Stopka v poháru: s Kolovraty 3:3, pak prohra v penalt. rozstřelu 1:3

17. 11. 2023

„A“-muži – Sérii neporazitelnosti v mistrovských soutěžích sice prodloužili na devět zápasů v řadě, do jarního čtvrtfinále Poháru Pražského fotbalového svazu alias Teskahor Cupu se však fotbalisté Slavoje Vyšehrad neprobojovali. V pátek 17. listopadu na hřišti Újezdu Praha 4 remizovali 3:3 s Kolovraty, v následném penaltovém rozstřelu však selhali a prohráli ho 1:3.

Za Vyšehrad skórovali v tomto utkání Matěj Prýmas, Theodor Matějíček a Miroslav Krivosheev. Prýmas poté, co dal sám první gól Slavoje, na zbývající dva přihrál.

Už takhle výrazně oslabená základní sestava Vyšehradu (hlavně vinou četných zranění) doznala – oproti přeborové podzimní derniéře v podobě duelu s Třeboradicemi – dalších čtyř změn. Namísto brankáře Lisy, Vodičky, Pryšljuka a Škopa se v ní tentokrát objevili Čepela, J. Klíma mladší, Přech a Kazda. Ale také Kolovratům chyběla řada opor: brankář Bébr, Gračko, Hynek, Kalenda, Vejr, Hejno a Hájek.

Na újezdské umělce vstoupily do utkání aktivněji Kolovraty, na druhé straně se předvedl ve 12. min. dorostenec Kazda, jenž zpoza vápna těsně přestřelil. Tři minuty nato zakončoval Heřman, balon z jeho kopačky byl zblokován na roh. Na druhé straně zasahoval po trestném kopu Čepela.

V polovině první půle stoper Sokola Borek fauloval Prýmase, hrálo se však dál, i když otřesený útočník Slavoje musel na chvíli za lajnu. Pět minut nato se ale právě on jako první zapsal do střelecké listiny: Lískovec přihrál ze středu hřiště doleva, kde si M. Krivosheev vyměnil s Matějíčkem míč, který šel potom k Prýmasovi a ten už otevřel skóre: 0:1! Ve 35. min. mohl dát Prýmas druhý gól, jeho vyloženou šanci ale zmařil brankář Morávek. Nedáš – dostaneš, dvě minuty nato šly Kolovraty do brejku a Lechner vyrovnal na 1:1.

Ve 40. min. po přihrávce od Kazdy se ocitl před brankářem soupeře Heřman, ale nedokázal ho překonat a vrátit Vyšehradu vedení. Naopak – tři minuty před poločasem Kolovraty rozehrály rohový kop a u vzdálenější tyče hlavičkoval neatakovaný a neustrážený Borek: 1:2.

Hned po návratu ze šaten měl šanci Heřman, ale ani tentokrát neuspěl. Po hodině hry učinili trenéři dvojnásobné střídání a hned po něm přišlo vyrovnání skóre. Prýmas obešel protihráče, přihrál Matějíčkovi a ten trefil: 2:2! V 72. min. se dostali do šance hosté, Žitného střelu z úhlu Čepela vyrazil, k míči se dostal F. Hladký, zblízka však přestřelil. To byla čistá šance Kolovrat. Na druhé straně v 78. min. z Kazdova centru mohl vyrovnat Škop, při výskoku na malém vápně byl ale trochu tísněn zadákem soupeře, a tak hlavičkoval vysoko nad.

Deset minut před koncem utkání P. Klouček získal Sokolu vedení 3:2 a zdálo se být rozhodnuto. V 89. min. ale z přihrávky Prýmase se ocitl M. Krivosheev sám před brankářem Morávkem a s trochou štěstí jej prostřelil: 3:3!

V první sérii penaltového rozstřelu kolovratský Ráža proměnil a vzápětí také Matějíček, který srovnal na 1:1. Žitný potom poslal soupeře do vedení 2:1 , které také zůstalo: nepodařenou střelu Dimitrova brankář Morávek vcelku bez problémů kryl. Ve třetí sérii dal Borek už na 3:1 a hned nato Kazda přestřelil. Definitivně rozhodnout mohl už na začátku čtvrté série Pořický, jeho pokus však Čepela kryl. Vzápětí stejně jako Kazda přestřelil i další hráč Vyšehradu J. Holan, a tak na pátou sérii ani nedošlo. Kolovraty vyhrály penaltový rozstřel 3:1.

Sokol Kolovraty – Slavoj Vyšehrad 3:3 (2:1), na penalty 3:1

3. kolo Poháru Pražského fotbalového svazu (Teskahor Cupu), hráno v pátek 17. listopadu 2023 na hřišti v Újezdu u Průhonic (hřiště UMT). Branky: 37. Lechner, 42. Borek, 81. P. Klouček – 28. Prýmas, 62. Matějíček, 89. M. Krivosheev. Penalty v rozstřelu proměnili: Ráža, Žitný, Borek – Matějíček. Penalty neproměnili: Pořický – Dimitrov, Kazda, J. Holan. Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 4:4. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Černý – Tikal, Štěrba. Bez karet. Diváků: 25.

Kolovraty: Morávek – Ráža, Votřel, Borek, Žitný – Ponert – P. Klouček, Lechner, Svoboda (60. D. Hladký), Aberle (46. F. Hladký) – Pokorný (70. Pořický). Trenéři Jakub Slezáček, Jindřich Všetečka mladší a Jindřich Všetečka starší.

Vyšehrad: Čepela – J. Klíma mladší (60. Škop), J. Holan, Přech (82. Kankara), Romanishak – Lískovec (90. Blín), Matějíček, M. Krivosheev, Kazda – Prýmas, Heřman (60. Dimitrov). Na lavičce byli ještě připraveni brankáři Lisa s Ženatým a Borský. Trenéři Jaroslav Klíma, Jaromír Jindráček a Jan Petříček.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

16 – Heřman

8 – Prýmas (z toho 2 v poháru)

7 – Krčmář

5 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru)

3 – A. Krivosheev, Matějíček (z toho 1 v poháru)

2 – F. Babka, Junek, Pryšljuk

1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Mohammed (v poháru)

14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru)

11 – Matějíček (z toho 2 v poháru)

10 – Heřman, Junek, M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), Prýmas (z toho 2 v poháru)