Juniorka zvítězila 5:2 na Zličíně, Šrejber byl u všech pěti branek

20. 08. 2023

„B“-muži – Rezerva týmu mužů Slavoje Vyšehrad zůstává i po třech kolech pražské I. B třídy bez bodové ztráty. V neděli 20. srpna na Zličíně naše juniorka porazila tamní béčko 5:2 a s devíti body vede tabulku skupiny A. O úspěšném výsledku rozhodl hlavně velmi efektivně využitý první poločas: zatímco Vyšehrad B v něm proměnil tři šance, Zličín B ani jednu.

Rozdílovým hráčem tohoto utkání byl devatenáctiletý útočník Otto Šrejber, který byl u všech pěti gólů v síti domácích: dva dal sám a u zbývajících tří, jejichž autory byli Daniel Holan, Nikita Nechepurenko z penalty a David Souček, asistoval.

Oproti předešlému utkání s Radotínem B došlo na tři změny v základní sestavě juniorky: namísto Škopa, Romanishaka a  Kubiese se v ní tentokrát objevili Kankara, Pryšljuk a Souček.

Uběhla teprve minuta hry a Šrejber už měl na svém kontě jednu vyloženou šanci – zatím neproměněnou, vychytal jej domácí brankář Vondrák. Po deseti minutách hry ale Souček vybojoval rohový kop, ten rozehrál z pravé strany D. Holan a posadil míč přesně na hlavu Šrejbera, který v tu chvíli přeskočil tři protihráče současně a otevřel skóre: 0:1!

Tři minuty nato právě u Šrejbera započala kombinace, kdy od něj míč putoval ke Schrankovi, Součkovi a nakonec jej získal D. Holan, jenž z pravé strany prostřelil brankáře domácích: 0:2!

Zhruba po dvaceti minutách hry ale začali být nebezpeční i domácí. Sojka hlavičkoval nad, Derda těsně minul, a to samé při svém dalším pokusu Sojka. Ve 44. min. vznikla před bránou Vyšehradu B téměř kritická situace, již ale Borský společně s brankářem Ženatý zvládli a míč pak vyvezl Přech. Nakonec ještě přesně odcentroval a nepokrytý Šrejber „jeslemi“ propálil Vondráka: 0:3! Z prvního poločasu, až na neproměněnou šanci Šrejbera v úvodu zápasu, se tak podařilo doslova vyždímat téměř maximum, co to šlo.

Do druhé půle nastoupil střídající Škop a hned po zahájení hry se blýskl centrem na nabíhajícího Šrejbera, jehož domácí zadák Koutecký přistrčil ve vápně a Nechepurenko z penalty nezaváhal: 0:4! Tři minuty nato byl Šrejber znovu faulován v domácí šestnáctce, v tomto případě se to už ale obešlo bez další penalty.

V 57. min. Dimitrov zatáhl míč po pravé straně hřiště, odcentroval do vápna, kde Šrejber posunul míč k Součkovi a kapitán Vyšehradu B trefil takřka do šibenice: 0:5!

Tento stav byl však bohužel současně signálem k tomu, aby tým hrající ve světlezelených dresech polevil a na nějaký čas ztratil potřebnou koncentraci. A ihned také přišel trest, v 59. min. kanonýr zličínského áčka Merta korigoval na 1:5. V 75. min. Nechepurenko fauloval pronikajícího Vajdla a Merta z penalty byl neomylný: 2:5.

Zličín B vycítil jakous takous šanci, hra se docela přiostřila, přibyla i nervozita a dva až tři hráči tohoto zápasu mohli být rádi, že to neodnesli červenou kartou. Domácí ožili, tlačili se do zakončení, většinou ale minuli Ženatého bránu.

Poslední půlhodinu zápasu odehrál i majitel klubu Jaroslav Klíma a jeho přítomnost na hřišti přispěla k tomu, že po dvou obdržených gólech a pod tlakem domácích nezačali hráči zbytečně panikařit a dovedli zápas k vítězství rozdílem tří branek.

V nadcházejícím čtvrtém kole I. B třídy naše juniorka změří síly s druhým v tabulce: tím je mužstvo Ukrajinců, hrající pod názvem Mezinárodní Svaz Mládeže. Utkání se hraje v neděli 27. srpna od 17 hodin na hřišti Podvinný Mlýn (Kovanecká ul., Praha 8-Libeň).

FC Zličín B – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:3)

3. kolo pražské I. B třídy (skupina  A), hráno v neděli 20. srpna 2023 na Zličíně. Branky: 59. a 75. Merta (druhá z pen.) – 11. a 44. Šrejber, 14. D. Holan, 47. Nechepurenko z pen., 57. Souček. Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Hlaváč – Šimák, Pauer. ŽK: Mahdi – Kankara, Nechepurenko, Pryšljuk. Diváků: 65.

Zličín B: Vondrák – Koutecký (79. Hodač), Yelinskyi, Smetana (56. Fuzzi), Bareš – Sojka (46. Vajdl), Merta, Tuháček, Jíra – Bous (69. Biersak), Derda (46. Šilhán). Trenér Jan Roubíček.

Vyšehrad B: Ženatý – Borský, Kankara (46. Škop), Pryšljuk – D. Holan, Přech, Blín, Nechepurenko – Schrank (54. Dimitrov) – Šrejber, Souček (61. J. Klíma st.). Hrající trenér Jaroslav Klíma starší, asistent Jaroslav Klíma mladší.