TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U17 bojovala, ale i tak podlehla 1:2 ve čtvrtek má dohrávku na Admiře

02. 10. 2022

U 17 – Možnost prodloužit sérii bez porážky na čtyři utkání v řadě byla i proti Teplicím velmi reálná, navzdory veškeré snaze se toho ale mladší dorost Slavoje Vyšehrad nedočkal, prohrál 1:2.

Mladší dorostenci Teplic se představili na Vyšehradě v mistrovském utkání České ligy U 17 po téměř deseti letech. V listopadu roku 2012 zde zvítězili vysoko 11:0, tentokrát ale málem přišli o body. Vstup do zápasu, respektive polovina prvního poločasu, měla vyrovnaný průběh. Pak ale rozhodčí odpískal více než přísný faul-nefaul kapitána Krajíčka, a tento hodně problematický moment skončil samozřejmě změnou skóre. Spálený rozehrál zleva přímý kop, míč propadl ke vzdálenější tyči, tečoval ho Senft a stav byl rázem „z ničeho“ 0:1.

Po necelé půlhodině hry centroval zprava Heřmánek a u vzdálenější tyče míč zasáhl Gajzler, byl ale zády k bráně a její strážce Macek balon chytil. Pak měl na druhé straně velkou šanci teplický forvard Senft, avšak brankář Pavlíček jeho pokus vyrazil. Ve 37. min. po faulu na Vu rozehrál Dang z levé strany přímý kop a balon proletěl ke vzdálenější tyči teplické brány, kde ho zblízka poslal do sítě Gajzler: 1:1! O čtyři minuty mohl Gajzler dokonce poslat Vyšehrad do vedení, ale minul.

Zápas i tak vypadal hodně nadějně, jenomže těsně před poločasem přišel šok. Nákop Spáleného zdálky až od postranní čáry před bránu skončil tím, že míč propadl vápnem, aniž by ho pokusil někdo z bránících hráčů zasáhl a zblokoval, až ke vzdálenější tyči a do sítě: 1:2.

Extrémně laciný gól „do šatny“ sebevědomím mladých šemíků otřásl a po návratu ze šaten měli už navrch a mnohem víc šancí žlutomodří. Přesto v polovině druhé půle, po chybné rozehrávce hostí, mohl vyrovnat střídající Nosek, jeho střelu však vyrazil brankář Teplic na roh. V permanenci byl ale mnohem víc Pavlíček, jehož navíc v 78. min. zachránila tyč po střele Turka.

Svěřenci trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Allana Kheila klesli na 16. místo dvacetičlenné tabulky České ligy U 17, ale ve čtvrtek 6. října ve 14 hodin je čeká dohrávka na Admiře, na půdě devatenáctého týmu tabulky. A v neděli 9. října ve 12.15 hod. mají na programu další pražské derby: na Meteoru. Ten je na tom mnohem lépe: figuruje na deváté příčce.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice 1:2 (1:2)

9. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 2. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 37. Gajzler – 26. Senft, 45. Spálený. Střely na branku: 5:16. Střely mimo: 6:10. Soupeřem zblokované střely: 1:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Vojáček – Pytloun, Lešták. ŽK: Vu Hung Khanh (Vyšehrad). Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Pavlíček – Kheil, Tesař, Krajíček, Dang Le Truong – Řezáč, Dat Nguyen Tien (60. Kireev), Pytlíček (71. Mohammed) – Heřmánek (71. Svoboda), Vu Hung Khanh (60. Nosek), Gajzler. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Allan Kheil.

Teplice U 17: Macek – Hřebík (46. Foretník), Matkovič, Reynolds (46. Tichý), Terynek – Turek, Schönbauer – Spálený (82. Dbalý), Port, Myška – Senft (46. Voráček). Trenéři David Šourek, Přemysl Lipš a Bohumil Kudrhalt.