TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Na půdě Uhelných skladů naše U 18 prohrála s béčkem Motorletu 0:2

02. 10. 2022

U 19 „B“ – Fotbal nestál za nic, i když na tom měl svůj velký podíl viny mizerný povrch hřiště Uhelných skladů. V neděli 2. října si jej zvolila za své domácí prostředí „osmnáctka“ Motorletu pro utkání se stejně starými hráči Vyšehradu, které porazila 2:0.

Motorlet B lze směle považovat za velkého favorita letošního ročníku Pražského přeboru U 19, ostatně z České divize staršího dorostu (a její skupiny B) letos sestoupil z nesestupového 8. místa, tedy horní poloviny tabulky – jen proto, že o jeden soutěžní stupeň výš sestoupilo áčko Motorletu z České ligy U 19.

Proti našemu týmu toho Motorlet B předvedl minimum, úroveň utkání dvou soupeřů s dlouholetými zkušenostmi z vyšší soutěže bohužel odpovídala nevalné úrovni Pražského přeboru dorostu, ale... Rozdíl byl v tom, že proměnil alespoň dvě své šance. Proto výsledek 2:0 v utkání, které mohlo klidně také skončit 0:2, a to v případě, pokud by byli hráči v zelených dresech, tedy Vyšehrad B, důraznější při zakončení…

Naše U 18 navzdory páté porážce v dosavadních devíti kolech zůstala s 12 body na sedmém místě tabulky. Tucet bodů však mají i šesté Střešovice, osmá Zbraslav a devátá Přední Kopanina.

Jak už je obvyklé, i proti Motorletu B nastoupila značně odlišná základní sestava než v předchozím utkání U 18. Tentokrát šlo, oprooti středečnímu vystoupení na Přední Kopanině, „pouze“ o šest změn. První půle proběhla bez gólů, z našeho týmu měl šanci Šoškič. K nadějnému zakončení se dostal i devět minut po návratu ze šaten, oba jeho pokusy ale byly zblokovány.

Dvě minuty nato Frank fauloval ve vápně Novotného a Krátoška z penalty poslal Motorlet B do vedení 1:0. Vzápětí se tlačil zleva do další příležitosti Šoškič, namísto střely ale zvolil přihrávku a bylo po gólové šanci. Ostatní naši hráči si ani nedokázali vypracovat takové výrazné možnosti skórovat jako Šoškič, většinou spíš jen pološance nebo náznaky, a tak Vyšehrad B podruhé na podzim vyšel střelecky naprázdno. A bodově bohužel už popáté naprázdno. Navíc v 71. min. po centru z levé strany hlavičkoval neobsazený Skalník: 2:0.

V neděli 9. října naše „osmnáctka“ doma na Vyšehradě přivítá „devatenáctku“ Zbraslavi. Výkop je v 10 hodin.

U 19: Motorlet Praha B – Slavoj Vyšehrad B 2:0 (0:0)

7. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 2. října 2022 na hřišti Uhelných skladů v Košířích. Branky: 57. Krátoška, 71. Skalník. Rozhodčí: Wulkan – Peterka, Ehrenberger. ŽK: Přaslička, Boukal – Šoškič. Diváků: 70.

Motorlet U 18: Veselý – Boukal, Mráz (82. Zaripov), Přaslička, Weiss (57. Skalník) – Novotný (74. Vlčkov), Vosička, Kos, Ondraschek – Krátoška (82. Novák), Foreman. Trenér Martin Vališ.

Vyšehrad U 18: Pihera (46. Ženatý) – Frank (63. I. Procházka), Kylar, Borský (46. Klinka), Nechepurenko – Průša, Blín, Kefurt, Romanishak (63. Nguyen Tien Hung) – Šoškič (77. Barčák), Schrank. Trenér Dominik Gerža.