TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Nadějný první poločas, ale špatná druhá půle; prohra 1:3 na Kopanině

01. 10. 2022

„A“-muži – V souboji týmů z opačných pólů tabulky pražského přeboru, navíc na hřišti favorita, to ještě v poločase vypadalo, že by mohlo dojít k překvapení. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad v sobotu 1. října na půdě Přední Kopaniny vedli gólem Petra Krčmáře 1:0. Další dvě příležitosti pojistit těsné vedení měl vzápětí Miroslav Krivosheev, bohužel neproměnil je. Po změně stran domácí laciným gólem vyrovnali 1:1, a od té doby už měli vývoj utkání pevně v rukou, byť druhou branku vstřelili po signalizovaném (!) ofsajdu. Zápas skončil 3:1, a to ještě řadu dalších šancí Přední Kopaniny pochytal brankář Matěj Zvoníček.

Naše mužstvo po devíti odehraných kolech a vinou šesté podzimní porážky bohužel znovu kleslo na poslední 16. místo tabulky.

Oproti předchozímu a hodně nevydařenému utkání s Braníkem došlo na tři změny v základní sestavě, kde Zvoníček, Holyk a Krivosheev nahradili trio Klomínek, Pryšljuk, Zíka.

Již ve 3. min. si naběhl zleva do vápna Krčmář, trefil ale vyběhnuvšího brankáře domácích Zavadila. V 6. min. po faulu na Kankaru a jím rozehraném přímém kopu Lískovec přiťukl míč Krčmářovi, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale takřka zázračně chytil Zavadil. Ve 14. min. Babka na pravé straně hřiště převzal kolmý pas od Krivosheeva a zpětnou přihrávkou hledal zleva nabíhajícího Kubiese. Ten už téměř dorážel míč do odkryté brány, jenomže mu jej na malém vápně doslova ukradl zpod nohou Zavadil.

V nesmírně zajímavé a divácky atraktivní úvodní čtvrthodině hry ale měli velké šance i domácí: Veleba však minul a po rohovém kopu Urban hlavičkoval vedle.

Gól padl paradoxně v době, kdy velké příležitosti na obou stranách přestaly být vidět. Ve 29. min. po rohovém kopu Kubiese Vodička odcentroval zprava na malé vápno a hlavičkující Krčmář tentokrát nachytal Zavadila nepřipraveného: 0:1!

Ve 32. min. po přihrávce od kapitána Klímy utekl po levé straně Krivosheev, už se chystal překonat Zavadila, jeho střelu ale v poslední chvíli zblokoval Škarda. A tak se na sebe střední záložník Vyšehradu hodně zlobil… Ale ještě v téže 32. min. Kankara nastartoval přihrávkou zase Krivosheeva, ten zase utekl po levé straně a tentokrát vystřelil včas, byl však tísněn a minul.

Ve zbývající čtvrthodině první půle převzali iniciativu domácí a vypracovali si v tomto úseku zápasu i tři vyložené šance, Asad, Hollerbach i kanonýr Urban je však zahodili.

Po návratu ze šaten Přední Kopanina v ofenzivní hře pokračovala a už i góly. Ve 48. zaspala celá defenziva Vyšehradu náběh Mainolfiho, který se dostal sám až před Zvoníčka a střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

V 52. min. padl rozhodující gól zápasu, přestože byl předtím signalizován ofsajd se zdviženým praporkem pomezního! Hra přesto pokračovala dál a Spizzirri nadvakrát překonal Zvoníčka: 2:1.

V 77. nin. rozehrál dost nepovedeně přímý kop Holyk, následoval kontr domácích a Kočí zvýšil na 3:1.

VZHLEDEM K OBRAZU HRY VE DRUHÉ PŮLI VYHRÁLA NAKONEC PŘEDNÍ KOPANINA ZASLOUŽENĚ, NICMÉNĚ DRUHOU A SOUČASNĚ VÍTĚZNOU BRANKU VSTŘELILA PO ZŘETELNĚ SIGNALIZOVANÉM OFSAJDU, A TO JE I NA TÉTO AMATÉRSKÉ ÚROVNI VYSOCE KONTROVERZNÍ MOMENT.

V 10. kole přeboru tým Vyšehradu přivítá v neděli 9. října na domácí půdě béčko Viktorie Žižkov. Výkop je v 16 hodin.

Trenér Daniel Vott (Přední Kopanina): „Pro nás to byl strašně těžký zápas. Měli jsme problémy se sestavou, odpadli nám čtyři hráči a do poločasu jsme museli navíc třikrát střídat. Nebylo to ideální, o to víc si ale cením, že jsme to ve druhé půli otočili. Kluci si mákli, začali jsme víc jezdit, pracovat a navíc všichni, co šli na hřiště z lavičky, potvrdili svoji kvalitu. Máme široký kádr, a za to jsem rád.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Za stavu 1:0 ještě v první půli jsme mohli přidat nejméně další dva góly, to by pak byl asi jiný zápas. Namísto toho se naopak projevilo, jak nemáme dostatečně natrénováno a ve druhé půli jsme fyzicky odpadli a hráli jako bez ducha. Nemluvě o tom, že některé situace řešíme jako v mateřské škole nebo v pionýru. Při vyrovnávacím gólu domácích jsme hrozně propadli po taktické stránce. Dostáváme úplně školácké góly, ten na 1:1 jsme v podstatě darovali Kopanině zadarmo. Bohužel taková selhání se v našich zápasech stále opakují.“

FC Přední Kopanina – Slavoj Vyšehrad 3:1 (0:1)

Praž. přebor (9. kolo), hráno v sobotu 1. října 2022 na Přední Kopanině. Branky: 49. Mainolfi, 51. Spizzirri, 77. Kočí – 29. Krčmář. Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 12:3. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 6:2. Rozhodčí: Hruška – Šaróka, Císař. ŽK: Škarda – Krčmář. Diváků: 60.

Přední Kopanina: Zavadil – Kučera, Schierreich (25. Čermák), Škarda, Hovorka – Razetto (83. Bradáč), Asad – Hollerbach (46. Spizzirri), Mainolfi, Veleba (83. Zábranský) – Urban (46. Kočí). Trenér Daniel Vott a Tomáš Mejdr.

Vyšehrad: Zvoníček – Lískovec (65. Přech), Stareček, J. Klíma ml. (53. Pršljuk), Vodička (70. Šrejber) – Kubies (53. Zíka), Holyk, Kankara (53. Souček), Babka – M. Krivosheev, Krčmář. Na lavičce byl ještě připraven brankář Steiner. Trenér Jaroslav Klíma.