TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Starší žáci ztratili duely s Admirou (2:4 a 2:6) již v prvních poločasech

28. 04. 2024

U 15/U 14 – Představa, že by snad šly vytěžit nějaké ty body v sobotu 27. dubna v Krči z dvojzápasu starších žáků s Admirou, vzala za své už v prvních poločasech: oba vykazovaly třígólové manko. Patnáctiletí šemíci jej totiž prohráli 1:4, zatímco ti čtrnáctiletí 0:3. A konečné výsledky zněly 2:4 a 2:6.

Zápas U 15

„V první části prvního poločasu jsme odehráli vyrovnanou partii a měli i příležitosti ke vstřelení branky. Následně jsme však z naší aktivní hry ustoupili a nepochopitelně nechali hrát soupeře. Ten vstřelil také první branku, kdy míč po tečované střele přeletěl našeho brankáře. Hned nato jsme vyrovnali, kdy po centru do pokutového území vybojoval míč Vácha a skóroval. Jenomže namísto toho, aby naše hráče gól povzbudil, pokračovali ve velmi pasivní hře. V poslední desetiminutovce první půle, vlivem nekoncentrovaností a pasivity, ale i kvality hostujícího hráče Hromádka, jsme inkasovali třikrát. Vše začalo nepochopitelnou rozehrávkou našeho brankáře do prostoru na hranici našeho pokutového území na našeho hráče, který byl těsně bráněn a nepřipraven míč převzít. Hostující hráč Hromádko jej předskočil a dal gól na na 1:2. Tato laciná branka jakoby naše hráče naprosto šokovala a následně jsme obdrželi další gól. Tragickou desetiminutovku korunoval penaltový faul na kvalitního Hromádka, který v pokutovém území udělal kličku našemu brankaři a ten jej fauloval. Sám Hromádko penaltu proměnil. Odehráli jsme z hlediska nasazení nejhorší poločas jarní části. Do toho druhého jsme nastoupili aktivněji a přidali na důrazu. Střídající hráči hru oživili a měli jsme i převahu. Hosté hrozili z protiútoků zejména opět Hromádkem. Našim hráčům se podařilo snížit 17 minut před koncem, kdy střídající Carmine si zpracoval prvním dotekem kousek za pokutovým územím vysoký míč a dalším dotekem jej poslal do pravého horního růžku hostující branky. Potom jsme již z naši převahy nevyužili žádnou šanci,“ sdělil k utkání patnáctiletých trenér Aleš Carmine.

Zápas U 14

„Hráči U14 teď mají období, kdy se úplně nedaří. Dřívější tahouni týmu působí unaveným dojmem a častěji vidíme i nekvalitu v práci s míčem. Do herní praxe nyní více zapojujeme hráče, kteří začali s fotbalem teprve nedávno a mají určité předpoklady se rychle zlepšovat. Po našem tragickém prvním poločase přišlo právě po prostřídání z naší strany alespoň trochu zlepšení a korekce výsledku, kdy naši první branku na 1:6 vstřelil Saroian, který skákající míč umístil chytrým lobem do branky. Druhou branku vstřelil Matič, kdy se k ní prokličkoval v pokutovém území a už se zdálo, že příležitost ke skórování prováhal. Nakonec se mu přece jen podařilo vystřelit tak, že míč zapadl do branky. Je třeba zmínit, že utkání mohlo skončit klidně 6:7. Opět jsme neproměnili vyložené brankové příležitosti, kdy jsme šli sami na brankáře, konkrétně dvakrát Brenn, sami na prázdnou bránu (Staněk), dvě příležitosti měl střídající Holovnych a Neubert. Títo dva byli příjemným překvapením a svým příchodem oživili naši hru,“ doplnil k utkání U14 Aleš Carmine.

Již ve středu 1. května se naši starší žáci představí v Trutnově. Zápas patnáctiletých se hraje od 14 hodin, pozápas čtrnáctiletých o dvě hodiny později.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Admira Praha 2:4 (1:4)

24. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 27. dubna 2024 v Krči. Branky: 27. Vácha, 63. Carmine – 30. a 38. Hromádko (druhá z pen.), 26. Šebek, 35. Robin Pšenička. Rozhodčí: Valečka – Valenta, Vyskočil. ŽK: Nevrlý, Čeněk, Matič, Surmyk – Šebek. Diváků: 30.

Vyšehrad U 15: Marcsa – Kadlec (68. Moltaš), Čeněk, Jireček, Cuc (49. Sluka) – Nevrlý (49. Cvrček), Fiktus (67. Surmyk) – Vácha, Cacara (61. Carmine), Prokop (76. Fojtl) – Dorey (49. Matič). Trenér Aleš Carmine.

Admira U 15: Francl – Mařík, Šebek, Hromádko, Čadil, Holý (58. Smetana), Robin Pšenička (51. Hujer), Plašil, Golas (58. Došek), Abt, Muller. Trenéři Sálem Hebousse, Aleš Kropík a Pavel Hodaň.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

6 – Matič, Vácha, 4 – Dorey, 2 – Carmine, 1 – Cuc, Moltaš, Prokop, Saroian.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Admira Praha 2:6 (0:3)

24. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v sobotu 27. dubna 2024 v Krči. Branky: 76. Saroian, 79. Matič – 11. a 41. Kudyn, 6. Veselý, 29. Štorek, 49. Casado, 70. Salák. Rozhodčí: Valenta – Valečka, Vyskočil. ŽK: Staněk, Saroian (oba Vyšehrad). Diváků: 50.

Vyšehrad U 14: Debnár – Šnejdar (58. Procházka), Stolz, Štěpanovský, Richard Pšenička (41. Siládi) – Saroian, Liegert (58. Neubert) – Staněk (58. Beriša), Tesařík, Brenn (58. Holovnych) – Petlach (41. Matič). Trenér Aleš Carmine.

Admira U 14: Hořejší – Casado, Zenker, Kohoutek, Sazama, Varha, Belenchi (41. Salák), Kudyn (58. Čapek), Štorek (41. Šljukič), Veselý, Válek. Trenéři Jan Musel a Jakub Kuboš.