FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 14 vedla díky hattricku Matiče 3:0 s Xaverovem, i tak ale prohrála 3:5

06. 04. 2024

U 15/U 14 – Důležitější byl samozřejmě zápas patnáctiletých, ve kterém však Vyšehrad prohrál s Xaverovem vysoko 1:7, nicméně alespoň úspěch čtrnáctiletých šemíků by potěšil. První jarní představení na hřišti v Krči v sobotu 6. dubna nakonec dopadlo bohužel dvěma prohrami. U 14 přitom vedla v poločase 3:0 zásluhou hattricku Gorana Matiče, po změně ale pětkrát inkasovala, a tak zápas ztratila.

U 15 nastoupila bez tří hráčů základní sestavy a v souboji s prvním mužstvem tabulky mohla pouze překvapit, to se ale nestalo. „Xaverov byl ve všech směrech lepším týmem. Je to tým ligových parametrů. My jsme podřídili jejich individuální kvalitě taktiku, ale bohužel jsme dostali první gól po faulu na našeho brankáře. Druhý gól byl také dost laciný, kdy Tomáš Debnár si šel pozdě pro dlouhý míč do pokutového území a ten následně neudržel a soupeřův hráč dával do prázdné branky. Potom již soupeř potvrdil svoji kvalitu.  Naši branku vstřelil Mikuláš Vácha po dlouhé přihrávce, kdy soupeřova obrana i brankář zaspali a Vácha přehodil soupeřova brankáře. Jen škoda branky v poslední minutě, jinak by pro nás bylo skóre celkem přijatelné. Body čekáme v jiných jarních zápasech,“ uvedl trenér Aleš Carmine.

A zápas U 14?

Již v prvním poločase stihl tři branky Goran Matič, všechny téměř jako přes kopírák. „První branka po dlouhé přihrávce do náběhu a střela obloukem pod břevno. Druhá branka opět rychlý protiútok a střela z 25 metrů nad vyběhnutým brankářem hostí a třetí branka před koncem prvního poločasu po průnikové přihrávce zakončoval sám na brankáře na 3:0. Co se však dělo ve druhé půli, nedokážu pochopit. Absolutně jsme neplnili, co jsme si řekli o poločasové přestávce. Vše špatné započalo penaltou hostí, kterou hlavní rozhodčí odpískal až po upozornění asistenta rozhodčího a po tomto snížení jsme si úplně nepochopitelným způsobem zápas prohráli sami,“ doplnil Aleš Carmine.

V neděli 14. dubna se naši starší žáci představí v Čáslavi. Zápas patnáctiletých se hraje od 10 hodin, pozápas čtrnáctiletých má výkop v pravé poledne.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Xaverov Horní Počernice 1:7 (0:3)

21. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 6. dubna 2024 v Krči. Branky: 62. Vácha – 21. a 61. Střihavka, 8. Zemanec, 12. Novák, 45. Kulij, 53. Jícha, 80. Suchý. Rozhodčí: Beránek – Krejčí, Jireček. Bez karet. Diváků: 40.

Vyšehrad U 15: Debnár – Kadlec (70. Moltaš), Čeněk, Fiktus, Sluka (56. Staněk) – Cvrček (74. Surmyk), Nevrlý (64. Stolz) – Vácha (74. Fojtl), Cacara (57. Carmine), Prokop (70. Waller) – Dorey. Trenér Aleš Carmine.

Xaverov U 15: Rittenauer – Kostka, Sviták (41. Lubas), Kulij, Nebeský (60. Golev), Zemanec (41. Štěpnička), Střihavka, Lukeš (41. Rumlena), Suchý, Jícha, Novák. Trenéři Jiří Novák, David Mikoláš a Tomáš Urban.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

5 – Matič, Vácha, 4 – Dorey, 1 – Carmine, Cuc, Moltaš, Prokop, Saroian.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Xaverov Horní Počernice 3:5 (3:0)

21. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v sobotu 6. dubna 2024 v Krči. Branky: 20., 25. a 40. (+1) Matič – 48. Hurný z pen., 56. Sládek, 61. Stránský, 73. Otčenášek, 79. Copák. Rozhodčí: Krejčí – Beránek, Čeněk. ŽK: Saroian, Debnár – Hurný. Diváků: 30.

Vyšehrad U 14: Debnár – Lillard (67. Šnejdar), Stolz, Štěpanovský, Pšenička – Saroian (78. Procházka) – Staněk (78. Beriša), Liegert (57. Petlach), Brenn (70. Siladi) – Matič, Tesařík (55. Bakhir). Trenér Aleš Carmine.

Xaverov U 14: Kolařík – Stránský, Copák, Hladík (41. Bouda), Zajíc, Klůna (41. Sládek), Novotný, Otčenášek, Tiefenbach (41. Hurný), Vorlíček, Strach. Trenéři L“ukáš Vorlíček a Vlastimil Hladík.