Následující zápas "A týmu"
Sokol Hostouň vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 20.07.2024 10:30 TJ Sokol Kněževes, Na Hřišti 164, Kněževes (okres Praha-západ)
Zpět na seznam novinek

Šemíci vedli v Dolních Chabrech 2:0, získali však jen bod za remízu 2:2

06. 04. 2024

„A“-muži – Stejně jako po podzimním vzájemném utkání na Vyšehradě, také po jarním měření sil v Dolních Chabrech se radoval soupeř. V září skončil zápas remízou 1:1, když zelenobílí vyrovnali v 87. minutě. V sobotu 6. dubna vedli šemíci na hřišti nováčka Pražská teplárenská přeboru díky gólům Jiřího Heřmana a Matěje Müllera 2:0 a měli další možnosti skórovat, které ale neproměnili. V polovině druhé půle přišli o vyloučeného Marka Vodičku a domácí využili přesilovku k tomu, aby srovnali na 2:2, a znovu tak dokázali obrat náš tým o dva body.

Po dvou odehraných třetinách sezony Vyšehrad ztrácí ze druhé příčky tabulky tři body na vedoucí Přední Kopaninu a před třetím Tempem má náskok jednoho bodu.

Oproti předchozímu utkání s Kolovraty došlo ke čtyřem změnám v základní sestavě: namísto brankáře Lisy, J. Klímy mladšího, Pryšljuka a Lískovce nastoupili v jedenáctce Dočekal, J. Toman, J. Holan a Slapnička.

Již po třech minutách hry po akci Müllera a Matějíčka na pravé straně hřiště se dostal k míči Heřman a střelou z úhlu otevřel skóre: 0:1! Ve 22. min. přišla akce Slapničky, který dlouho vedl míč okolo velkého čtverce a nakonec přihrál Müllerovi, který vystřelil, trefil a zvýšil: 0:2! Po půlhodině hry a přihrávce od Prýmase měl velkou možnost dát na 0:3 Heřman, jeho střelu pod břevno ale domácí brankář Provazník vytěsnil do zámezí.

Dočekal v bráně Vyšehradu čelil v první půli jedné, maximálně dvěma vážnějším situacím, hned po návratu ze šaten ale musel likvidovat střelecké pokusy Veselého a Matějky. A v 64. min. už zneškodnil vyloženou příležitost zelených. Tuto těžkou situaci modří přestáli a situace se vyvíjela hodně nadějně, v polovině druhé půle ale přišla obrovská komplikace. Po faulu na polovině hřiště dostal Vodička druhou žlutou a tudíž i červenou kartu.

Domácí toho prakticky okamžitě využili, v 70. min. kontroval chaberský kapitán Palma a snížil na 1:2 ze situace, která ostře čpěla ofsajdem… V 73. min. padl další gól, tentokrát už ofsajd odmáván byl. V 77. min. přišla standardka a Palma hlavou vyrovnal na 2:2.

V 85. min. po akci Prýmase mohl vrátit Vyšehradu vedení Heřman, ale gól nedal. Na druhé straně se řitil do velké šance domácí Janda, ale přestřelil. Ještě v nastaveném čase se otevřela pro Slavoj hrající v oslabení možnost rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ani na poslední chvíli to ale nevyšlo, a tak se body dělily.

V nadcházejícím 22. kole přeboru náš tým přivítá v sobotu 13. dubna na domácím stadionu sedmý celek tabulky ČAFC. Výkop utkání je v 10.15 hod.

Trenér Tomáš Vajnar (Dolní Chabry): „Víme, kde se Vyšehrad nachází, a také že v první půli potvrzoval své kvality. Vedl 2:0 a přečkali jsme další jeho šance, které už naštěstí jeho mladí hráči neproměnili. Pokud by dal třetí gól, bylo asi po nás. Ve druhé půli ale přišel o vyloučeného hráče a my jsme zvedli a vyrovnali na 2:2. Pak jsme ještě šli v závěru utkání sami na bránu, bohužel jsme tuhle možnost rozhodnout zápas ve svůj prospěch neproměnili.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „O dva body jsme přišli vlastní vinou, protože jsme za stavu 2:0 neproměnili tisíciprocentní šanci dát třetí gól. Kromě toho jsme několikrát pokazili finální přihrávku do sólového úniku na bránu. Měli jsme zkrátka možnosti zápas včas rozhodnout ve svůj prospěch a nebylo by se o čem bavit. Namísto toho ale vinou obrovské naivity přijdeme v několika fázích o dvoubrankové vedení. Ještě v nastaveném čase jsme měli tutovku, vítězný gól jsme i tak nedali. Kluci ale přesto všechno zaslouží pochvalu, protože za nás nastupuje řada velmi mladých hráčů i těch z béčka.“

 

SK Dolní Chabry – Slavoj Vyšehrad 2:2 (0:2)

Praž. přebor (21. kolo), hráno v sobotu 6. dubna 2024 v Dolních Chabrech. Branky: 70. a 77. Palma – 4. Heřman, 22. Müller. Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:2. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:5. Rozhodčí: Pazderský – Šmakal, Hruška. ŽK: Matyáš, Palma – Vodička, Slapnička, Prýmas, Heřman. ČK: 68. Vodička (Vyšehrad). Diváků: 200.

Dolní Chabry: Provazník – Škurek (46. Klimt), Vágner (62. Horáček), Matyáš, Kalous – Jírovec, Matějka (90. A. Veselý) – Chaloupka (62. Janda), Strnad (62. Sevček), Š. Veselý – Palma. Trenéři Tomáš Vajnar a Jiří Šmicer.

Vyšehrad: Dočekal – Jáša, J. Toman, J. Holan, Vodička – Müller, Matějíček, Kazda, Prýmas – Slapnička (78. D. Holan) – Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, J. Klíma mladší, Borský, Přech, Škop a Dimitrov. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

 

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

23 – Heřman, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Krčmář, 5 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 3 – A. Krivosheev, Matějíček (z toho 1 v poháru), 2 – F. Babka, Junek, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Jáša, Mohammed (v poháru), Müller.

 

Asistence

14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 13 – Matějíček (z toho 2 v poháru), Prýmas (z toho 2 v poháru), 10 – Heřman, Junek, 8 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 4 – Pryšljuk, 2 – Kubies (z toho 1 v poháru), Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, J. Holan, J. Klíma ml., Lisa, Müller, Romanishak, Slapnička, Škop-

 

Foto: Martin Hubáček

 

Fotogalerie

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 16.06.2024 17:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
2:3
TJ Praga B
neděle 16.06.2024 12:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:2
FC Slavoj Vyšehrad U14
neděle 16.06.2024 10:00
FK Náchod
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
5:0
FC Slavoj Vyšehrad U15
sobota 15.06.2024 15:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká divize mladšího dorostu U17 (skupina B)
6:3
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 13:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká divize staršího dorostu U19 (skupina B)
1:0
FK Baník Most-Souš
sobota 15.06.2024 10:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
2:6
FC Tempo Praha
středa 12.06.2024 17:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U14
středa 12.06.2024 16:30
FC Slavoj Vyšehrad U12
Česká divize mladších žáků U12 (skupina C)
7:6
FK Admira Praha
středa 12.06.2024 15:30
FC Háje Jižní Město
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
8:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
neděle 09.06.2024 17:00
TJ Avia Čakovice
Pražská I. B třída (skupina A)
5:4
FC Slavoj Vyšehrad B
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru