FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Zlepšení se nekonalo, spíš naopak: juniorka prohrála s Modřany 0:5

07. 05. 2023

„B“-muži – Ani čtyři hráči ze základní sestavy A-mužstva nedokázali zastavit či alespoň trochu zbrzdit výsledkový marasmus, který drtí v letošní sezoně juniorku Slavoje Vyšehrad. V neděli 7. května, po mizerném výkonu, rezerva šemíků podlehla doma 0:5 celku SK Modřany, až dosud dvanáctého v tabulce skupiny B pražské I. A třídy. Vyšehrad B vyšel už v desátém utkání sezony střelecky naprázdno, na druhé straně už potřinácté dostal v zápase pět (nebo víc) gólů. Průměr inkasovaných branek činí 4,7.

Oproti předchozímu zápasu s Prague Raptors došlo na sedm změn v základní sestavě: namísto brankáře Sulánského, Blína, Kazdy, Romanishaka, Kubiese, Součka a zraněného Dinova se v ní tentokrát objevili Klomínek, Vodička, Lískovec, Junek, Šrejber, Krčmář a mladší dorostenec Dang Le Truong Khanh. V červeném dresu soupeře se objevili dva bývalí hráči (resp. dorostenci) Vyšehradu: Jan Bazal a střídající Ondřej Toman. Celek Modřan vedl v roli trenéra odchovanec Slavoje Vyšehrad Zdeněk Hruška, bývalý vynikající brankář Bohemians a Slavie, který také chytal za Československo na MS 1982 ve Španělsku.

Pražský fotbalový svaz by měl možná uvažovat o zavedení ankety s názvem Nejlacinější gól roku, protože situace, která byla vidět po deseti minutách hry tohoto utkání, by nejspíš byla horkým adeptem na prvenství v ní. Hosté se celkem snadno a často dostávali k zakončení: jednu takovou ránu z úhlu, ale docela zblízka, brankář Klomínek vyrazil: míč se pak kutálel podél brankové čáry, až se dostal téměř k opačné tyči. Stáli u něj dva domácí hráči, protože ale nic neudělali, balon neodkopli do bezpečí, tak si jej vzal modřanský hráč Pánek a jednoduše ho napálil do sítě: 0:1. A mohl začít přemýšlet o tom, zda dal už někdy v životě tak snadný gól... To nebyla situace vídaná ani v kategorii žáků, spíš tak v mladší přípravce nebo školičce…

V 18. min. ze zpětného centru kapitána Barana (bývalého hráče Příbrami, Dukly a Viktorie Žižkov) Martinák zvýšil na 0:2. Ve 29. min. Dang stihl zblokovat takřka gólovou střelu, odražený míč ale získal opět Martinák (Modřany získávaly takřka všechny odražené míče) a dal svůj druhý gól: 0:3.

Dvě minuty před poločasem šli dva na jednoho Junek se Šrejberem a druhý z nich po úspěšné kličce střelou z úhlu napálil balon do sítě, radost mu ale pokazil zdvižený praporek pomezního: ofsajd.

Co nevyšlo těsně před pauzou, mohlo vyjít těsně po ní, po zahájení druhé půle. Šrejber ale tentokrát minul modřanskou bránu. Modřany byly důraznější a efektivnější, v 54. min. nikým neobsazený Martinák završil svůj hattrick: 0:4. Truchlohru béčka Slavoje pak završil pět minut před koncem utkání Pavljuk: 0:5.

V dalším utkání se rezerva šemíků představí v neděli 14. května na hřišti Přední Kopaniny, kde ji přivítá tamní béčko, které je druhé v tabulce (byť s odstupem devíti bodů na vedoucí Střešovice). Výkop je v 17 hodin.

Slavoj Vyšehrad B – SK Modřany 0:5 (0:3)

Pražská I. A třída, skupina B (25. kolo), hráno v neděli 7. května 2023 na Vyšehradě. Branky: 18., 29. a 54. Martinák, 10. Pánek, 86. Pavljuk. Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 2:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Zloch – Chládek, Mařík. ŽK: Šrejber, Š. Klíma, Vodička – Trojan, Bazal. Diváků: 45.

Vyšehrad B: Klomínek – Dang Le Truong Khanh, Škop, Vodička, Nechepurenko – Borský, Junek (63. Gruntorád), Š. Klíma, Lískovec (63. Špaček) – Šrejber, Krčmář (71. Mohammed). Na lavičce byl ještě připraven Holan. Trenéři Jaroslav Klíma starší a Jaroslav Klíma mladší.

Modřany: Voska – Bazal, Šatný, Mlejnek, Hoskovec (64. Mesko) – Vošta – Pekárek, Baran, Chovanec (64. Trojan) – Pánek (72. O. Toman) – Martinák (76. Pavjuk). Trenéři Zdeněk Hruška a Milan Šídlo.