Následující zápas "A týmu"
Sokol Hostouň vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 20.07.2024 10:30 TJ Sokol Kněževes, Na Hřišti 164, Kněževes (okres Praha-západ)
Zpět na seznam novinek

Excelentní podzimní finiš! Třetí vítězství za sebou: 2:0 na Admiře

30. 10. 2021

„A“-muži – Škoda, že podzimní část ČFL již skončila! Druhá polovina měsíce října totiž vyšla fotbalistům Slavoje Vyšehrad opravdu znamenitě: třetí výhra za sebou přišla v derniéře letošního roku v sobotu 30. října v Kobylisích, přičemž o vítězství 2:0 v derby s domácí Admirou se postarali svými góly Michal Vaněk a Matěj Kubeš. Brankář Viktor Šulc opět uhájil čisté konto.

Šemíci tak přezimují na čtvrtém místě tabulky se ziskem 27 bodů a bilancí 8 výher – 3 – remízy – 4 porážky. Konečně se také podařilo překlopit skóre do aktivní podoby 31:30. Odstup vůči druhému Královu Dvoru i třetímu Písku činí jediný bod, na lídra soutěže Loko Vltavín pak ztrácí naše mužstvo pět bodů. Kromě toho Vyšehrad je nejlepším podzimním celkem v tabulce sestavené z utkání odehraných pouze na hřištích soupeřů se ziskem 17 bodů.

Pro zajímavost: v posledním mistrovském utkání kalendářního roku zvítězilo naše mužstvo i loni, a sice 2:1 ve strahovském střetnutí II. ligy s Blanskem. Jenomže to bylo až   prosinci: koncem října roku 2020 měla podzimní část druhé nejvyšší soutěže teprve čtyři odehraná kola…

V červených venkovních dresech a ve stejné základní sestavě, jako před týdnem proti Rakovníku, vstoupili šemíci do derby aktivně, v 7. min. se z Vandasova centru pokoušel zakončit Kubeš, to se mu ale v rozhodující chvíli nepodařilo. Oba týmy hrály velmi pozorně v defenzivě,výsledkem čehož byl fakt, že za téměř celou úvodní půlhodinu diváci neviděli na obou stranách žádnou střelu.

Ve 26. min. se to pokusil změnit Suchan, jeho pokus domácí zadáci stihli včas zblokovat. Minutu nato ale po vysunutí od Šandery Kubeš zatáhl míč před tribunou podél levé postranní čáry, zpoza vápna odcentroval a nabíhající Vaněk zblízka sklepl balon do sítě: 0:1!

O devět minut později měli hráči v červených dresech podruhé ruce nad hlavou. Kombinaci Vandase, Suchana, Vaňka a Tvaroha zakončil Kubeš: 0:2! Jen o minutu později odcentroval zprava Drobílek a Vandas před bránou promáchl letící míč. Vypadalo to, jako by spálil vyloženou šanci, jenomže to bylo trochu jinak: protihráč před ním míč tečoval, změnil jeho směr, a tím také Vandase de facto obral o možnost zakončit.

Další příležitost se jevila při Suchanově zakončení, jenomže v tu chvíli se také současně pohnul směrem dopředu Kubeš a jeho maximální snaha měla v tu chvíli bohužel opačný efekt, byl mu totiž odmáván ofsajd.

Admira měla v půli pět pokusů o střelu: jednu v poklidu zneškodnil Šulc, další dvě šly mimo a dvě zblokovali velmi pozorní zadáci Slavoje. Opravdu šanci ale neměli černobílí před pauzou žádnou, to až po změně stran.

Po návratu ze šaten se totiž obraz hry markantně změnil, Admira měla hodně viditelnou územní převahu, z níž také rezultovaly dvě, možná spíš tři vyložené příležitosti. Šemíci však takticky vyspělou hrou hájili dvoubrankové vedení. Nejblíž ke změně skóre, to ale na obou stranách, bylo v polovině druhé půle. V 67. min. se blýskl vynikající individuální akcí Suchan, již zakončil přihrávkou doprava na volného Vandase. Ten ale trefil jen brankáře Kellera. Praktiky z protiútoku zabránil téměř jistému kontaktnímu gólu Šulc. O čtyři minuty později ještě bravurně vytěsnil do zámezí střelu směřující pod břevno jeho brány.

Šulc i tentokrát dokázal uhájit čisté konto, a své dosavadní hostování z Viktorie Plzeň tak zakončil tím nejlepším možným způsobem.

Naše mužstvo bude nyní i nadále třikrát týdne trénovat. Přípravu si proloží v listopadu dvěma přípravnými zápasy se dvěma soupeři z Prahy 6: v sobotu 13. 11. s rovněž třetiligovou Duklou B a v sobotu 27. 11. S divizní Aritmou. Oba se budou hrát na Vyšehradě a oba mají výkop v 10 hodin.

Trenér František Peřina (Admira): „Podle mě je Vyšehrad nejkvalitnějším mužstvem soutěže, alespoň tedy určitě nejlepším, se kterým jsme tady hráli. Zkušenosti hráčů z druhé ligy jsou znát, mají výkonnost jak fotbalovou, tak i fyzickou. V první půli nás také jednoznačně přejeli: nestíhali jsme a všude byli druzí. V poločase byla bouřka v šatně a pak ve druhé půli jsme se to samozřejmě snažili zlomit. Územní převahu jsme sice měli, ale bez toho finále. Naše šance vznikly spíš ze závarů, než aby to byly šance klasické. Takže snaha byla, to ano, jenomže hrajete, co vám soupeř dovolí. A Vyšehrad, pokud vede 2:0, tak už si to umí zkušeně ohlídat. Navíc dál hrozil z brejků, které byly po celý zápas strašně nebezpečné. To je ale zkrátka dané kvalitou hráčů jako Vandas, Drobílek či Suchan, kteří jsou opravdu ligovými fotbalisty. Nejde ale jen o individuality, také o celkovou souhru s viditelně naučenými automatismy. Mohu tudíž znovu jen zopakovat: nejlepší mužstvo soutěže, a to jsem viděl spoustu dalších zápasů ČFL. My máme po podzimu 22 bodů, to je asi minimum, co jsem si přál. Pokud bychom měli o tři víc, byl bych určitě spokojen, takhle zase až tak moc ne. Pokusíme se dobře připravit a chytit potom začátek jara.“

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „Hodnocení trenéra Admiry pana Peřiny směrem k našemu mužstvu si vážíme a ceníme, nicméně dobře si uvědomujeme, že máme stále velký prostor ke zlepšení. První půle měla úroveň, vypadala z naší strany tak, jak jsme si představovali, i když po druhém gólu jsme trochu polevili. Ve druhé půli jsme se už trochu báli o výsledek a přenechali spoustu prostoru domácím, kteří vypadali fotbalověji, byli víc na míči, častěji u naší brány a měli i možnosti dát gól. Přesto podle mého názoru výsledek 2:0 v náš prospěch odpovídá průběhu hry, navíc jsme mohli ještě před poločasem dát i třetí gól, a to by bylo ještě příjemnější. Před týdnem doma s Rakovníkem jsme také vyhráli 2:0, na Admiře ale naši hráči projevili mnohem lepší přístup, ochotu a vůli hrát a vyhrát. Vedle kvality v ofenzivní fázi bych tentokrát vyzdvihl i práci obrany, která ubránila celý ten druhý poločas bez inkasované branky. Znovu se prokázalo, že kvalitu potřebnou k tomu, hrát v popředí tabulky, máme, takže ve třetí lize je to především o našem přístupu. Každopádně ale klukům čest za to, že zakončili podzim třemi výhrami za sebou.“

 

Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:2)

ČFL (14. kolo), hráno v sobotu 30. října 2021 v Kobylisích. Branky: 27. Vaněk, 36. Kubeš. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:0. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Duda. ŽK: Mošna, Horák, Martinic, Michálek, Kurek – Vaněk, Suchan, Drobílek. Diváků: 250.

Admira: Keller – Herc, Martinic (79. Venc), Horák, Skalický – Čácha (79. Záruba), Mošna (60. Kurek) – Panýrek (60. Trajhan), Zahálka, Michal Douděra (60. Čermák) – Michálek. Trenéři František Peřina, Jan Sobotka a Patrik Matěka.

Vyšehrad: Šulc – Šandera, Opluštil, Tokar, Tvaroh – Hroník, Vaněk – Drobílek, Suchan, Kubeš – Vandas. Na lavičce byli připraveni brankář Lorenz, Topol, Matějíček, Mlejnek, H. Gerža a Vojta. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

 

Podzimní střelci branek Vyšehradu v sezoně 2021/22 (ČFL)

8 – Vandas

7 – Kubeš

6 – Suchan

3 – Drobílek

2 – Vaněk, Vojta

1 – Kankara, Tvaroh

 

Brankové asistence

14 – Suchan

8 – Drobílek

7 – Tvaroh

5 – Hroník

4 – Kubeš

3 – Vandas

2 – Opluštil

1 – H. Gerža, Kouba, Matějíček, Mlejnek, Šandera, Topol, Vaněk, Vojta

 

Podzimní derniéry Slavoje Vyšehrad

12. 11. 2006 (divize A) Vyšehrad – Louny 2:2

18. 11. 2007 (ČFL) Vyšehrad – Viktoria Plzeň B 3:2

22. 11. 2008 (ČFL) Náchod – Vyšehrad 3:2

21. 11. 2009 (ČFL) Loko Vltavín – Vyšehrad 1:0

14. 11. 2010 (divize B) Vyšehrad – Kladno B 2:0

20. 11. 2011 (divize B) Vyšehrad – Český Dub 4:1

18. 11. 2012 (divize B) Vyšehrad – Toužim 5:1

17. 11. 2013 (divize B) Vyšehrad – Kladno 0:0

23. 11. 2014 (ČFL) Vyšehrad – Admira 5:3

21. 11. 2015 (F:NL) Vlašim – Vyšehrad 3:0

19. 11. 2016 (ČFL) Vyšehrad – Benešov 2:2, pen. 7:8

18. 11. 2017 (ČFL) Dobrovice – Vyšehrad 2:0

17. 11. 2018 (ČFL) Vyšehrad – Radotín 0:1

22. 11. 2019 (F:NL) Ústí nad Labem – Vyšehrad 1:2

  5. 12. 2020 (F:NL) Vyšehrad – Blansko 2:1

30. 10. 2021 (ČFL) Admira – Vyšehrad 0:2

 

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 A-tým

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 16.06.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
2:3
TJ Praga B
neděle 16.06.2024 12:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:2
FC Slavoj Vyšehrad U14
neděle 16.06.2024 10:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
5:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
sobota 15.06.2024 15:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
6:3
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 13:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
1:0
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 10:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
2:6
FC Tempo Praha
středa 12.06.2024 17:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
středa 12.06.2024 16:30
FC Slavoj Vyšehrad U12
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
7:6
FK Admira Praha
středa 12.06.2024 15:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
neděle 09.06.2024 17:00
TJ Avia Čakovice
Pražská I. B třída (skupina A)
5:4
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru