TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 15 konečně zlomila černou sérii! Vybojovala výhru 2:1 nad Chrudimí

24. 10. 2022

U 15/U 14 – Velmi bojovný a zodpovědný výkon se snahou minimalizovat chyby: tyto herní atributy pomohly starším žákům Slavoje Vyšehrad, aby konečně zastavili černou sérii, která narostla až k obludnému počtu sedmi proher za sebou. Patnáctiletí šemíci v sobotu 22. října porazili v Krči tým Chrudimi 2:1, o čemž rozhodli svými góly Yanis Belcou a Nguyen Duc Tiep.

Naše U 15 vyhrála poprvé po 45 dnech bodového půstu, ke všemu v souboji se soupeřem z popředí tabulky skupiny C České divize U 15. A sama se posunula o dvě příčky výš, z dvanáctého na desáté místo.

Po předchozích nezdarech to s vyhlídkami naší „patnáctky“ na úspěch v tomto utkání vypadalo všelijak, tím spíš, když chyběli Mustafa Abubakr, Strach a Timurbek. Hoši ale od úvodního hvizdu bojovali a účinným presinkem narušovali rozehrávku soupeře. Sami tentokrát moc nekazili při své kombinaci, což bylo brzy odměněno prvním gólem. Ve 13. min. D'Ambrosio našel Dostála, ten odcentroval a Belcou nadvakrát, až díky opakované střele, překonal brankáře Ondrůška: 1:0! Ofenziva pokračovala, šanci měl Kien, zblízka přestřelil, zatímco Belcou trefil tyč a Dostál minul chrudimskou bránu. Namísto zvýšení skóre ve 27. min. hostující Souček vyrovnal na 1:1. Ve 34. min. ale Belcou kopal roh a Nguyen Duc Tiep znovu získal Vyšehradu vedení: 2:1! Byl to současně vítězný gól. Další šance byla při střele D'Ambrosia.

V úvodu druhé půle měl soupeř tlak, postupně se ale podařilo hru vyrovnat. V 54. min. měla Chrudim čistou gólovou šanci, ale Tozbey ji dokázal zneškodnit. V závěrečné čtvrthodině hry přišly šance z brejkových situací, do nichž se dostali D'Ambrosio, Grýgera a Dostál, další gól už ale nepadl.

„První poločas byl z naší strany fotbalově výborný, měli jsme i hodně šancí. Ve druhé půli to už byl boj o každý metr hřiště. Kluci zabojovali a dotáhli zápas k vítězství,“ uvedl trenér U 15 Ondra Horák.

Mnohem hůř dopadla tentokrát U 14, jež podlehla svým chrudimským vrstevníkům vysoko 1:7. Nezvládla totiž první půli, již prohrála 0:5. Až dosud byla nejvyšší podzimní prohrou čtrnáctiletých šemíků ta ve Svitavech: 0:4. V tabulce své soutěže jsou nyní jedenáctí.

Ve zbytku měsíce října už mají naši starší žáci volno, až v sobotu 5. listopadu přivítají na hřišti v Krči týmy Sokola Třebeš. V podzimní derniéře nastoupí v sobotu 12. listopadu v Kolíně. Zápasy patnáctiletých mají výkop v 10 hodin, čtrnáctiletých ve 12.15 a 12.00 hod.

U 15: Slavoj Vyšehrad – MFK Chrudim 2:1 (2:1)

10. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 22. října 2022 v Krči. Branky: 13. Belcou, 34. Nguyen Duc Tiep – 27. Souček. Rozhodčí: Ševčík – Hanzlík, Pytlíček. ŽK: M. Frank (Vyšehrad). ČK: 79. M. Frank (Vyšehrad). Diváků: 35.

Vyšehrad U 15: Tozbey – Phung Duc Kien, Gumiňski, M. Frank, Forst – Mikoláš (57. Grýgera), M. Štěpánek, D'Ambrosio – Nguyen Duc Tiep, Belcou, Dostál. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dřevíkovský a Wollner. Trenér Ondřej Horák.

Chrudim U 15: Ondrůšek – Valeš (68. Krbálek), Vaško, Sadílek (41. Tesař), Hilbert, Kusý, Souček, Zvěřina, Kumpošt, Holeka (41. Brychnáč), Juriček (41. Daniel). Trenéři Radek Šprta, Tomáš Dvořák a Jiří Nekvinda.