FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Juniorka nenavázala na předchozí dvě utkání, podlehla Braníku B 1:2

07. 04. 2024

„B“-muži – V pěti zápasech letošního ročníku juniorka Slavoje Vyšehrad nedokázala dotáhnout své průběžné vedení nad soupeřem do vítězného konce: z toho dvakrát proti béčku Braníku. Oba vzájemné souboje byly pro náš tým hodně nešťastné: na podzim v Braníku domácí vyrovnali na 3:3 ve čtvrté minutě nastaveného času (kdy byly rozhodčími avizovány jen tři minuty nastavení), zatímco na jaře Vyšehrad B neproměnil ve druhém poločase ani jednu ze svých vyložených šancí. A bylo jich dost na to, aby se dalo utkání dovést do vítězného konce.

Hlavně vinou sterilní koncovky se tak nepodařilo navázat na předchozí dva velmi dobré výkony v zápasech s Mezinárodním svazem mládeže a na Bílé Hoře. Po dvaceti kolech skupiny A pražské I. B třídy, tedy dvou třetinách sezony, tak Vyšehrad B promarnil možnost vrátit se do horní poloviny tabulky (právě před Braník B a také Zličín B) a zůstává na 10. místě.

Oproti předešlému utkání na Bílé Hoře došlo na čtyři změny v základní sestavě, v níž brankáře Ženatého nahradil Švábenický, zatímco v poli, namísto trojice Toman, Linha, Slapnička, nastoupili tentokrát, respektive vrátili se do jedenáctky, Holub, Kankara a D. Holan.

Již po čtyřech minutách hry měl po centru zleva vyloženou šanci hostující hráč Kvapil, zakončoval ale bez přípravy a zblízka přestřelil. Naopak, dvě minuty nato, Holub na pravé straně hřiště posunul míč na Kankaru, ten zpětnou přihrávkou našel Klinku, jenž zpoza vápna pohotově vypálil a jeho štiplavá střela dokonale zaplula zhora dolů přesně pod břevno: 1:0! Z centru Klinky pak ještě zakončoval ve 14. min. J. Klíma mladší, ale střela byla zblokována.

Ve 20. min. mohl vyrovnat Baborák, jen těsně minul Švábenického bránu. Po půlhodině hry pak v souboji na polovině hřiště hostující forvard Richter knokautoval Holuba – sice neúmyslně, ohnal se rukou za sebe zjevně bez úmyslu zranit, ale i tak to měla být červená karta. Řecký rozhodčí se neodhodlal, tasil jen žlutou.

Ve 35. min. se dostal do nadějné situace Ahizan, trefil ale jen brankáře Palečka. Vývoj zápasu se už začal otáčet, tři minuty nato totiž kapitán Škop trochu přistrčil rukou ve vápně rychlonohého Richtera a Chaban z penalty napálil balon tvrdou ranou do šibenice: 1:1.

Těsně před pauzou mohl vrátit vedení Vyšehradu B Ahizan, v plné rychlosti obešel i brankáře Palečka, jenomže pak už nedokázal míš umístit mezi tři tyče a minul bránu. Tohle byl možná klíčový moment celého zápasu.

Branickým trenérům dokonale vyšlo poločasové střídání: na hřiště přišel Mucks a ihned po zahájení hry využil toho, že domácí hráči ještě nebyli plně koncentrováni, a tak prostě dal gól na 1:2. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující gól.

Vyrovnst mohl Kankara, jeho střela byla zblokována. Po rohovém kopu Ahizan dvakrát za sebou trefil gólmana, po necelé hodině hry Kankara těsně minul. Těsně předtím, na druhé straně hřiště, rozehrál hostující Kučera přímý kop a nabíhající Tomeček zblízka z voleje přestřelil.

V 82. min. J. Klíma mladší kolmou přihrávkou nastartoval Ahizana, ten se dostal až před brankáře Palečka, ale nepřekonal ho, protože nestihl včas zakončit. Po přímém kopu J. Klímy ml. hlavičkoval Kankara těsně vedle, to byla vyložená šance. Po rohovém kopu zakončoval i Borský, míč z jeho kopačky byl zblokován. I další horké situace hosté přestáli, a tak se na výsledku 1:2 už nic nezměnilo.

V šestém jarním dějství I. B třídy si naše juniorka zahraje proti céčku Dukly Praha, a to na umělce v areálu na Julisce. Termín zápasu je trochu neobvyklý: pátek 12. dubna až od 20.15 hod., hrát se tedy bude pod reflektory.

Slavoj Vyšehrad B – ABC Braník B 1:2 (1:1)

21. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 7. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 6. Klinka – 38. Chaban z pen., 46. Mucks. Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:8. Soupeřem zblokované střely: 10:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Vezyrgiannis – Brabec, Čikara. ŽK: Přech – Richter, Chaban. Diváků: 20.

Vyšehrad B: Švábenický – Holub (46. J. Klíma starší), Škop, Přech, Borský – Klinka, J. Klíma mladší, Kankara, D. Holan (75. Nechepurenko) – Dimitrov (67. Ženatý), Ahizan. Trenér Jaromír Jindráček.

Braník B: Paleček – Kučera, Řemenář, Srba, Chaban – Baborák – Kvapil (46. Mucks), Tomeček, J. Vodička, Jeřábek – Richter. Trenéři Adrian Ševčík, Petr Hejduk a Ondřej Matějka.