TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U18 vedla do 74. min. nad Zličínem 3:1 vedení ale neudržela, prohrála 3:4

23. 10. 2022

U 19 „B“ – Spousta úsilí, která však nakonec přišlo vniveč. Bohužel. Rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad po 334 minutách hry protrhla střeleckou smůlu, díky dvěma brankám Petara Šoškiče (na snímku v zeleném dresu) a jedné Marka Schranka vedla nad Zličínem až do 74. minuty 3:1, jenomže… Hosté ze západního okraje metropole prokázali v neděli 23. října větší vůli po vítězství a touhu po bodech, třemi góly během devíti minut vývoj skóre otočili, a tak zápas skončil 3:4. Naše U 18 vinou šesté podzimní porážky klesla do spodní poloviny tabulky Pražského přeboru staršího dorostu na 9. místo.

Oproti předchozímu zápasu v Ďáblicích došlo na tři změny v základní sestavě, kde trojici Blín, Kefurt, Romanishak nahradili I. Procházka, Štěpnička a Schrank. Ještě za stavu 0:0 měli šance Šoškič a Klinka, neproměnili je. Ve 14. min. přišla ztráta míče na vlastní polovině hřiště, a hosté toho stoprocentně využili. Sýkora střelou zpoza vápna načal skóre: 0:1. Dvě minuty nato ale Borský vybojoval míč, přihrál Šoškičovi a ten vyrovnal: 1:1! Ve 34. min. si Šoškič sám vybojoval míč, přešel přes tři protihráče a zblízka napálil balon pod břevno: 2:1!

Osm minut po změně stran hosté špatně zahráli malou domů a k míči se dostal Šoškič, bohužel ale minul bránu, a promarnil tak příležitost na hattrick. Za další dvě minuty ale přišla krásná kombinace, Burkuš našel pasem ze středu hřiště do jeho levého rohu Klinku, ten přesně odcentroval před bránu a Schrank střelou zblízka a bez přípravy zvýšil: 3:1!

Pak už převzali iniciativu Zličínští, kteří nic nevzdali a dál bojovali o výsledek. V polovině druhé půle zahodil vyloženou šanci Sýkora, jeho chvíle ale ještě přišly. V 74. min. po zmatcích v defenzivě domácího týmu poslal míč do odkryté brány Hodač: 3:2. V 78. min. po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna neobsazený Sýkora: 3:3. A v 83. min. Sýkora po centru z pravé strany poslal míč opět zblízka do sítě: 3:4. Kapitán Zličína tak završil svůj hattrick a z Vyšehradu odletěly všechny tři body. V závěrečných zhruba dvaceti minutách hry Zličín nemilosrdně trestal chyby a zaváhání v domácí defenzivě, což se mu bezezbytku podařilo.

Naši „osmnáctku“ čekají už jen tři podzimní kola: ve středu 26. října v 15.30 hod. v Bohnicích, v neděli 6. listopadu v 10 hodin doma s Hostivaří a nakonec v sobotu 12. listopadu ve 12.45 hod. na hřišti Pragy ve Vysočanech.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – FC Zličín 3:4 (2:1)

10. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 23. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 16. a 34. Šoškič, 56. Schrank – 14., 78. a 83. Sýkora, 74. Hodač. Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 6:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Rozhodčí: Hromádko – Obrtel, Tychshenko. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 18: Pihera – A. Frank, Burkuš, Kylar, Borský – Halíř, Klinka, I. Procházka (46. Kazda) – Štěpnička, Schrank (60. Dimitrov), Šoškič. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Jevgenij Čižikov.

Zličín U 19: Vondrák – Hořejší (46. Bartoň), Koutecký, Knor, Petrák – Tuháček – Sojka (90. Kobliha), Sýkora, Šilhán, Temertzidis (46. Cihlář) – Knor (57. Hodač). Trenéři Lukáš Odvárka a Adam Friček.