TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Naivní chyby v defenzivě a vysoká porážka U 16: doma 2:7 s Ďáblicemi

12. 11. 2023

U 17 „B“ – Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad má v Pražském přeboru U 17 průměr inkasovaných branek 4,6 na zápas, což je jednoznačně nejvíc ze všech čtrnácti účastníků. Defenzivní činnost se nedaří zlepšit, a podle toho také vypadají výsledky, které jsou pro Vyšehrad mnohdy až nedůstojné. Tak jako v neděli 12. listopadu, kdy naše U 16 podlehla doma Ďáblicím 2:7, přičemž dovolila jedinému hráči soupeře – Adamu Zhmurkovi – aby nastřílel šest branek. Zůstala proto na předposledním 13. místě tabulky. Naprosto absurdní – vzhledem k výsledku tohoto zápasu – je fakt, že na rohové kopy Vyšehrad B vyhrál 11:2. Oba góly dal kapitán Yanis Belcou ze standardek uvnitř vápna hostí, poprvé z penalty a podruhé po nepřímém kopu. Ze hry nikdo nic...

Uplynula jen minuta hry a už přišla kardinální chyba při rozehrávce: ďáblický záložník Kašek proto získal na hranici velkého čtverce míč a nekompromisní střelou k tyči trestal: 0:1. Po čtvrthodině hry mohl zvýšit jeho spoluhráč Krejčí, z čisté šance ale minul Dřevíkovského bránu. Na druhé straně ve 22. min. pálil z hranice vápna těsně vedle Tegelbeckers.

Po půlhodině hry však Belcou chytrou průnikovou přihrávkou vysunul Kozu, vyběhnuvší brankář Ďáblic Máj ho zasáhl a ozval se hvizd rozhodčího. Kapitán naší U 16 Belcou z penalty bezpečně zamířil k tyči: 1:1!

Šest minut před poločasem mohl jít Vyšehrad B do vedení poté, co chyboval ďáblický gólman, bohužel Mustafu Abubakrovi se nepodařilo propasírovat míč do sítě. Následoval osvobozující odkop hostí, víceméně naslepo, který ale naneštěstí našel hráče v bílomodrém dresu, takže ihned přišel rychlý brejk, centr, domácí obrana nereagovala a Zhmurko dal svůj první gól v tomto zápase. Namísto stavu 2:1 se proto šlo do kabin za stavu 1:2.

Druhý poločas už musel být pro trojici trenérů domácího týmu naprostým očistcem, protože hráči v defenzivní činnosti propadali a navíc soupeř proměnil úplně všechno, co se proměnit dalo. Jmenovitě Zhmurko, který dal ve druhé půli pět branek.

V 72. min. za stavu 1:5 měl domácí tým výhodu nepřímého koupu uvnitř vápna hostí. Mustafa Abubakr přiťukl míč nakrátko a Belcou prostřelil modrobílý val hráčů na brankové čáře: 2:5. Jenomže o deset minut později přidal ďáblický útočník ještě dva góly, a tak zápas, v němž Vyšehrad B potřeboval získat nějaký ten bod pro posílení šancí na záchranu v soutěži, skončil vpravdě ostudným výsledkem 2:7 (přitom ještě před rokem naše U 16 porazila doma Ďáblice 4:1).

Naše U 16 v podzimní derniéře sezony Pražského přeboru mladšího dorostu přivítá v pátek 17. listopadu doma na Vyšehradě tým Stodůlek, který je o stupínek výš na 12. místě tabulky a má o dva body víc. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – SK Ďáblice 2:7 (1:2)

11. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 12. listopadu 2023 na Vyšehradě. Branky: 30. a 72. Belcou (první z pen.) – 40., 48., 54., 61., 82. a 84. Zhmurko, 2. Kašek. Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 8:6. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Plecitý – Tomek, Mahel. ŽK: Nguyen Duc Tiep, Phung Duc Kien, Dobiaš – Máj. Diváků: 25.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Nguyen Tien Hung, Steinbauer, Vachler, Phung Duc Kien – Nguyen Duc Tiep, Grýgera – Koza, Tegelbeckers, Mustafa Abubakr – Belcou. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také M. Frank, Forst, Dobiaš, Timurbek a Mohamed Abubakr. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta a Papa Daouda Gueye.

Ďáblice U 17: Máj – Komzala, Dědek, Krejčí, Sedlecký – Oškera – Koďousek, Kašek, Malý, Melzer – Zhmurko. Na střídání Zábrodský, Štajnc, Radkovský, Lehovec, Bernat, Smetana a Novák. Trenéři Martin Vlček a Petr Bernát.