U 19 dostala v Berouně během čtyř minut tři góly a nakonec padla 1:4

20. 01. 2024

U 19 – Ke svému čtvrtému zápasu v rámci zimního přípravného bloku si starší dorostenci Slavoje Vyšehrad „odskočili“ v sobotu 20. ledna do Berouna. Vyrovnaný souboj s tamní U 19 skončil na vyložené gólové šance nerozhodně 6:6, jenomže domácí byli efektivnější a důraznější v koncovce, a proto vyhráli 4:1. O výsledku se rozhodlo mezi 19. a 22. minutou, během necelých čtyř minut, kdy vstřelili Berounští tři „slepené“ góly. Za Vyšehrad korigoval jednou trefou Marek Schrank. V počtu střel na branku byli sice mladí šemíci o tři lepší (10:7), jenomže v počtu gólů naopak o tři horší…

V berounském utkání chyběla naší U 19 spousta stabilních hráčů; hlavně kvůli zranění či nemocem. A ti, co nastoupili, hráli spíš hokej než fotbal – na zmrzlé umělce se staženým sněhem to nesmírně klouzalo. Již po pěti minutách hry se dostal do úniku Azilinon, berounský brankář ale včas vyběhl, a tak nejproduktivnější podzimní hráč Vyšehradu U 19 (devět gólů + tři asistence) nestihl ani vystřelit.

Naopak v 19. min. utekl po pravé straně domácí Mudrák a střelou z úhlu propálil Čepelu: 1:0. Dvě minuty nato ve 21. min. zvýšil Kubricht na 2:0 a hned ve 21. min. opět Kubricht na 3:0. Pravdou je, že na kluzkém povrchu hřiště bylo velmi obtížné bránit rozběhnuté protihráče. Ve 35. min. ale zprava přihrával Klinka a tečovaný míč se dostal ke Schrankoví, jenž snížil na 3:1.

Po necelé hodině hry měl velmi dobrou příležitost Mohammed, ale v koncovce mu odskočil míč. Vyloženou šanci si vzápětí vypracoval Azilinon, trefil ale jen berounského gólmana. Hned nato podruhé zakončoval Azilinon, avšak minul. Nedáš – dostaneš a v 60. min. Honek zvýšil na 4:1. Modří pak měli ještě další možnosti korigovat, namátkou Krasikov, Mohammed i další, jenomže skóre se už nezměnilo.

V dalším přípravném střetnutí naši starší dorostenci již ve středu 24. ledna večer přivítají na Vyšehradě své vrstevníky z Dolních Chaber. Zápas začíná v 18.30 hod. a měl by se vystřídat celý kádr, který je momentálně k dispozici, tedy včetně těch hráčů, kteří nastupují v mistrovské soutěži obvykle za U 18. V sobotu 27. ledna od 10 hodin opět doma přijde na řadu měření sil s dorostenci Vlašimi.

U 19: Český lev Union Beroun – Slavoj Vyšehrad 4:1 (3:1)

Přípravné utkání starších dorostenců v sobotu 20. ledna 2024 na Máchovně v Berouně (hřiště UMT). Branky: 21. a 22. Kubricht, 19. Mudrák, 60. Honek – 35. Schrank. Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 2:4. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Beránek. Bez karet. Diváků: 18.

Vyšehrad U 19 první poločas: Čepela – A. Frank, Tesař, Šíma, Vítovec – Azilinon – Šavel, Z. Svoboda, Schrank, Klinka – Dinov (36. Mohammed).

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Čepela – Tesař (72. Dinov), Šíma (75. A. Frank), Šavel – Šťastný, Krasikov, Azilinon (70. Schrank), Vítovec (70. Klinka) – Maleček, Mohammed, Prudký. Trenér Daniel Růžička.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)