FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Vedení 4:0 o půli (téměř) nestačilo, U17 byla nakonec ráda za výhru 5:4

06. 04. 2024

U 17 – Do poločasu všechno dobře, hned od zahájení druhé půle ale naopak skoro všechno špatně. Dva extrémně rozdílné poločasy přinesl v sobotu 6. dubna souboj mladších dorostenců Vyšehradu s Aritmou. Ten první vyhrála naše U 17 jasně 4:0 a možná se hráčům zdálo, že už se nemůže nic stát. Jenomže stalo se – hned od zahájení druhé půle začal dávat soupeř z Vokovic jeden gól za druhým, a to i ze situací, z nichž mu to nemělo být ani náznakem dovoleno a umožněno. Dokonce to vypadalo na totální obrat ve vývoji skóre, nakonec se ale podařilo našim hráčům uhájit těsné vedení 5:4 a tudíž i plný bodový zisk.

Dva góly dal v tomto utkání Jakob Tegelbeckers, z toho jeden z penalty. Jednou se trefili Nazar Uhryn, Daniel Dostál a zbývající branka byla vlastní soupeře. Sedmnáctiletí šemíci tímto ukončili chmurnou sérii nezdarů na vlastním hřišti, kde předtím naposledy vyhráli před téměř sedmi měsíci (!), v polovině září proti České Lípě. Pak totiž následovalo šest domácích utkání v řadě s pěti prohrami a jedinou remízou. Naše U 17 se díky výhře nad Aritmou konečně posunula výš z 10. místa tabulky před Karlovy Vary, nyní je devátá.

Oproti předešlému zápasu v Neratovicích došlo na čtyři změny v základní sestavě. Namísto brankáře Dřevíkovského, Steinbauera, Gumiňského a Dovrtěla se tentokrát vešli do jedenáctky gólman Nedvídek, Nguyen Tien Hung, Grýgera a Dostál.

V 7. min. se po přihrávce od Stracha prodral přímočaře středem hostující obrany Uhryn a zvládl i střeleckou koncovku: 1:0! Ve 20. min. šel míč znovu od Stracha, zadáci Aritmy zazmatkovali, a toho využil Tegelbeckers a nemilosrdně trestal: 2:0! Ve 23. min. Phung Duc Kien na pravé straně hřiště poslal vysoký míč na Tegelbeckerse, ten jej líznul hlavou směrem k Dostálovi, který vypálil z ostrého úhlu až téměř od brankové čáry a trefil ke vzdálenější tyči: 3:0!

Tři minuty před poločasem, po akci Tegelbeckerse a Dostála, si dal Pavlečka vlastní gól: 4:0!

Zatímco v první půli Vyšehradu téměř vše vycházelo, ihned po zahájení druhé půle vběhl do vápna Glamoš, aniž by mu někdo z domácích hráčů věnoval potřebnou pozornost, a tak snížil na 4:1. Za další dvě minuty dal jeho spoluhráč Pavlečka na 4:2, a odčinil tak svého „vlastence“ ze závěru první půle.

V 53. min. brankář Aritmy Hošek udělal hrubou chybu při rozehrávce, Dostál jej ihned atakoval a gólman hostí o něj nedovoleně škrtnul. Tegelbeckers z penalty naštěstí nezaváhal: 5:2!

Ani tohle však Aritmu nevykolejilo, ba dokonce ji to ani trochu nepřibrzdilo. Už v 55. min. totiž snadno prošel z levé strany, doslova jako nůž máslem, do vápna Pavlečka svým druhým gólem do sítě Vyšehradu 5:3.

V 62. min. Pavlečka zaútočil opět zleva, obešel i vyběhnuvšího Nedvídka a poslal míč do odkryté brány: 5:4. Stihl tak hattrick za pouhých 14 minut a s domácí „sedmnáctkou“ to nevypadalo v tuto chvíli ani trochu dobře.

V 70. min. mohl znovu zvýšit na dvoubrankový rozdíl Dostál, po náběhu zleva však střelou z ostrého úhlu těsně minul. Vzhledem ke čtyřem inkasovaným brankám ve druhé půli ale musel Vyšehrad myslet ve zbývající části zápasu hlavně na zadní vrátka, a těsné vedení se už také podařilo uhájit. Hrozící velká ostuda v podobě ztráty čtyřbrankového náskoku (ke všemu doma) byla nakonec zažehnána, i tak je ale tohle každopádně velkým varováním, že naplno hrát je potřeba, i když je to 4:0, a ne za tohoto stavu nastoupit do druhé půle s ležérností, bezstarostností, laxností a neochotou poctivě a důrazně bránit.

V sobotu 13. dubna nastoupí naše U 17 v České Lípě, na půdě dvanáctého týmu tabulky. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Aritma Praha 5:4 (4:0)

21. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 6. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 20. a 53. Tegelbeckers (druhá z pen.), 7. Uhryn, 23. Dostál, 42. vlastní Pavlečka – 48., 55. a 62. Pavlečka, 46. Glamoš. Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:6. Soupeřem zblokované střely: 3:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Valečka – Hlaváček, Harantová. ŽK: Šedivý, Grossmann (oba Aritma). Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Phung Duc Kien, M. Frank (54. Zárybnický), Holubovský (54. Mohamed Abubakr), Nguyen Tien Hung – Grýgera (60. Sommer), Belcou (60. D'Ambrosio), Uhryn – Strach (76. Nguyen Duc Tiep), Tegelbeckers, Dostál. Trenéři Theodor Matějíček, Papa Daouda Gueye a Jaroslav Klíma mladší.

Aritma U 17: Hošek – Šedivý (69. Kiknavelidze), Grossmann, J. Vošahlík, Glamoš (76. Vacek) – Brinza (50. Vyhnal), Malyshko, Tříletý, Pavlečka – M. Vošahlík (69. Červeňákov) – Horák (76. Procházka). Trenéři Stanislav Kubr, Jan Maršál a Jiří Vyhnal.