U 16 vyhrála v Bohnicích 3:0; již ve středu dopoledne přivítá Ďáblice

23. 10. 2022

U 17 „B“ – Na hřišti Slovanu Bohnice, který je bez jakéhokoliv bodového zisku poslední v tabulce Pražského přeboru mladšího dorostu, nastupovala „šestnáctka“ Slavoje Vyšehrad v neděli 23. října v roli jasného favorita. Tuto roli plnila sice jen do poločasu, kdy se do sítě domácích postupně trefili kapitán týmu Filip Dovrtěl, David Sommer a Jakub Špaček, to ale i tak stačilo k bezproblémové výhře 3:0. Tento stav byl přitom na ukazateli skóre už po necelé půlhodině hry. Po deseti odehraných kolech Pražského přeboru U 17 se Vyšehrad B posunul s 20 body z pátého místa o stupínek výš na čtvrté místo tabulky, přičemž na třetí Stodůlky ztrácí jen bod.

V sestavě chyběl distancovaný Azilinon, s deseti góly nejlepší střelec U 16. Nahradil jej D'Ambrosio z týmu starších žáků, a toho v poločase vystřídal Štěpánek: rovněž hráč základní sestavy U 15. Převahu zužitkoval poprvé po deseti minutách od zahájení hry a přihrávce od Špačka Dovrtěl: 0:1! Ve 23. min. Dobiaš našel Sommera a ten zvýšil: 0:2! Ve 27. min. přihrával Son Šíma a zakončoval Špaček: 0:3!

Dobiaš potom trefil tyč, další šance už ale zůstaly neproměněny. Také proto, že ve druhé půli to už byl hodně úsporný výkon. Přesto měli velké šance hlavně Aslanov a Sommer, avšak neproměnili je.

Ve zbývající části podzimu čekají naši U 16 ještě tři zápasy: již ve středu 26. října v 10 hodin doma s Ďáblicemi, které nyní figurují na šestém místě tabulky, v neděli 6. listopadu v 11 hodin ve Stodůlkách a nakonec v sobotu 12. listopadu v 10 hodin doma s Pragou.

U 17: Slovan Bohnice – Slavoj Vyšehrad B 0:3 (0:3)

10. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 23. října 2022 v Bohnicích. Branky: 11. Dovrtěl, 23. Sommer, 27. Špaček. Rozhodčí: Panchartek – Čuba, Jon. ŽK: Carvan – Dovrtěl. Diváků: 30.

Bohnice U 17: Koudela – Samec, Pavlů, Beringer, Carvan, Lopatka, Kučera, Podhola, Sobotka, Bartoš, Beringer. Na střídání Pechoušek, Kašek a Krištůfek. Trenér Josef Šoustal.

Vyšehrad U 16: Škubal (60. Hofhansl) – Mohamed Abubakr, Dovrtěl, Gumiňski, Nguyen Tien Hung – Son Šíma, Uhryn (60. Aslanov) – Sommer, D'Ambrosio (41. M. Štěpánek), Dobiaš – Špaček (71. Tegelbeckers). Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.