U 18 ještě v 87. minutě vedla 1:0, přesto prohrála s Meteorem B 1:3

28. 04. 2024

U 19 „B“ – Týden předtím na Xaverově se rezervě staršího dorostu Slavoje Vyšehrad koncovka utkání vydařila, v neděli 28. dubna ale skončila pohromou. V utkání s Meteorem B, tedy vedoucím týmem tabulky, vedla naše „osmnáctka“ 1:0 díky gólu, který vstřelil Dieudonné Ahizan, a to až do 87. minuty. Pak ale přišel poměrně laciný vyrovnávací gól na 1:1 a víceméně rezignace, což znamenalo další dva rychle inkasované góly.

Alespoň bod by se určitě hodil, takhle ale přišlo veškeré úsilí během tohoto utkání nakonec vniveč. V tabulce Pražského přeboru U 19 zůstal Vyšehrad B (15 bodů) na 10. místě, následují jedenáctý Zličín (13), dvanácté Vršovice (12), třináctá Zbraslav a čtrnáctá, tj. poslední, Libuš (oba 11).

Oproti předešlému utkání na Xaverově došlo na pět změn v základní sestavě U 18: namísto Gumiňského, Kefurta, Špačka, Dobiaše a Šavela nastoupili tentokrát v jedenáctce A. Frank, Klinka, Krasikov, Svoboda a Ahizan.

Navzdory rozdílnému postavení v tabulce domácí tým rozhodně netahal za kratší konec, to až v závěru utkání. V první půli měl dokonce víc možností dát gól. Ve 12. min. zprava odcentroval A. Frank a Krasikov zblízka trefil brankáře OPetříka – to byla čistá gólová šance. Ve 29. min. po akci Šímy a Krasikova zakončoval z pravé strany Klinka, ani on však svoji vyloženou příležitost neproměnil, brankář hostí vyrazil míč na roh. A po něm hlavičkoval kapitán Kylar nad.

Právě Kylar se deset minut po změně stran protáhl zprava od rohu podél brankové čáry a z jerho zpětného centru Ahizan střelou bez přípravy propálil val hráčů před sebou: 1:0!

Už tři minuty nato mohl vyrovnat Bigolet, jeho střelu pod břevno Fischer vytěsnil reflexivně do zámezí. V 65. min. vychxtal v další jasné šanci i Kanesheva v 79. min. kryl hlavičku Trávníčka z beprostřední blízkosti. Hned nato nastřelil hráči hostí břevno a balon se odrazil dolů na čáru, pak ho sebral Fischer. Tři minuty nato zneškodnil rovněž vyloženou šance Benedikta.

Už to pomalu vypadalo, že by to mohl domácí tým ustát, ale v 88. min. se prosadili hosté paradoxně z „nešance“. Trávníček trefil z hranice velkého čtverce falšovanou střelou do šibenice: 1:1. V 90. min. po centru zleva hlavičkoval zblízka nikým neobsazený, zcela volný Bigolet: 1:1. A v nastaveném čase Haluza přímo z rohového kopu zvýšil na 1:3.

V sobotu 4. května se naše U 18 představí na hřišti při ZŠ Hovorčovická v Kobylisích, kde ji přivítá domácí Admira B. Výkop utkání je v 10 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Meteor Praha VIII B 1:3 (0:0)

20. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 28. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 55. Ahizan – 88. Trávníček, 90. Bigolet, 90. (+2) Haluza. Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:4. Soupeřem zblokované střely: 5:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Brabec – Vezyrgiannis, F. Dovrtěl. ŽK: Ahizan – Růžička, Haluza. Diváků: 30.

Vyšehrad U 18: Fischer – A. Frank, Krejčí, Kylar, Binder (65. Dobiaš) – Šíma – Klinka, Krasikov, Trnka, Z. Svoboda (75. Barčák) – Ahizan (88. Prudký). Na lavičce byl ještě připraven Maleček. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Meteor U 18: Petřík – Nykl (60. Trávníček), Kincl, Benedikt, T. Růžička – Joska (89. Ali Bakr), Kaneshev (75. Mishchenko) – Bigolet, Sadovskyi, Eger – Ivanyus (55. Haluza). Trenéři Pavel Žáček a Jan Petřík.