TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19 utrpěla nejvyšší podzimní výprask: 2:8 v derby na Meteoru

12. 11. 2023

U 19 – Už více než pět a půl roku se našim starším dorostencům nedaří zabodovat na hřišti Meteoru. V březnu roku 2018 tam naše U 19 vyhrála díky dvěma gólům Ondry Tomana 2:1, a od té doby nic. V sobotu 11. listopadu 2023 odpoledne, v závěrečném podzimním kole, dopadl souboj „devatenáctek“ Meteoru s Vyšehradem 8:2.

Nepříjemná je nejen podoba výsledku (i když v první půli už v 10. minutě utkání hodně pomohla domácím naprosto irelevantní penalta), ale i okolnost, že naše mužstvo nastupovalo do tohoto derby coby tabulkově lépe umístěný tým. Branky Marka Kazdy a Martina Azilinona jen trochu zmírnily výši debaklu. Na druhou stranu je třeba zmínit fakt, že někteří hráči měli toho dne už v nohou předzápas buď za U 18, nebo za U 17.

Osm branek inkasoval naposledy náš dorostenecký tým letos v květnu v Uhříněvsi od Bohemians, to ale bylo ještě v České lize U 19. Vyšehrad tak po tomto zpackaném zápase klesl ze šesté na osmou příčku tabulky skupiny B České divize U 19, kde také stráví zimní pauzu, zatímco Meteor je až jedenáctý.

Oproti předchozímu zápasu s béčkem Ústí nad Labem došlo ke dvěma změnám v základní sestavě: namísto nemocného brankáře Čepely se postavil mezi tři tyče Fischer, zatímco v obraně nahradil Tesaře Gumiňski. Jenomže hned po zahájení hry využil zaváhání našich hráčů Holinka a poslal Meteor do vedení 1:0. Ve 4. min. odcentroval zprava Šavel, Kazda vypálil a tečovaný míč skončil v síti: vyrovnáno 1:1!

V 10. min. aniž by kdokoliv z hráčů Vyšehradu fauloval ve vápně, Bouček z penalty poslal Meteor znovu do vedení: 2:1. Navzdory konečnému rozdílu ve skóre byl tohle významný moment, který ovlivnil další průběh utkání. Bohužel podobný přehmat v zápase dorostenců Vyšehradu na Meteoru se nestal rozhodčímu Maiellovi poprvé: už v květnu roku 2019 odpískal osm minut před koncem bizarní penaltu po nafilmovaném pádu hráče Slavaty, jež tehdy pomohla Meteoru k výhře 2:1 („…bohužel o výsledku zápasu rozhodl nakonec někdo jiný,“ zmínil po utkání tehdejší trenér U 19 Jaromír Jindráček).

Ve 33. min. Hladík přehodil vyběhnuvšího Fischera a zvýšil na 3:1. Dalšímu gólu zabránil ještě v první půli kapitán Kefurt, jenž vyhlavičkoval míč z brankové čáry.

Sedm minut po změně stran po centru zleva hlavičkoval z malého vápna Hottek mladší: 4:1. V 58. min. a hned v 59. min. zvyšoval Hladík na 5:1 a 6:1, čímž současně završil svůj hattrick.

Na rozmoklém terénu a za neustáleho deště vyšla týmu v modrých dresech alespoň kombinace v 63. min., kdy míč šel od Kefurta přes Špačka ke Svobodovi, jenž zprava odcentroval a Azilinon snížil na 6:2. Další téměř gólovou střelu Špačka stihl zneškodnit brankář Čtvrtečka. V polovině druhého poločasu tečoval centr zleva Francouz a zase zvýšil na 7:2. V 89. min. završil skóre opět Francouz: 8:2.

Naše U 19 inkasovala v patnácti podzimních zápasech celkově 24 branek, z toho plnou třetinu z nich právě na Meteoru…

U 19: Meteor Praha VIII – Slavoj Vyšehrad 8:2 (3:1)

15. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 11. listopadu 2023 v areálu Meteoru ve Štěpničné ulici. Branky: 33., 58. a 59. Hladík, 68. a 89. Francouz, 1. Holinka, 10. Bouček z pen., 52. Hottek ml. – 4. Kazda, 63. Azilinon. Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 12:1. Soupeřem zblokované střely: 3:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Maiello – Vondráček, Kortanová. ŽK: Šedivý (Meteor). Diváků: 75.

Meteor U 19: Čtvrtečka (81. Hladík) – Šedivý (46. Hájek), Štola, Kincl, Eger – Joska – Holinka (60. Negru), Dvořák (65. Francouz), Bouček, Hladík (60. Hladký) – Hottek ml. Trenéři Jakub Hottek a Vlastimil Zezula.

Vyšehrad U 19: Físcher – Průša (46. Tesař), Gumiňski (46. Holubovský), Kefurt, Kazda (81. A. Frank) – Macek – Šavel (57. Z. Svoboda), Schrank, Azilinon, Špaček – Dinov (46. M. Štěpánek). Na lavičce byl ještě připraven. Brankář Nedvídek. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Historie derby „devatenáctek“ Vyšehrad – Meteor

U 19: Meteor – Vyšehrad 0:3 (0:1)  Česká liga staršího dorostu, hráno 10. září 2011 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. (hřiště UMT). Branky: 23. a 72. Jiráň, 67. Balcárek.

U 19: Vyšehrad – Meteor 4:2 (2:2)  Česká liga staršího dorostu, hráno 5. dubna 2012 na Vyšehradě. Branky: 39. Duda, 45. Jiráň, 67. Ivančo, 83. Vejvoda – 16. Adamček, 42. Krátký.

U 19: Meteor – Vyšehrad 1:0 (1:0)  Česká liga staršího dorostu, hráno 14. října 2012 na hlavním hřišti Meteoru v Libni. Branka: 6. Studnička.

U19: Vyšehrad – Meteor 2:0 (0:0)  Česká liga staršího dorostu, hráno 11. května 2013 na Vyšehradě. Branky: 74. D. Duda, 80. Máče.

U19: Meteor – Vyšehrad 3:1 (0:1)  Česká liga staršího dorostu, hráno 27. října 2013 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. (hřiště UMT). Branky: 83. z pen. a 85. Hanek, 47. vlastní Kubr – 20. Žampa.

U 19: Vyšehrad – Meteor 1:2 (0:0)  Česká liga staršího dorostu, hráno 24. května 2014 na Vyšehradě. Branky: 80. Řezáč z pen. – 75. Šimek, 90. (+1) Leitner z pen. ČK: 90. (+1) Huleš (Vyšehrad).

U 19: Vyšehrad – Meteor 1:5 (1:2)  Česká liga staršího dorostu, hráno 18. října 2015 na Vyšehradě. Branky: 7. Janoušek z pen. – 34., 59. a 63. Stibora, 38. Hejda, 88. Dvořák.

U 19: Meteor – Vyšehrad 4:0 (2:0)  Česká liga staršího dorostu, hráno 22. května 2016 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. Branky: 33. Stibora, 43. Křtěn, 80. Adenubi, 85. V. Souček.

U 19: Vyšehrad – Meteor 3:2 (1:2)  Česká liga staršího dorostu, hráno 3. září 2017 na Vyšehradě. Branky: 22. Krasnyanyk, 52. Stareček, 88. Steinbart z pen. – 27. Vetešník, 29. vlastní Stareček.

U 19: Meteor – Vyšehrad 1:2 (0:1)  Česká liga staršího dorostu, hráno 29. března 2018 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. (hřiště UMT). Branky: 77. Přibyl – 39. a 60. O. Toman.

U 19: Vyšehrad – Meteor 2:4 (2:2)  Česká liga staršího dorostu, hráno 18. listopadu 2018 na Vyšehradě. Branky: 34. a 43. F. Babka – 16. a 30. Novotný, 66. a 76. Nečas. ČK: 87. Bazal (Vyšehrad).

U 19: Meteor – Vyšehrad 2:1 (1:1)  Česká liga staršího dorostu, hráno 1. května 2019 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. Branky: 6. Novotný, 82. Nečas z pen. – 39. Richter.

U 19: Meteor – Vyšehrad 3:1 (2:0)  Česká liga staršího dorostu, hráno 9. října 2022 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. Branky: 33. Bouček, 44. Marek, 55. Schwan – 90. (+2) Monyč.

U 19: Vyšehrad – Meteor 0:2 (0:2)  Česká liga staršího dorostu, hráno 7. května 2023 na Vyšehradě. Branky: 2. a 44. Charvát.

U 19: Meteor – Vyšehrad 8:2 (3:1)  Česká divize staršího dorostu, hráno 11. listopadu 2023 v areálu Meteoru ve Štěpničné ul. Branky: 34., 58. a 59. Hladík, 68. a 89. Francouz, 1. Holinka, 10. Bouček z pen., 53. Hottek ml. – 5. Kazda, 63. Azilinon.

Bilance Vyšehrad – Meteor (Česká liga U19 a Česká divize U19): 15 zápasů, 5 výher – 0 remíz – 10 proher, skóre 23:39

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)