TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19 prohrála doma s Teplicemi 1:6, za týden ji čeká derby na Meteoru

02. 10. 2022

U 19 – Počínaje sezonou 2011/12, kdy Slavoj Vyšehrad vstoupil do České ligy staršího dorostu, se představila teplická „devatenáctka“ v neděli 2. října 2022 na našem stadionu vůbec poprvé. Žlutomodří mladíci pod vedením kouče Ondřeje Prášila prokázali své vysoké fotbalové kvality a zvítězili přesvědčivě 6:1, byť několik svých branek vstřelili bohužel s nechtěným přispěním chybující defenzivy domácích.

O čestný úspěch týmu hrajícího v modrých dresech se po akci dvou střídajících hráčů Jana Halíře a Štěpána Kefurta postaral za stavu 0:4 krásnou střelou do šibenice Jarda Holan. Náš tým i po třinácti odehraných kolech zůstává se třemi body na posledním 20. místě tabulky České ligy U 19.

Čtyři dny po středečním derby na Admiře došlo tentokrát jen na dvě změny v základní sestavě, kde zraněného brankáře Bedrníka nahradil 16letý Čepela a ve středové řadě Burkuše Slapnička. V úvodu zápasu nic nenasvědčovalo, že by mělo dojít k nějaké zásadní a překotné změně skóre. Jenomže došlo. V 9. min. po rohovém kopu Teplic balon proletěl po zemi celým vápnem Vyšehradu, a už to bylo samo o sobě špatně. O to víc, že ho Borosch na dva pokusy zblízka poslal do sítě: 0:1. Hned po rozehrání ze středového kruhu přišly další dvě individuální chyby a Hloušek zvýšil na 0:2. V 15. min. na druhé straně hřiště centr Klabana proletěl mezi třemi spoluhráči a skončil v zámezí, aniž by míč někdo tečoval nebo dokonce vystřelil.

Potom měly Teplice postupně snad čtyři gólové šance, všem ale Čepela odolal. Až deset minut před poločasem se dostal k prvnímu střeleckému pokusu domácího týmu Gruntorád, ale minul.

V poločase došlo k trojnásobnému střídání, ale hned po zahájení hry přišlo další zaváhání v defenzivě a Šimonovský zvýšil na 0:3. Vzápětí Johana trefil břevno a Bzura tyč. V 56. min. po spolupráci právě těchto dvou hráčů a brejku dvou na jednoho Johana přihrával a Bzura sám před Čepelou zakončoval: 0:4.

Pak se dostali konečně ke slovu i modří, šance měli střídající Laštůvka a Gruntorád. V 79. min. ale po akci z pravé strany šel balon přes Halíře a Kefurta na střed k Holanovi a ten zpoza vápna trefil do šibenice: 1:4!

Hned nato mohl přidat druhý gól Monyč, ale brankář Polcar jeho střelu chytil, zatímco Halíř přestřelil. Naopak v 84. min. svým druhým gólem Borosch a v 87. min. Lána navýšili skóre až na 1:6.

Naši U 19 čeká v neděli 9. října v 10 hodin pražské derby na hřišti Meteoru VIII v jeho areálu v Bedřichovské ulici. A bylo by fajn zopakovat tamní vystoupení staré čtyři a půl roku, když v březnu roku 2018, díky dvěma gólům Ondry Tomana, naše U 19 vyhrála na Meteoru 2:1.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Už takhle těžkému soupeři, jakými jsou Teplice, jsme cestu ke třem bodům sami ještě usnadnili. Úvodní minuty zápasu jsme odehráli relativně dobře, pak jsme ale dostali dva slepené góly a jeho vývoj už měl jednostranný průběh. Druhou půli jsme začali zase chybou, inkasovaným gólem na 0:3 a bylo rozhodnuto. Ještě za stavu 1:4 jsme měli dvě velmi dobré šance snížit alespoň na 2:4, namísto toho jsme ale sami ještě dvakrát inkasovali. Prohráváme většinu osobních soubojů, což souvisí s tím, že naše nasazení je pro tuto soutěž nedostatečné.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice 1:6 (0:2)

9. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 2. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 79. Holan – 9. a 84. Borosch, 10. Hloušek, 46. Šimonovský, 56 Bzura, 87. Lána. Střely na branku: 4:17. Střely mimo: 3:9. Soupeřem zblokované střely: 2:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Vojáček – Pytloun, Lešták. ŽK: Monyč (Vyšehrad). Diváků: 60.

Vyšehrad U 19: Čepela – Králík (60. Burkuš), Kireev (46. Kefurt), Holan, Šindler (60. Laštůvka) – Cvoreň (46. Halíř), Slapnička, Klaban, Monyč – Prýmas (46. Klinka), Gruntorád. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.

Teplice U 19: Polcar – Bartoš, Lána, Hrdlička, Kolář (62. Port) – Slivka (68. Bílek) – Hloušek (62. Polívka), Šimonovský (68. Sůra), Bzura, Borosch – Johana. Trenéři Ondřej Prášil, Přemysl Lipš a Roman Bílek.