Následující zápas "A týmu"
FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi
Zpět na seznam novinek

Již druhý jarní výjezd našich žáků do Hradce: tentokrát rozčarování

31. 03. 2024

U 15/U 14 – Na Velký pátek 29. března 2024 nebudou starší žáci Slavoje Vyšehrad vzpomínat v dobrém. Na hřišti Slavie Hradec Králové výsledkově neuspěli, odvezli si dvě těsné porážky, spíš jde ale o to, že týmu U 15 nebylo jaksi ani dovoleno, aby bodoval. Způsob řízení tohoto utkání byl natolik tendenční ve prospěch domácích, včetně udělování vysoce kontroverzních červených karet pro naše mladé hráče, že to vlastně ani nemohlo skončit jinak, než jak to skončilo – oficiálním protestem. Co se týče samotných výsledků, patnáctiletí šemíci prohráli 2:3 a čtrnáctiletí 1:2.

V úvodu zápasu U 15 začali hráči Vyšehradu velmi aktivně a už po šesti minutách hry se ujali vedení: po centru z křídelního prostoru a závaru v pokutovém území domácích dorazil míč do sítě Prokop: 0:1.

Domácí po rohovém kopu vyrovnali, kdy míč do sítě umístil hráč nabíhající na zadní tyč. Druhý gól domácích přišel ještě před poločasem, po střele zdálky se míč odrazil od břevna do naši branky. Hradečtí hráči předvedli v první půli několik tvrdých zákroků na naše hráče, přesto se nesl zápas ve férovém duchu. Druhý poločas byl opět plný soubojů ve středu pole s vyrovnanou hrou. Ve 44. min. po průnikové přihrávce a samostatné akci Vácha vyrovnal na 2:2.

A co se dělo dál?!

„Kdo mě zná, ví, že nikdy z příčiny porážky neviním rozhodčí. Jsou také lidi, kteří chybují a i v předchozích našich utkáních se dopouštěli chyb na obě strany, ale nikoli ve zjevném úmyslu poškodit náš celek nebo soupeře. Ale to, co předvedl pan rozhodčí David Novotný, nemá obdobu, a je potřeba se vůči tomu bránit. Mimochodem, pan rozhodčí David Novotný je současně v IS FAČR uveden jako hráč Slavie Hradec Králové. V 58. minutě zápasu náš hráč Goran Matič řekl spoluhráči pouze, "vždyť rozhodčí je z Hradce" bez jakýchkoliv vulgarit nebo gest, a za toto dostal druhou žlutou kartu. V 79. minutě navíc obcházel hráč soupeře našeho stopera Tadeáše Jirečka, jehož ze strany křižoval levý obránce Erik Cuc. Jireček soupeře ze strany fauloval a k překvapení všech vyšehradských příznivců, po nátlaku domácích diváků a vedoucího družstva Slavie Hradec Králové pana Kunčara, dostal červenou kartu. Mimochodem, pan Kunčar je údajně bývalý delegát. Využíval každou příležitost rozhodčím něco našeptávat. Důvod vyloučení: zmaření vyložené brankové příležitosti. Naši hráči se přesto semkli a i když nás soupeř zatlačil a nastřelil břevno, s blížícím se koncem základní hrací doby se u něj projevovala nervozita, že není sto vstřelit vítěznou branku. Pan Novotný nastavil šest minut, přičemž ve třetí nastavené minutě domácí hráč šel do souboje o míč před našim pokutovým územím s našim stoperem naprosto zřetelně podrážkou napřed, míč takto získal a vstřelil rozhodující branku. Je třeba zmínit, že z toho, jak utkání probíhalo, bylo trapně i trenéru domácích Martinu Benákovi. Vzhledem k vedení utkání ze strany rozhodčího Davida Novotného, který jej zcela zásadními rozhodnutími ovlivnil, jsme pochybení a námitky na vedení utkání rozhodčím chtěli uvést do zápisu o utkání, jenomže nám to nebylo umožněno. Nemám nic proti hráčům Slávie Hradce Králové, ale ať si takovéto vítězství užijí, jistě z něj musí mít velkou "radost". Naopak jsem hrdý na celý vyšehradský tým U15, který bojoval až do konce, kluci nevynechali jediný souboj. Jednotlivce chválím zřídkakdy, ale naprosto fantastický výkon předvedl kapitán Čeněk. Současně věřím, že nás tato nespravedlnost ještě více posílí a semkne do dalších zápasů v dalším průběhu sezony. Závěrem se omlouvám, že zde více než zápas samotný řeším výkon rozhodčího, ale mám povinnost a svědomí vůči svým hráčům na takovouto nepravost upozornit i veřejně,“ uvedl trenér našich starších žáků Aleš Carmine.

A ještě k zápasu U14:

„Jak nemám ve zvyku komentovat v hodnocení rozhodčí, tak mám potřebu začít tam, kde jsem skončil v hodnocení utkání U15, tedy u rozhodčích. Utkání tentokrát řídil jako hlavní rozhodčí pan Hofman a i když i tentokrát si vezeme prohru, pan rozhodčí podal úplně odlišný výkon, než byl k vidění v utkání U15. Pískal přesně, do hry zasahoval citlivě a byl vidět, jen když být viděn musel. Zápas byl z obou stran veden ve férovém duchu, avšak náš tým utkání vyloženě odchodil. Chyběli nám tři hráči z U14, navíc nemohl hrát Matič, vyloučený v předchozím utkání U15. Ale hráči, kteří dostali šanci se ukázat, zápas odehráli naprosto bez zájmu a jakéhokoliv náznaku bojovnosti. Jediný, kdo nezklamal, byl brankář Debnár. Za zmínku z naší strany stojí jen nádherná střela halfvolejem pod břevno z dvaceti metrů, kterou vyslal Pavel Staněk, a byl to jeho první divizní gól, a tím vyrovnal na 1:1. Měl po něm tak velkou radost, že doběhl málem na nedaleký Malšovický stadion. Soupeř obě branky vstřelil po střelách zdálky, kdy naši hráči, naprosto nesoustředění, pozdě vystupovali proti střílejícím domácím hráčům. Víc není z naší strany co komentovat. Pravdou je, že menší rozměry hřiště nepomohly naši kombinační hře, ale to nic nemění na naprosté absenci pohybu, agresivity, zápalu pro hru a v neposlední řadě i technické nekvalitě a nepřesnosti, které byly v utkání U14 z naší strany k vidění.

Co bylo kladem pátečního nešťastného výjezdu do Hradce, je to, že kluci obou našich týmů si v zápase vzájemně hlasitě fandili, což opět potvrzuje, že je zde dobrý kolektiv propojený napříč kategoriemi,“ doplnil Aleš Carmine.

V sobotu 6. dubna naši starší žáci přivítají na hřišti v Krči své vrstevníky z Horních Počernic, tedy družstva Xaverova. Zápas patnáctiletých se hraje od 10 hodin, pozápas čtrnáctiletých má výkop v pravé poledne.

 

U 15: Slavia Hradec Králové – Slavoj Vyšehrad 3:2 (2:1)

20. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v pátek 29. března 2024 v Hradci Králové. Branky: 13. a 28. Balucha, 80. (+2) Voltr – 7. Prokop, 44. Vácha. Rozhodčí: Novotný – Hofman, Döme. ŽK: Darmovzal, Slezák, Coggan – Kadlec, Matič, Čeněk, Marcsa. ČK: 59. Matič, 68. Jireček (oba Vyšehrad). Diváků: 65.

Slavia Hradec Králové U 15: Zadrobílek – Slezák, Darmovzal, Coggan, Žaloudek (55. Benák), Sychra, Voltr, Balucha, Sláma (72. Raich), Špryňar (55. Zahradník), Svoboda (84. Král). Trenéři Martin Benák a Vojtěch Kunčar.

Vyšehrad U 15: Marcsa – Kadlec (84. Moltaš), Čeněk, Jireček, Cuc (84. Cacara) – Cvrček (84. Carmine), Fiktus – Vácha (79. Staněk), Matič, Prokop (66. Nevrlý) – Dorey (76. Waller). Na lavičce byl ještě připraven brankář Debnár. Trenér Aleš Carmine.

 

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

5 – Matič, 4 – Dorey, Vácha, 1 – Carmine, Cuc, Moltaš, Prokop, Saroian.

 

U 14: Slavia Hradec Králové – Slavoj Vyšehrad 2:1 (1:1)

20. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v pátek 29. března 2024 v Hradci Králové. Branky: 27. a 67. Tejchman – 28. Staněk. Rozhodčí: Hofman – Novotný, Döme. ŽK: M. Macek (Slavia HK). Diváků: 30.

Slavia Hradec Králové U 14: Zadrobílek – Cicko, Kapucián, Tejchman, Červinka, Bucek, Špryňar, M. Macek, J. Macek, Pávek, Flégl. Trenéři Luboš Ponikelský, Jaroslav Linhart a Vojtěch Kunčar.

Vyšehrad U 14: Debnár – Lillard (Šnejdar), Stolz, Melichar, Pšenička – Tesařík (Beriša), Saroian, Liegert (Procházka), Staněk – Bakhir (Holovnych), Brenn. Trenér Aleš Carmine.

 

Střelci branek Vyšehradu U 14 v České divizi starších žáků

13 – Brenn, Matič, 6 – Saroian, 3 – Siládi, 1 – Bakhir, Beriša, Hloušek, Latka, Liegert, Lillard, Pšenička, Staněk, Zeman.

 

Foto: Silvie-Anežka Matić

Tabulka "A tým"

Pražský přebor Z V R P B
1.
FC Přední Kopanina
22161549
2.
FC Slavoj Vyšehrad
22135444
3.
FC Tempo Praha
22134543
4.
SK Střešovice 1911
22123739
5.
FC Zličín
22114737
6.
Sokol Kolovraty
22113836
7.
ČAFC Praha
2296733
8.
FK Motorlet Praha B
2295832
Celá tabulka

Pozvánka na utkání B-týmu

TJ Sokol Řepy
Pražská I. B třída (skupina A)
neděle 28.04.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 21.04.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
1:3
TJ Sokol Nebušice
neděle 21.04.2024 13:00
MFK Trutnov
Česká divize mladších žáků U13 (skupina C)
10:4
FC Slavoj Vyšehrad U13
neděle 21.04.2024 13:00
MFK Trutnov
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
16:1
FC Slavoj Vyšehrad U12
neděle 21.04.2024 11:15
SC Xaverov Horní Počernice
Pražský přebor staršího dorostu U19
2:5
FC Slavoj Vyšehrad U18
sobota 20.04.2024 14:30
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
3:2
FK Teplice B
sobota 20.04.2024 12:15
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
0:2
FK Teplice B
sobota 20.04.2024 12:00
FC Tempo Praha
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
11:0
FC Slavoj Vyšehrad U14
sobota 20.04.2024 10:15
ABC Braník
Pražský přebor
1:6
FC Slavoj Vyšehrad
sobota 20.04.2024 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
6:3
SK Střešovice 1911
sobota 20.04.2024 10:00
FC Tempo Praha
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru