TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19: v Jablonci dvojitý direkt hned v úvodu, zápas skončil prohrou 0:7

28. 08. 2022

U 19 – Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad v neděli 28. srpna rozhodně nenastupovali k jabloneckému utkání v roli favorita, nicméně asi ani největší pesimista by nebyl ochoten věřit tomu, že už po první minutě zápasu bude na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí. To je na této úrovni, tedy druhé nejvyšší soutěže U 19, víc než neobvyklé. Nicméně stalo se a výsledek utkání Jablonec – Vyšehrad měl nakonec podobu 7:0.

V Jablonci se představili dorostenci Vyšehradu téměř přesně po jedenácti letech: koncem srpna roku 2011 zde však naše U 19 vyhrála 4:0 (branky Balcárek 2, Machalický a Rözler). Dosud se ještě nikdy nestalo, že by tým Vyšehradu zůstal v této soutěži po prvních pěti odehraných kolech bez bodového zisku – až letos.  Naše „devatenáctka“ proto bohužel zůstává na posledním 20. místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání s Kladnem došlo na čtyři změny v základní sestavě. Namísto Lískovce, nominovaného na zápas A-týmu mužů, nemocného Holana, Slapničky a Laštůvky se v jednáctce objevili sedmnáctiletí Průša, Klinka, Kefurt a patnáctiletý Šoškič.

Jak už bylo zmíněno, vstup do zápasu musel překonat i ty nejčernější představy: hned po rozehrání ze středu hřiště skóroval Hanzlíček: 1:0. A ještě v úvodní minutě zápasu zvýšil Phan na 2:0. Za tohoto stavu měl po přihrávce od Gruntoráda gólovou šanci Šindler, možnost vstřelit kontaktní branku ale bohužel nevyužil. Příležitost měl v první půli také Klaban, ale těsně minul jabloneckou bránu.

Ve chvíli, kdy vypršela úvodní čtvrthodina hry, padl už třetí gól. Domácí bek Kubík rozehrál z pravé strany rohový kop a gólman Pokorný si mokrý a navíc falšovaný míč nešťastně srazil do vlastní sítě: 3:0.

To ale nebylo do poločasu vše, během čtyř minut totiž dali zelenobílí další dva góly: ve 25. min. Kubát na 4:0 a ve 29. min. opět Phan na 5:0.

Brzy po návratu ze šaten Severočeši znovu dvakrát za sebou skórovali: ve 48. min. Hanzlíček na 6:0 a v 53. min. Gaši na konečných 7:0. Po změně stran měl dvě největší šance Vyšehradu Monyč: jednou ho vychytal brankář Vorel a druhá akce zůstala nedotažena.

Naše U 19 již ve středu 31. srpna přivítá na Vyšehradě tým Slovanu Liberec, čtvrtý v tabulce. Výkop utkání je v 10 hodin. V neděli 4. září opět doma v 10 hodin změří síly s „osmnáctkou“ Dynama České Budějovice.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Vinou špatného vstupu do zápasu i celé první půle výsledek nula sedm v náš neprospěch je asi odpovídající. Druhá půle už ale byla z naší strany mnohem lepší a doufám, že na ni navážeme ve středním utkání doma s Libercem.“

U 19: FK Jablonec – Slavoj Vyšehrad 7:0 (5:0)

4. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 28. srpna 2022 v Jablonci. Branky: 1. a 48. Hanzlíček, 2. a 29. Phan, 16. vlastní Pokorný, 25. Kubát, 53. Gaši. Rozhodčí: Jirák – Barcuch, Smoleňák. ŽK: Karban, Vorel – Monyč, Laštůvka. Diváků: 80.

Jablonec U 19: Vorel – Bím, Voldán, Karban (70. Bjaček), Kubík (46. Werani) – Gaši, Melka, T. Kubín (79. M. Kubín), Phan – Hanzlíček (70. Fidra), Kubát. Trenéři Petr Bulíř a Pavel Bursa.

Vyšehrad U 19: Pokorný – Průša (46. Cvoreň), J. Toman, Králík (46. Karas), Klinka (46. Laštůvka) – Monyč, Klaban, Kefurt, Šindler – Gruntorád, Šoškič (46. Romanishak). Na lavičce byl ještě připraven brankář Čepela. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.

2019/20:  bilance 1 výhra – 0 remíz – 4 prohry, zisk 3 bodů

2020/21:  bilance 3 výhry – 1 remíza (a výhra na penalty) – 1 prohra, zisk 11 bodů

2021/22:  bilance 3 výhry – 0 remíz – 2 prohry, zisk 9 bodů

2022/23:  bilance 0 výher – 0 remíz – 5 proher, bez bodového zisku