U 17 prohrávala v poločase už 0:4, nakonec téměř dosáhla na remízu

23. 10. 2022

U 17 – Na rozdíl od starších dorostenců, kteří vyhráli 2:1, vypadalo vystoupení mladších dorostenců Slavoje Vyšehrad v neděli 23. října v Mladé Boleslavi po celý první poločas dost bledě. Během pauzy totiž prohrávali 0:4, po změně stran ale vstřelili tři góly, jejichž autory byli Vu Hung Khanh, Lukáš Gajzler a Dang Le Truong Khanh. V závěru utkání pak měli sedmnáctiletí šemíci ještě dvě šance na to, aby vyrovnali na 4:4, ty už ale bohužel neproměnili.

Navzdory desáté podzimní porážce zůstal Vyšehrad s deseti body na 16. místě tabulky České ligy U 17, přičemž na patnáctou Viktorii Žižkov stále ztrácí jen dva body.

Oproti předchozímu utkání s Bohemians nastoupila naše U 17 se čtyřmi změnami v základní sestavě. Namísto brankáře Čepely, nemocného Kheila, Heřmánka a Svobody se tentokrát v jedenáctce objevili Pavlíček, Dang, Nosek a Vu. V Mladé Boleslavi, na půdě jedenáctého týmu tabulky, domácí v první půli dominovali a dávali jednoduché góly. Jejich autory byli postupně Ilco, dvakrát Kühnel a Honc.

Čtyři minuty po změně stran ale po centru od Gajzlera, který na levé straně hřiště obešel dva hráče, hlavičkoval v plném běhu Vu Hung Khanh: 4:1! V 78. min. po přihrávce od „Bobyho“ Dat Nguyen Tiena skóroval Gajzler: 4:2! A pět minut před koncem normální hrací doby, po přímém kopu Krajíčka a lehké teči hlavou od Gajzlera, dal halfvolejem kontaktní branku Dang Le Truong Khanh: 4:3! Vyrovnávací gól byl pak na vlásku, domácí odvraceli z brankové čáry střely Tesaře a Kireeva.

Naši U 17 čekají na podzim ještě tři zápasy: všechny v nedělním hracím termínu a s výkopem čtvrt hodiny po poledni: 30. října doma s Tempem, 6. listopadu v Písku a nakonec 13. listopadu doma s „šestnáctkou“ Slavie, která je lídrem soutěže ČLD U 17.

U 17: FK Mladá Boleslav B – Slavoj Vyšehrad 4:3 (4:0)

12. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 23. října 2022 v Mladé Boleslavi (hřiště UMT). Branky: 13. a 40. Kühnel, 8. Ilco, 45. (+1) Honc – 49. Vu Hung Khanh, 78. Gajzler, 86. Dang Le Truong Khanh. Rozhodčí: Vít – Stejskal, Váňa. ŽK: Honc, Dlask, Kurc, Rössler, Kühnel, Iltis – Nosek, Vu Hung Khanh, Krajíček, Dat Nguyen Tien. Diváků: 50.

Mladá Boleslav U 16: Dlask – Iltis, Zouhar, Cigánek, Fedečko – Honc, Kurc (71. Otta), Ilco (46. Linhart) – Eichler (46. Rössler), Kűhnel, Kosorič. Trenéři Pavel Jícha a Jan Knobloch.

Vyšehrad U 17: Pavlíček – Dang Le Truong Khanh, Krajíček, Tesař, Holý – Řezáč (65. Mohammed), Pytlíček, Dat Nguyen Tien – Nosek (46. Kireev), Vu Hung Khanh (57. Heřmánek), Gajzler. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Čepela a Kheil. Trenér Allan Kheil.