FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U19 zdolala Roudnici nad Labem 3:1, hodinu hry přitom prohrávala 0:1

20. 08. 2023

U 19 – Premiérové vystoupení na domácím stadionu stálo starší dorostence Slavoje Vyšehrad v horkém počasí spoustu úsilí, nakonec jej ale výsledkově zvládli. Naše U 19 v sobotu 19. srpna prohrávala doma s Roudnicí nad Labem 0:1, v poslední třetině zápasu ale dokázala vyjádřit svoji převahu třemi góly, jejichž autory byli kapitán týmu Štěpán Kefurt, Martin Azilinon (na snímku) a Dominik Klinka. Svěřenci trenérů Daniela Růžičky, Zdeňka Jaroše a Jana Dovrtěla tak figurují po třech kolech České divize staršího dorostu (skupina B) na šestém místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání v Sokolově došlo na jedinou změnu v základní sestavě: na hrotu útoku se namísto Špačka znovu objevil Šavel. Ten ale musel už v polovině první půle kvůli zranění odstoupit.

Hned po zahájení hry se dostal k zakončení Azilinon, přestřelil však roudnickou bránu. Vzápětí domácímu týmu nevyšel presink a možnost jít do přečíslední, hosté přešli do kontru prostřednictvím nákopu za obranu a útočník Náprstek překonal Čepelu: 0:1.

Z Klinkova centru mohl vyrovnat Štěpnička, ale přestřelil. Ještě blíž ke gólu byl hned dvakrát Klinka, a to hlavně deset minut před poločasem, kdy ze zpětného centru Azilinona trefil břevno. Potom ještě přihrál Kazdovi, ten odcentroval a Romanishak trefil z voleje střed brány, jejíž strážce Naimann vyrazil míč do zámezí.

Hned po změně stran se Vyšehrad znovu pustil do ofenzivy a dobývání roudnické brány. V 62. min. po kombinaci ve středu hřiště Azilinon přihrál na obranu Kefurtovi a ten špičkou klopačky na dlouhou nohu trefil na zadní tyč: 1:1! Pět minut nato odcentroval Romanishak a Azilinon z hranice malého vápna, blíž u přední tyče, protečoval balon a ten skončil pod padajícím brankářem v síti: 2:1! Z centru Průši potom Romanishak „vystřihl“ nůžky, brankář ale střelu vyrazil. V 86. min. ale přihrával Azilinon a zakončoval Klinka: 3:1! Pak měl ještě další šanci Kefurt, ael minul.

V sobotu 26. srpna v 10.15 hod. se naše U 19 představí na hřišti TJ Slavoj Suchdol (Na Vrchmezí 791, Praha 6), kde ji vyzve vedoucí celek tabulky: Dukla Praha B.

U 19: Slavoj Vyšehrad – VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem 3:1 (0:1)

3. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 19. srpna 2023 na Vyšehradě. Branky: 62. Kefurt, 68, Azilinon, 86. Klinka – 3. Náprstek. Rozhodčí: Popelka – Ludvík, Hlaváček. ŽK: Průša, Holubovský – Soušek, Kotrba. Diváků: 50.

Vyšehrad U 19: Čepela – Průša (83. Holubovský), Dovrtěl, Krajíček (46. Gumiňski), Kazda – Macek – Klinka, Azilinon, Kefurt, Štěpnička (62. Sommer) – Šavel (24. Romanishak). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nedvídek a Šíma. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Roudnice nad Labem U 19: Naimann – Vehle (68. Procházka), Marejka. Soušek, Hotovec – Melichar (56. Hadrbolec), Čížek, Kafka (68. Horáček), Kotrba, Bidlo – Náprstek (64. Hubený). Trenéři Jakub Pekař, Václav Budka a Jan Holub.