FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka prohrávala v Řepích 0:1, zápas však otočila a zvítězila 3:1

28. 04. 2024

„B“-muži – Vítězstvím 3:1 na trávníku posledního týmu tabulky I. B třídy splnili povinnost,  a vyhnuli se tak blamáži. V neděli 28. dubna na půdě Sokola Řepy to ale nebylo pro juniorku Slavoje Vyšehrad snadné, domácí šli totiž po změně stran do vedení a až v poslední čtvrtině utkání se podařil obrat ve vývoji skóre. Do sítě domácích se trefili Jaroslav Klíma mladší, Šimon Linha a Miroslav Krivosheev, tedy hráč A-mužstva, kterému už vypršel disciplinární trest.

Duben byl pro naši juniorku mimořádně úspěšným měsícem, co se týče zápasů venku: vyhrála všechny tři, na Bílé Hoře, Julisce i nyní v Řepích. V tabulce skupiny A pražské I. B třídy se tak znovu posunula o stupínek výš z desátého na deváté místo tabulky.

Oproti předešlému utkání s Nebušicemi došlo na pět změn v základní sestavě, v níž Přecha, Habora, Vodičku, Klinku a Dimitrova nahradili Pryšljuk, Šavel, Linha, Kefurt a M. Krivosheev. První poločas byl na malém hřišti plný soubojů. Dvakrát byl hodně blízko ke gólu Kankara, nejprve trefil tyč a potom blok z brankáře a obránce domácích. Šavel postupoval ze strany do gólové šance, ale výborného brankáře Hermna nepřekonal. Řepy měly dvě šance, ale jejich hráči minuli Ženatého bránu.

Na začátku druhé půle měli šance oba útočníci Kankara a M. Krivosheev, také oni ztroskotali na Hermanovi. Z protiútoku získali domácí rohový kop a Plevka hlavičkou z malého vápna otevřel skóre: 1:0.

Prohrávat na půdě posledního týmu tabulky trvalo přesně čtvrthodinu, dál už naštěstí ne. V 69 min. Linha sklepl míč a J. Klíma mladší střelou z otočky z hranice velkého čtverce vyrovnal: 1:1! Za dašlí dvě minuty pak Kefurt vyzval zpětnou přihrávku Linhu a ten přibližně z místa penalty trefil do sítě a vývoj skóre otočil: 1:2!

Řepy pak hodně otevřely hru, měly velkou šanci vyrovnat, ale skvěle ji zneškodnil Ženatý. Na druhé straně hráči Vyšehraduz B šli několikrát do přečíslení, ale bez efektu. Až v 88. min. M. Krivosheev získal míč na polovině hřiště, svým typickým přímočarým způsobem proběhl až před bránu a přidal pojistku: 1:3!

V devátém jarním dějství I. B třídy naše juniorka v neděli 5. května přivítá doma na Vyšehradě tým Sokolu Troja. Výkop utkání je v 17 hodin.

Sokol Řepy – Slavoj Vyšehrad B 1:3 (0:0)

24. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 28. dubna 2024 v Řepích. Branky: 54. Plevka – 69. J. Klíma ml., 71. Linha, 88. M. Krivosheev. Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 12:7. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Ducháček – Tenkrát, Jarina. ŽK: Harasym, Herman, Mottl (všichni Řepy). Diváků: 55.

Řepy: Herman – Patík, Vošický, Plevka, Kočovský – Olah (79. Poberezhnyi), Moravec (57. Mottl), L. Klíma, Krupka (73. Kraus) – Stahl, Harasym (57. Koblic). Trenéři Jiří Kočovský a Vasyl Grushynskyy.

Vyšehrad B: Ženatý – Borský, Škop, Pryšljuk, Nechepurenko (62. Mohammed) – Šavel, J. Klíma ml., Linha, Kefurt – Kankara  (74. Švábenický), M. Krivosheev. Trenér Jaromír Jindráček.