FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

První jarní vítězství pro juniorku: Vyšehrad B vyhrál 2:0 na Bílé Hoře

01. 04. 2024

„B“-muži – Na čtvrtý pokus se to konečně podařilo. Béčko mužů Slavoje Vyšehrad navázalo po týdnu na velmi dobrý výkon proti ukrajinskému lídrovi tabulky I. B třídy vítězstvím 2:0 na umělce Sokola Bílá Hora, když první gól byl vlastní a druhý vstřelil Dieudonné Ahizan. Utkání se hrálo na Velikonoční pondělí 1. dubna, a rezerva šemíků si tímto připsala první jarní vítězství. Ve čtvrtém jarním dějství...

Po 19. kole skupiny A pražské I. B třídy se Vyšehrad B posunul před Troju z jedenácté na desátou příčku tabulky.

V podzimním vzájemném duelu počátkem září na Vyšehradě Bílá Hora na Vyšehradě vyhrála díky gólům ze standardek 5:4 a její lavička se posmívala brankáři Ženatému. Ten to nyní vrátil soupeři tím, že vychytal na jeho hřišti čisté konto. Ale i hráči z pole rozhodě nezklamali a například přestříleli domácí jasně 27:11, co se týče počtu střeleckých pokusů.

Oproti předešlému utkání s Ukrajinci (resp. Mezinárodním svazem mládeže) došlo na tři změny v základní sestavě, v níž Tesaře a dva zdravotně indisponované hráče – Habora a Dana Holana – nahradili tentokrát J. Klíma mladší, Linha a Slapnička. A právě Slapnička zleva a Klinka zprava, tedy oba krajní záložníci, byli motorem útočných akcí Vyšehradu B minimálně v prvním poločase. Na druhou stranu pravdou je, že utkání se mohlo začít vyvíjet jinak – již v 9. min si totiž Ženatý poradil s gólovou situací domácích, kdy kryl Motyčkovu těžkou střelu. Tři minuty nato na druhé straně hřiště, po Slapničkově trestném kopu a odraženém míči, Klinka střelou zpoza šestnáctky trefil břevno domácí brány. V polovině první půle pálil zleva Slapnička, ale metr vedle.

Ve 25. min. vysoký nákop Přecha do vápna hlavičkoval domácí bek Zbořil natolik nešťastně, že z toho vzešla nedohoda s brankářem a vlastní gól: 0:1!

Vzápětí zprava odcentroval Klinka, Dimitrov před bránou se k míči sice neprodral, zato Slapnička ano, jenomže střelou zleva minul. Ve 40. min. Slapnička prošel až do vápna, kde jej od míče odstavil trochu nešetrným způsobem Jeřábek, penalta se ale nepískala. Tým Vyšehradu B byl však v první půli hodně aktivní, v počtu střeleckých pokusů vedl 13:2.

Deset minut po změně stran se povedlo našemu týmu hodně nadějné přečíslení, míč ale odskočil a nedošlo ani ke střele. V 56. min. J. Klíma ml. našel Klinku a ten těsně minul. Minutu nato ale Ahizan vybojoval míč na polovině hřiště, proběhl s ním až k vápnu, kde vypálil – jeho první střelu brankář Veverka vyrazil, dorážku ale už ne: 0:2!

V polovině druhé půle pálil zleva Linha, Veverka vyrazil. Na druhé straně si Ženatý dvakrát skvěle poradil se dvěma vyloženými šancemi Vohralíka během tří minut – z dorážky Popelka minul jeho bránu. I to byla jasná šance Sokola.

Čtvrt hodiny před koncem utkání mohl skórovat Dimitrov, ale Veverka vyrazil jeho střelu z velmi dobré gólové příležitosti do zámezí. V 83. min. na něj běžel sám Švábenický, tedy brankář, který nastoupil v poli – předčasně však vystřelil a minul. V 88. min. to ještě zkoušel zleva z přímého kopu Slapnička, ale obstřelil bránu.

V pátém jarním dějství I. B třídy dojde v neděli 7. dubna na souboj Vyšehrad B - Braník B, který lze považovat za derby. Výkop utkání je v 16.30 hod. Podzimní vzájemné střetnutí v září v Braníku skončilo remízou 3:3, když za Vyšehrad B dosáhl hattricku Otto Šrejber.

Sokol Bílá Hora – Slavoj Vyšehrad B 0:2 (0:1)

20. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v pondělí 1. dubna 2024 na Bílé Hoře (hřiště UMT). Branky: 35. vlastní Zbořil, 57. Ahizan. Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 4:11. Soupeřem zblokované střely: 3:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:6. Rozhodčí: Koubek – Hodánek, Zatkal. ŽK: Navrátil, Zbořil – J. Toman, Slapnička, Švábenický. Diváků: 45.

Bílá Hora: Veverka – Zbořil (69. Kadlec), Maryška, Hrubeš, Šimánek – Jeřábek, Navrátil (78. Protsiv), Motyčka, Urbánek (46. Vochoska) – Popelka, Rákosník (69. Vohralík). Trenéři Richard Kulík a Milan Mihule.

Vyšehrad B: Ženatý – Borský, Přech, J. Toman, Škop – Klinka (80. Barčák), J. Klíma mladší (58. Trnka), Linha, Slapnička – Dimitrov, Ahizan  (69. Švábenický). Na lavičce byl ještě připraven Holub. Trenér Jaromír Jindráček.