TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

U 19 zdolala Dolní Chabry jasně 8:0 a v sobotu změří své síly s Vlašimí

24. 01. 2024

U 19 – Rozdíl dvou soutěžních stupňů byl znát. V souboji s „devatenáctkou“ Dolních Chaber, pátým týmem podzimní tabulky pražské I. A třídy, se dostali starší dorostenci Slavoje Vyšehrad k celkově třiceti střeleckým pokusům a z nich osm skončilo v síti. Utkání se hrálo ve středu 24. ledna večer pod reflektory a pod výsledek 8:0 se dvakrát podepsal svými trefami Jan Barčák, navíc další jeho gól neplatil vinou ofsajdu. Po jedné brance pak připojili Miroslav Trnka, Dominik Klinka, Patrik Macek, Antoni Dinov, Mykyta Krasikov a Daniel Holý.

Hned po zahájení hry se dostal do vyložené šance Dinov, ale minul bránu. Vyšehrad měl vcelku logickou převahu a ve 12. min. po rohovém kopu Macka otevřel skóre Trnka: 1:0. Tři minuty nato Macek znovu rozehrál z pravé strany roh a Klinka efektní trefou z voleje zvýšil na 2:0. V 17. min. Macek rozehrál roh pro změnu zleva a přímo z něj skóroval: 3:0.

Další šanci pak měl Dinov, dočkal se ale až v úplném závěru první půle. Po přihrávce od Klinky na levé straně hřiště Dinov technickou a navíc falšovanou střelou ze třiceti metrů trefil vzdálenější tyč a od ní se balon odrazil do sítě. Takže „angličanem“  gól na 4:0.

Po změně stran se dostal na hřiště větší počet hráčů z U 18, ale i tak góly padaly dál. V 59. min. Krasikov krásnou trefou zpoza vápna do šibenice zvýšil na 5:0 a jen o minutu později Holý na 6:0.

Pak už přišla čtyřminutová One Man Show „Barčiho“. V 64. min. Barčák obešel protihráče a střelou po zemi přesně k tyči dal na 7:0. V 66. min. dal Barčák gól hlavou, bohužel ale z ofsajdu. Ale v 67. min. Barčák lobem ze střední vzdálenosti završil skóre na 8:0.

V sobotu 27. ledna od 10 hodin opět doma naše U 19 přivitá dorostence Vlašimi, po podzimu deváté v tabulky skupiny C České divize U 19. Koučem vlašimské „devatenáctky“ je slavný trenér (a předtím i slavný hráč) Vlastimil Petržela.

U 19: Slavoj Vyšehrad – SK Dolní Chabry 8:0 (4:0)

Přípravné utkání starších dorostenců ve středu 24. ledna 2024 na Vyšehradě. Branky: 64. a 67. Barčák, 12. Trnka, 15. Klinka, 17. Macek, 45. Dinov, 59. Krasikov, 60. Holý. Střely na branku: 16:1. Střely mimo: 11:4. Soupeřem zblokované střely: 3:1. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 9:0. Rozhodčí: Růžička. Bez karet. Diváků: 15.

Vyšehrad U 19 první poločas: Fischer – Tesař, Šavel, Kefurt, A. Frank – Macek, Trnka – Klinka, Schrank, Z. Svoboda – Dinov.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Fischer – Šťastný, Šíma, Kefurt (73. A. Frank), Holý – Krejčí – Maleček, Krasikov, Prudký – Mohammed – Barčák. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

neděle 21.07.2024 17:00