FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Výhra 5:1 v Podolí! Vyšehrad uhájil svoji dominantní pozici v tabulce

19. 08. 2023

„A“-muži – Věřme, že sportovní forma podložená kvalitní kombinační hrou i docela úspěšnou koncovkou, kterou si přenesli z druhé poloviny jarní části sezony 2022/23 do nového ročníku 2023/24, vydrží fotbalistům Slavoje Vyšehrad co nejdéle. V sobotu 19. srpna se představili na hřišti souseda v Podolí a vyhráli zde jasně 5:1, a tak vedou i po třech odehraných kolech tabulku Pražská teplárenská přeboru.

Velmi bojovný tým domácích ale odolával v lokálním derby téměř celou hodinu hry, kdy byl stav 1:1 a až potom se naše mužstvo definitivně prosadilo dalšími čtyřmi góly. Za Vyšehrad skórovali Petr Krčmář, Miroslav Krivosheev, Tomáš Junek, Jaroslav Holan a nakonec i hráč, od něhož se čekají góly nejvíc: Jiří Heřman.

Šemíci od úvodního hvizdu ovládli hru a svoji územní převahu vyjádřili již po osmi minutách hry: Pryšljuk zachytil míč na polovině hřiště, založil útočnou akci a přihrál doleva Vodičkovi. Ten přesnou přihrávkou mezi několika protihráči našel nabíhajícího Krčmáře, jenž zasekl míč doprava, nechal okolo sebe proběhnout dva zadáky domácích a trefil z malého vápna k tyči:0:1! V 17. min. mohl vyrovnat domácí útočník France, avšak Lisa jej bravurně vychytal.

Tým hrající v červených dresech měl sice dál převahu, nebyl však sto přidat druhý gól. Ke všemu defenzivní činnost místy vázla, a Podolí toho využívalo k velmi nebezpečným brejkům. Ve 40. min. z jednoho takového Podobský zleva odcentroval a France ve skluzu trefil jen výborně postaveného Lisu.

To už byla čistá gólová šance, jenže ani tohle varování nebylo dostatečné. Ve 42. min. se tak ocitli dva hráči Podolí zcela osamoceni před Lisou, který byl už tak bezmocný: Kocour přihrál Podobskému a bývalý hráč Vyšehradu vyrovnal na 1:1.

Do druhé půle nastoupili v roli střídajících hráčů M. Krivosheev s Junkem, což se ukázalo být jako velmi šťastný tah. V 57. min. J. Holan odvrátil míč od vlastního vápna odkopem na polovinu hřiště, kde tísněný Heřman přihrál ve středovém kruhu Junkovi. Ten se navzdory několika zeleným překážkám vydal směrem dopředu, našel v pravou chvíli osamoceného a zprava nabíhajícího M. Krivosheeva, jenž zakončil střelou k tyči: 1:2! Byl to druhý a současně vítězný gól Vyšehradu.

Zhruba po hodině hry měl svoji třetí šanci v tomto utkání Heřman, ale opět ztroskotal na brankáři Šumníkovi. V 65. min. mohl dát M. Krivosheev svůj druhý gól, ale Šumník balon vytáhl alespoň na tyč. Naopak vyrovnat mohl střídající Jůzek, po rohovém kopu ale hlavičkoval z velmi dobré pozice nad Lisovu bránu.

Tímto také naděje Podolí na bodový zisk vyhasly, protože v 73. min. rozehrál zleva rohový kop – nakrátko svému bratru Alexandrovi, jenž osunul balon na Junka. Ten uplatnil svůj výjimečný drajv, zrychlení a tah na bránu, vběhl do vápna a střelou z ostrého úhlu k tyči zvýšil: 1:3!

V 75. min. Stareček založil protiútok přes M. Krivosheeva, ten kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Heřmana, který se ocitl sám těsně před brankářem Šumníkem, obhodil si jej a z jeho zpětného centru uplatnil svoji přednost hlavičkář (a nejmladší hráč týmu) J. Holan: 1:4! Oba góly od sebe dělilo jen 98 vteřin.

V 89. min. po faulu na Junka červení rozehráli přímý kop a vyněnili si celkem deset přihrávek, které vedly nakonec k pátému gólu. V závěru akce Babka přenesl hru zleva doprava k Matějíčkovi, jenž si poradil se dvěma protihráči a z jeho centru hlavičkoval najisto u vzdálenější tyče Heřman: 1:5!

V dalším dějství 4. kola přeboru náš tým přivítá na domácím stadionu soupeře ze Zličína. Hraje se v neděli 27. srpna v 17 hodin.

Trenér Petr Majer (Podolí): „Výsledek hovoří za vše. Špatně jsme do zápasu vstoupili, zaostávali jsme v pohybu a byli po zásluze potrestáni Zhruba v polovině první půle jsme hru opticky vyrovnali a z brejku srovnali na 1:1. Ještě na začátku druhé půle jsme se dostali do dvou alespoň náznaků zakončení, potom jsme ale v horkém počasí bohužel fyzicky odpadli, a to se také podepsalo na výsledku. Vyšehrad má mladší mužstvo, fyzické dobře připravené, které vydrželo běhat po celé utkání, takže v jeho závěru jsme pak už nestíhali vůbec nic.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Zápas jsme mohli rozhodnout už v jeho úvodních dvaceti minutách, kdy jsme měli viditelnou převahu, jenomže dali jsme jen jeden gól a domácím pak začaly vycházet brejkové situace: měli z nich tři gólové šance, přičemž první dvě zneškodnil brankář Lisa a třetí už skončila vyrovnávacím gólem. V poločase nám vyšlo dvojnásobné střídání: Míra Krivosheev a Tomáš Junek vnesli nejen oživení do hry, ale dali také náš druhý a třetí gól, čímž jsme zápas zlomili definitivně na svoji stranu.“

Slavoj Podolí – Slavoj Vyšehrad 1:5 (1:1)

Praž. přebor (3. kolo), hráno v sobotu 19. srpna 2023 v Podolí. Branky: 42. Podobský – 9. Krčmář, 58. M. Krivosheev, 74. Junek, 75. Holan, 90. Heřman. Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:5. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Kučera – Stránský, Machová. ŽK: Kocour, Procházka – trenér Klíma, Holan. Diváků: 70.

Podolí: Šumník – Procházka, Petržilka, Urban, Čmelík – Kocour (69. Bednář), Brezina, Brož (69. Jůzek), Podobský (77. Šimeček) – France, Němeček. Trenéři Petr Majer a Jiří Hořejší.

Vyšehrad: Lisa – Matějíček, Stareček, Pryšljuk (77. Šrejber) – J. Holan, A. Krivosheev – Lískovec (46. M. Krivosheev), Prýmas (86. Kubies), Vodička (58. F. Babka) – Krčmář (46. Junek), Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý a Souček. Trenéři Jaroslav Klíma starší, Jaromír Jindráček a Jaroslav Klíma mladší.