FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 14 remizovala v Ústí nad Orlicí 1:1 U 15 padla v podzimní derniéře 0:5

12. 11. 2023

U 15/U 14 – Podzimní část sezony zakončili starší žáci Slavoje Vyšehrad U 15 porážkou v Ústí nad Orlicí 0:5. Hrálo se v sobotu 11. listopadu a v pozápase naše U 14 remizovala s domácí „čtrnáctkou“ 1:1, když vedoucí branku Vyšehradu vstřelil Goran Matič a domácí po změně stran vyrovnali.

Zatímco patnáctiletí šemíci získali na podzim jediný bod za plichtu s Třebeší a přezimují na posledním 16. místě tabulky s nelichotivým průměrem 7,3 inkasovaných branek na zápas, čtrnáctiletí šemíci figurují v polovině sezony na 12. místě své soutěže. Na podzim bodovali v sedmi, tedy v polovině odehraných zápasů s bilancí 4 výhry – 3 remízy – 7 porážek. Získali proto 15 bodů.

Vyšehradská U 15, navzdory prohře 0:5, předvedla markantně zlepšený herní projev oproti předešlým dvěma zápasům: hlavně větší pohyb, nasazení i agresivitu. „Zejména v úvodu utkáni jsme několikrát zahrozili po rychlých protiútocích, vedených hlavně trojicí Prokop, Dorey, Skrylov. Hned na začátku zápasu unikl z úhlu Prokop, odcentroval před bránu, kde hledal Skrylova, ten ale ve skluzu nedokázal zakončit do odkryté brány. Domácí měli sice optickou převahu a častější držení míče, organizace naší obranné činnosti však byla velmi dobrá, takže soupeř ani neměl gólovou šanci. Až pět minut před poločasem, po rohovém kopu domácích, jsme bohužel nešli do souboje a prohrávali 0:1. Pro kluky to byl šok, jelikož do té doby hráli velmi dobře. Jen chvíli nato, ještě otřeseni z inkasované branky, lacino ztratili před vlastním vápnem míč a dostali jsme hned druhý gól téměř do šatny. Druhá půle se nesla v podobném duchu s tím rozdílem, ze domáci přece jenom měli dvě šance, které neproměnili. Nám docházely síly – někteří hráči stále nemají optimálni fyzickou kondici. I tak jsme hrozili i ve druhém poločase, a to především Doreyem a střídajicím Cucem, ale i náběhem za obranu od Cacary a také průniky Kozhukhara. Ten přinesl do unaveného útoku oživení. Bohužel jsme si po centru z naší levé strany dali špatně koordinovaným a trochu dezorientovaným obráncem vlastní gól. Přesto naši chlapci zápas nevypustili a snažili se dát alespoň jeden gól, což se však nepodařilo a naopak jsme inkasovali čtvrtý gól a pak ještě pátý v posledná vteřině zápasu. I když to tak podle výsledku nevypadá, výkon v Ústí nad Orlicí byl o třídu lepší nez v předchozích zápasech a máme na čem stavět do zimní přípravy, která bude náročná, abychom se připravili na jaro. Současně již začneme řešit příchod posil, byť ze stávajicich hráčů v posledním utkání podzimu nikdo vyložené nezklamal. A to je příslib,“ uvedl po zápase U 15 trenér našich starších žáků Aleš Carmine.

A zápas U 14? „Začali jsme vlažně a dali soupeři šanci, kterou nevyužil, postupem času jsme však prešli na naši kombinační hru s pohybem ve středová řadě, narážečkami a výborně načasovanými náběhy. Proti druhému týmu tabulky jsme měli jasnou herní převahu, zvýšili důraz v osobních soubojích, zejména ve středu hřiště a zlepšili napadání zadních řad soupeře. Ten se sice zprvu snažil o kombinační hru, po důrazném presinku našich hráčů ale přešel spíš na nákopy. V prvním poločase po standardce a centru z pravé strany dorážel do branky vysunutý Matič, což znamenalo naše vedení 1:0. Domáci měli pouze náznaky šanci: průnikové přihrávky na jejich nebezpečneho a rychlého hráče Doana Minha zachytávali naši obránci a když už bylo přece jen zle, uhasil vše Matič. Nebyl sice zcela fit, ale i tak odehrál výborný zápas. Měli jsme však také vyložené šance po postupném kombinovaném útoku a průnikovych přihrávkách, stejně tak i po rychlých, dobře provedených brejcích. Sami šli na brankáře domácích hned několikrát Lillard, Siládi i Brenn, bohužel tyto vyložené šance neproměnili. Ve druhém poločase domáci zahrozili častěji, jejich dvě vyložené šance však zneškodnil náš brankář Marcsa. A po jednom rychlém protiútoku domácích mu pomohla tyč. My jsme opět kontrovali rychlými brejky především zásluhou Brenna a Lillarda, jemuž ale postupem času docházely síly. Po skvělém presinku soupeřovy obrany i brankáře jsme měli další vyložené šance, a stejně tak po kombinaci ve středu pole a průniku Liegerta, který trefil tyč! Závěr utkání čtrnáctek byl hektický. Bohužel jsme inkasovali deset minut před koncem gól z jasného ofsajdu domácích. Oba týmy se následně snažily strhnout vitězstvi na svoji stranu, nicméně výsledek už zůstal 1:1. Zůstal společně s pachutí z vykonů rozhodčích, zejména AR1. V letošní sezoně jsem se dosud nesetkal s tak okatým ovlivňováním zápasu ze strany AR1, který nemával zřetelné auty v neprospěch domácích a vrcholem byl neodmávaný ofsajd, z něhož Orlicko vyrovnalo na 1:1. Pan AR1 se oslovoval jménem jak s trenérem domácich, tak i dalšími osobami, které na něj pokřikovaly, co má a nemá odmávat a oslovovaly jej přitom křestnim jménem. Po zápase pak ještě diváci vyhrožovali našemu čtrnáctiletému hráči, že si na něj počkaji před autobusem. Bohužel hlavní pořadatel nebyl k nalezení a výhrůžky padaly i z úst některých členů realizačního týmu FK Orlicko,“ popsal zápas U 14 kouč Vyšehradu.

A ještě poznámka na závěr: Ač se to může zdát být sebevíc neuvěřitelné, zmíněný AR1, patnáctiletý asistent rozhodčího Husička, je registrován coby aktivní hráč FK Orlicko. Přesto byl na utkání Orlicka (navíc domácí utkání) nominován v roli pomezního arbitra. Klobouk dolů, před takovou nominací rozhodčích na zápasy…

U 15: FK Orlicko – Slavoj Vyšehrad 5:0 (2:0)

15. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 11. listopadu 2023 v Ústí nad Orlicí. Branky: 36. Rýdl, 36. Solar, 53. vlastní Moltaš, 60. Štěpánek, 80. Langer. Rozhodčí: Vykopal – Husička, Popp. ŽK: Moltaš (Vyšehrad). Diváků: 60.

Orlicko U 15: Jáneš (70. Endyš) – Rýdl, Pácl, Langer, Solar, Dušek (41. Kalous), Jirásek (60. Vizvári), Ernest Kalcovský (41. Olah), Štěpánek (70. Erik Kalcovský), Klouda, Pánek. Trenéři Jan Dušek a Roman Špaček.

Vyšehrad U 15: Paur – Moltaš (60. Kadlec), Čeněk, Matič, Fiktus – Jireček (74. Waller) – Fojtl (56. Cacara) Minks (66. Carmine), Skrylov (56. Cuc) – Dorey, Prokop (66. Kozhukhar). Trenéři Aleš Carmine, Vítězslav Felčárek a Jakub Socha.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

3 – Matič, 2 – Dorey, 1 – Carmine, Moltaš, Saroian, Vácha.

U 14: FK Orlicko – Slavoj Vyšehrad 1:1 (0:1)

15. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v sobotu 11. listopadu 2023 v Ústí nad Orlicí. Branky: 71. Sedláček – 25. Matič. Rozhodčí: Popp – Husička, Vykopal. ŽK: Tesařík (Vyšehrad). Diváků: 35.

Orlicko U 14: Endyš – Šusta, Netušil (62. Gombár), Krčál, Mucha, Schauer (41. Rybka), Sedláček, Arban (56. Fajfr), Hanik, Doan Minh Anh, Žďárský. Trenéři Daniel Smíšek, Tomáš Pinkava a Jan Endyš.

Vyšehrad U 14: Marcsa – Staněk, Latka, Matič, Pšenička – Saroian – Štěpanovský (56. Tesařík), Liegert (79. Petlach), Brenn – Siládi (79. Socha), Lillard (56. Beriša). Trenéři Aleš Carmine, Vítězslav Felčárek a Jakub Socha.