FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Z importu tří bodů zbyl jen jeden: v Kolodějích 1:1 s Viktorií Žižkov B

06. 05. 2023

„A“-muži – Po třech bodech sahali v sobotu 6. května na hřišti v Kolodějích fotbalisté Slavoje Vyšehrad: díky gólu Miroslava Krivosheeva šest minut před koncem normální hrací doby, ve chvílích, kdy už hráli přesilovku, šli do vedení 1:0. O pouhých 113 vteřin později ale „domácí“ Viktoria Žižkov B – ač oslabena o jednoho vyloučeného hráče – vyrovnala, a tak zápas skončil remízou 1:1. Šemíci byli po zápase hodně smutní, že nedotáhli své vedení do konce zápasu, protože tak i šest kol před koncem zůstala ztráta na čtrnácté Královice 7 bodů.

V základní sestavě došlo ke dvěma změnám: Vodičku s Coufalem nahradili bratři Krivosheevové. O první alespoň částečné vzrušení se postaral domácí forvard Petráň, hráč se 42 odehranými zápasy v I. lize. Zakončoval sice z malého vápna, ale byl tísněn Lískovcem a trefil přesně do místa, kde stál brankář Lisa.

Ve 28. min. po Žigově trestném kopu žižkovský kapitán M. Vlček (před lety v přípravce hráč Slavoje Vyšehrad) hlavou minul a o šest minut později se dostal už do vyložené šance Barratt, Lisa jej vychytal. Šemíci měli v první půli spíš jen nedotažené útočné akce, nicméně se jim i tak podařilo rozvlmit síť. Ve 39. min. M. Krivosheev nastartoval přihrávkou Součka a ten překonal brankáře Myšku, gól ale kvůli ofsajdu neplatil.

Po změně stran vyběhl na hřiště v červenobílém dresu útočník Sow, rodák ze senegalského Dakaru, a bylo to hodně znát. Ve 49. min. Lisa bravurně zneškodnil Barrattovu hlavičku zblízka a k dorážce se dostal právě Sow, jenomže minul. A v 63. min. střelou z úhlu také těsně minul.

Ve druhé půli ale získával tým Vyšehradu stále víc půdu pod nohama a tlak na domácí bránu rostl. V 65. min. byl až příliš rychlý Heřman a míč mu v poslední chvíli odskočil. Tři minuty nato však obstaral zpětnou přihrávku pro Krčmáře, který z poměrně nadějné pozice vysoko přestřelil.

V 69. min. se po přihrávce od Krčmáře dostal do nadějného brejku Kubies, na zlomek vteřiny zaváhal, trochu zpomalil a svoji příležitost tím promarnil.

V 78. min. se po přihrávce od svého bratra A. Krivosheev vydal s míčem do šestnáctky, před ní se dostal doslova do lisu dvou protihráčů a po faulu na něj došlo k velké strkanici, z níž vyšel nejhůř M. Vlček: byl vyloučen. Následoval přímý kop, z něhož skvěle vypálil A. Krivosheev k tyči a brankář Myška jen tak tak vytěsnil míč do zámezí.

Rohový kop rozehrál A. Krivosheev z levé strany, odražený míč se k němu vrátil a z jeho centru ke vzdálenější tyči Heřman ve skluzu jen o milimetry netrefil míč.

V 85. min. Coufal vybojoval rohový kop, ten hned rozehrál z pravé strany Krčmář, vyměnil si míč s A. Krivosheevem a poslal míč do vápna. Odrazil se k M. Krivosheevovi a ten v čase 85:04 min. dělovkou z téměř třiceti metrů k tyči zajistil našemu týmu krásným gólem vedení: 0:1!

Chvíli nato ale Žižkovšti rozehráli ještě z vlastní poloviny hřiště přímý kop, míč se snesl do vápna Vyšehradu, odkud jej hráči v modrých dresedh nedokázali účinně odvrátit a neobsazený Sow mimořádně vydařenou a falšovanou střelou trefil přesně ke vzdálenější z tyči: 1:1. Nenabrat faleš, proletěl by balon do zámezí…

V 89. min. A. Krivosheev rozehrál zleva další rohový kop (celkem jich zahrával Vyšehrad jedenáct) a kapitán Stareček napůl v pádu a v záklonu hlavičkoval u vzdálenější tyče nad. Možnost dát druhý gól to ale určitě byla.

V 90. min. Vodička vybojoval rohový kop, z něj A. Krivosheev našel na malém vápně Pryšljuka, jenž trefil tyč! Akce pokračovala a ze Starečkova zpětného centru hlavičkoval koníčkem Coufal, ale ne tak, jak by si přál a domácí zadáci balon odvrátili. Slavoj tak sice popáté v této sezoně venku zabodoval, ale všichni věděli, že tentokrát to mohlo a  mělo být za tři body…

V příštím 26. kole přijde na řadu utkání Slavoj Vyšehrad – Sokol Královice, a sice v sobotu 13. května od 10.15 hod.

Trenér Jiří Novotný (Viktoria Žižkov B): „Zisk bodu je pro nás jako vítězství, protože Vyšehrad byl ve druhé půli jasně lepší. Prohrávali jsme s ním osobní souboje, z čehož vznikaly standardky a v nich byl silnější než my.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Jsme zklamáni, že jsme se nechali obrat vyrovnávacím gólem o důležité dva body. První poločas byl vyrovnaný, hráli jsme spíš na brejky. Ve druhé půli jsme už měli územní převahu a tlak na bránu soupeře, neproměnili tři velké šance, nakonec jsme ale i tak dali vedoucí gól. Podali jsme v tomto utkání velmi dobrý, ve druhé půli výborný výkon, bohužel chybou při bránění jsme si nechali vyrvat vítězství. Za dané situace jsme samozřejmě potřebovali tři body, ale musíme bojovat dál a pokusit se nyní porazit Královice, abychom si uchovali naději alespoň na baráž.“

Viktoria Žižkov B – Slavoj Vyšehrad 1:1 (0:0)

Praž. přebor (25. kolo), hráno v sobotu 6. května 2023 v Kolodějích. Branky: 87. Sow – 86. M. Krivosheev. Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 3:4. Rozhodčí: Šaróka – Suchar, Kohout. ŽK: Král, Trávníček, M. Vlček, Sow – Souček, Heřman, M. Krivosheev. ČK: 79. M. Vlček. (Žižkov B) Diváků: 50.

Žižkov B: Myška – Trávníček, Balážik, M. Vlček, Jankovský – Talamon – Barratt (90. Mačkić), Král, Vais (62. V. Vlček), Žiga (46. Walter) – Petráň (46. Sow). Trenéři Jiří Novotný a Jiří Brunclík.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Stareček, Pryšljuk – A. Krivosheev, Holan – Kubies (77. Vodička), M. Krivosheev, Junek (62. Coufal) – Heřman, Souček (62. Krčmář). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Sulánský, Borský a Nechepurenko. Trenér Jaroslav Klíma.