TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Jen hodně hubený bod: v derniéře U18 remizovala doma se Zličínem 0:0

18. 11. 2023

U 19 „B“ – Nejen představa a přání, ale také téměř nezbytnost vyválčit z posledních tří kol a soubojů se třemi týmy podobně ohroženými sestupem plný počet devíti bodů, se bohužel minuly účinkem: bodů z nich je jen pět. V úplně posledním utkání podzimu gól nepadl: rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad doma jen remizovala 0:0 s posledním Zličínem. Ten se sice prezentoval velmi dobrým a mimořádně bojovným výkonem, který neodpovídal jeho postavení na dně tabulky, nicméně naše U 18 měla dát alespoň jeden gól (podobně jako před týdnem na Libuši) a trochu si ulehčit pozici před jarními odvetami.

To se bohužel nestalo, a tak v Pražském přeboru U 19 přezimuje Vyšehrad B se šesti body na 11. místě čtrnáctičlenné soutěže, když rozdíl vůči poslednímu Zličínu činí pouze dva body.

Oproti předchozímu zápasu na Libuši doznala základní sestava naší U 18 čtyř změn: kvarteto Průša, A. Frank, Kylar, Mohammed nahradili tentokrát Gumiňski, Kefurt, Schrank a Azilinon. Zajímavostí byl fakt, že Zličín vyběhl k utkání se zcela odlišnou jedenáctkou, než v jarním vzájemném utkání (v květnu vyhrála naše U 18 na Zličíně 3:2 díky dvěma gólům Klinky a jednomu Šímy).

Hned po zahájení hry se z levé strany probil před brankáře Krouzu Špaček, zakončoval ale zčásti z otočky a zčásti atakován protihráčem, takže pomalé střele zcela chyběla razance: gólman hostí si pro balon došel zpátky a ještě před brankovou čarou jej zachytil. Každopádně to ale byla hned cca v 15. vteřině zápasu gólová situace.

Ve 14. min. se řítil Špaček do ještě větší šance, obránce měl za zády, když ale vletěl s míčem do vápna, rozhodl se namísto střely pro zpětnou přihrávku na nabíhajícího Schranka. Ten sice zakončení po zemi z hranice vápna nepokazil, jenomže Krouza míč kryl.

Přesně po půlhodině hry Schrank přihrál nakrátko Dinovovi a ten střelou po zemi z hranice velkého čtverce jen o milimetry minul bránu. Ve 39. min. centroval zleva kapitán Kefurt a Kazda hlavičkoval z malého vápna těsně vedle. Minutu nato zakončoval Schrank, také on ale těsně přestřelil. V úplném závěru první půle mohli jít hosté do vedení: Ježek rozehrál zprava přímý kop a nabíhající Santillán García z malého vápna překopnul Nedvídkovu bránu.

V poločase trenéři vyměnili pravou stranu sestavy, a tak namísto Tesaře a Krasikova přišli na hřiště Holý se Svobodou. S přibývajícím časem a dvěma nulami na ukazateli skóre se však lepila na kopačky domácích hráčů stále větší nervozita. V 54. min. se řítil zprava do šance zličínský A. Knor, Nedvídek ale včas vyběhl a balon zblokoval do bezpečí. Pět minut nato, na druhé straně hřiště, Dinov ranou ze třiceti metrů jen těsně minul. V 63. min. to zkoušel z bližší vzdálenosti Špaček, bohužel i on střelou zpoza vápna jen těsně minul.

V polovině druhé půle mohli jít do vedení hosté: Nedvídek zneškodnil Ježkovu střelu a poradil si i s dorážkou zblízka od A. Knora, což už byla velmi nebezpečná situace. V 69. min. Kefurt rozehrál zprava přímý kop, po jeho centru do ohně se míč odrazil od země a Dinov hlavičkoval nad. Naopak v 75. min. se dostal k opakované střele (tedy dvěma střelám za sebou) Santillán García, ale Nedvídek obě zneškodnil.

Nervozita z důležitosti výsledku pracovala naplno a i proto v 78. min. jinak velmi dobrý standardkář Kazda z přímého kopu vysoko přestřelil. Pět minut nato se dostal v přehuštěném vápně znovu k zakončení Kazda, jeho střela však byla zblokována. V 89. min. Azilinon prostrčil míč kolmo na Dinova, ten vůči vyběhnuvšímu brankáří volil zakončení skluzem, byl však současně atakován protihráči, a tak pomalý míč z jeho kopačky ani nemohl přejít přes brankovou čáru a Zličínští jej odkopli. Ve druhé minutě nastaveného času rozhodčí odpískal Schrankovi faul před vlastním vápnem, Ježek z přímého kopu ale trefil naštěstí jen místo, kde stál Nedvídek a ten balon bezpečně chytil.

Naše U 18 vyšla doma střelecky naprázdno poprvé od 11. března, kdy hrála na Vyšehradě s Dolními Chabry rovněž 0:0.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – FC Zličín 0:0

12. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v sobotu 18. listopadu 2023 na Vyšehradě. Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 12:6. Soupeřem zblokované střely: 4:4. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: L. Řečník – Morávek, Bednář. ŽK: Schrank – Vosička, Saykin. Diváků: 25.

Vyšehrad U 18: Nedvídek – Tesař (46. Holý), Kefurt, Gumiňski, Kazda – Šíma – Krasikov (46. Z. Svoboda), Schrank, Azilinon, Špaček – Dinov. Na lavičce byli ještě připraveni Šťastný a Barčák. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Zličín U 19: Krouza – Zvelebil, Saykin, V. Knor, Vosička – Krutský (46. Křenek, 87. Bartoň), Jeníček, Santillán García, Ježek – Topič (67. Novotný), A. Knor. Trenéři Roman Fuzzi a Avetis Švamberk.