Tři body pro juniorku! Trefa Škopa a vítězství 1:0 nad Prague Raptors

01. 10. 2022

„B“-muži – Nástup měsíce října vysvobodil juniorku Slavoje Vyšehrad z klatby nepříznivých výsledků. Po měsíci čekání a pěti porážkách v řadě tentokrát naplno zabrala a porazila 1:0 Prague Raptors, tým složený až na jednu nebo dvě výjimky z cizinců. Jediný gól utkání, který přinesl premiérové domácí vítězství, vstřelil krátce před poločasem a po centru od kapitána Štěpána Klímy 18letý David Škop, jenž nastoupil v tomto utkání na postu pravého záložníka.

Závěrečnou čtvrthodinu utkání odehrál mj. i majitel klubu a současně trenér 57letý Jaroslav Klíma.

Rezerva šemíků tak má odehráno už deset zápasů, tj. dvě třetiny podzimní části. A se ziskem šesti bodů se posunula před Slivenec o jednu příčku výš na 14. místo tabulky skupiny B pražské I. A třídy.

Tři dny po středečním zápase v Modřanech učinil trenér Jaroslav Klíma (tentokrát v roli hrajícího trenéra) čtyři změny v základní sestavě, kdy brankáře Steinera, J. Klímu mladšího, Vodičku a Šrejbera nahradili v jedenáctce gólman Zvoníček, Borský, Pryšljuk a Molodci.

Hosté měli v poli víc ze hry i víc šancí, mladí hráči Vyšehradu se ale tentokrát prezentovali příkladnou bojovností a touze po co nejlepším výkonu, za což byli odměněni třemi body. A především: v bráně podal vynikající výkon Zvoníček a vychytal juniorce úspěšný a potěšující výsledek.

Raptors se sedmi body (remíza se Slivencem, výhry nad Libuší a Cholupicemi) měli první šanci ve 12. min., kdy ghanský fotbalista Kodom obloučkem těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Ve 27. min. měl Kodom druhou brankovou příležitost, Zvoníček ale vyrazil jeho střelu do zámezí. Pět minut před poločasem odcentroval z pravého rohu hřiště kapitán Š. Klíma a Škop skluzem u bližší tyče propasíroval míč před maďarským brankářem Lepejem do sítě: 1:0! Jinou gólovou šanci Vyšehrad B nejen v prvním poločase, ale vlastně i v celém průběhu utkání, neměl.

Po změně stran měli Raptors ve snaze o vyrovnání místy až hodně výraznou převahu, selhávali však nejen ve finální, ale už i v předfinální fázi. V 53. min. měl i tak obrovskou příležitost norský záložník Nysaether, leč minul. V 66. min. z další vyložené pozice hlavičkoval český kapitán týmu Raptors Chvojan vedle. Velmi obětavě hrající domácí tým pak už soupeře do žádné další „tutovky“ nepustil a ubránil tříbodový zisk.

K dalšímu mistrovskému zápasu nastoupí Vyšehrad B až za dva týdny: v neděli 16. října v 15.30 hod. přivítá doma Přední Kopaninu B, nyní třetí tým tabulky.

Slavoj Vyšehrad B – Prague Raptors 1:0 (1:0)

Pražská I. A třída, skupina B (9. kolo), hráno v sobotu 1. října 2022 na Vyšehradě. Branka: 41. Škop. Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 1:8. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 5:3. Rozhodčí: Zloch – Lešťák, Plzák. ŽK: D. Siruček, Přech – Konadu. Diváků: 14.

Vyšehrad B: Zvoníček – Borský, Přech, Pryšljuk, Lískovec (46. Romanishak) – Molodci – Škop (79. J. Klíma), Zíka, Nechepurenko – Š. Klíma – Schrank (55. D. Siruček). Na lavičce byl ještě připraven Sakhulov. Hrající trenér Jaroslav Klíma.

Prague Raptors: Lepej – Tsagkaris, Tonchev, Sankowski, Damen – Konadu (80. Grant) – Nysaether (61. Pfavayi), Bém (61. Cabranes), Chvojan, Kodom – Harris. Trenér Jai Jassen Venkaya.