U 18 zvítězila brankou Dinova 1:0 na Libuši a zvedla se ze dna tabulky

12. 11. 2023

U 19 „B“ – Nebylo už zbytí, nebylo už jiné možnosti, než vyhrát. Rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad to také v sobotu 11. listopadu zvládla, vyhrála 1:0 na hřišti Libuše a z posledního 14. místa tabulky Pražského přeboru U 19 se posunula na dvanácté místo právě před Libuš a ještě Zličín. Naše U 18 měla v tomto utkání doslova mraky gólových šancí, proměnila však alespoň jednu: po hodině hry rozhodl zápas ve prospěch Vyšehradu B hrotový útočník Antoni Dinov (na snímku vpravo), jenž překonal bývalého brankáře našeho dorostu Samuela Piheru.

Oproti předchozímu zápasu se Zbraslaví doznala základní sestava naší U 18 pěti změn: brankáře Fischera nahradil Nedvídek, v poli namísto kvarteta Gumiňski, Kefurt, Azilinon, Schrank nastoupili tentokrát Tesař, Kazda, Krasikov a Mohammed.

Již ve 2. min. po přihrávce od Špačka vstřelil regulérní gól Dinov, domácí ale i tak protestovali a rozhodčí, který řídil zápas ze středového kruhu, jim po dvou minutách naléhání vyhověl – gól Vyšehradu B pro údajný ofsajd odvolal… Ještě do poločasu měli z brejkových situací po dvou gólových šancích jak Dinov, tak i Špaček, který mj. trefil spojnici břevna a tyče. Ale stav zůstával 0:0.

Do druhé půle nastoupil mj. za Špačka Azilinon: také on běžel sám na domácí bránu, také on neproměnil. To ale i bývalý gólman Libuše Grushynskyy, který nastoupil po změně stran namísto Kazdy do pole. A dvakrát Dinov, ani on neuspěl. Podařilo se až v 62. min., kdy po rohovém kopu Krasikova hlavičkoval Dinov z malého vápna do protipohybu brankáře Pihery a trefil: 0:1!

Další gólové šance pak měli ještě Mohammed i Azilinon, ale neproměnili. Naše U 18 sice dala jen jeden gól, měl však tříbodovou hodnotu – také proto, že defenziva nepustila za celý zápas hráče domácí Libuše do žádné gólové příležitosti.

Naše U 18 v podzimní derniéře přeboru v sobotu 18. listopadu přivítá doma na Vyšehradě starší dorostence Zličína, jimž právě nyní předala Černého Petra v podobě posledního 14. místa tabulky. Výkop tohoto dalšího nadmíru důležitého utkání je v 10 hodin.

U 19: SK Libuš – Slavoj Vyšehrad B 0:1 (0:0)

11. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v sobotu 11. listopadu 2023 na Libuši. Branka: 62. Dinov. Rozhodčí: Mahel – Pytlíček, Kořínek. ŽK: Očenáš, Shaynoha, Koudela – Azilinon, Dinov. Diváků: 45.

Libuš U 19: Pihera – Ondřejek, Honzák, Beneš, Nguyen Duc Khanh, Sus, Očenáš (85. Trojan), Koudela, Šála (77. Vojta), Pištora, Shaynoha (56. Merenus). Trenéři Viktor Ilčyšyn, Ondřej Beneš a Filip Nuskern.

Vyšehrad U 18: Nedvídek – Průša (46. Holý), Tesař, Kylar, A. Frank – Mohammed, Šíma, Kazda (46. Grushynskyy), Krasikov – Špaček (46. Azilinon) – Dinov. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.