TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

U 16 ve středu porazila 4:1 Ďáblice a posunula se na 3. místo tabulky

26. 10. 2022

U 17 „B“ – Recept na vítězství pro „šestnáctku“ Slavoje Vyšehrad?! Schovat klukům před zápasem klíč od šatny! O co méně byli hráči rezervy našeho mladšího dorostu ve středu 26. října těsně před výkopem utkání s Ďáblicemi koncentrovaní, o to víc pak byli soustředění v samotném zápase, a to hned od zahájení hry. A protože jim soustředěnost, kvalitní kombinace s minimem pokažených přihrávek a snaha o časté zakončení vydržely tentokrát po celých 80 minut hry, dopadl zápas tak jak je to správné, tak jak to má být: vítězstvím 4:1. A to se šestnáctiletí šemíci museli znovu obejít bez nejlepšího střelce týmu Martina Azilinona.

Do sítě soupeře se postupně trefili Jakub Špaček, exkluzivní trefou zdálky do šibenice Gabriel Gumiňski, David Sommer a po změně stran i David Dobiaš. Vyšehrad B se díky sedmému podzimnímu vítězství posunul se ziskem 23 bodů před Stodůlky na třetí místo tabulky Pražského přeboru mladšího dorostu. Na druhý Motorlet B ztrácí jen bod, ten má ale ještě k dobru nedělní zápas právě se Stodůlky.

64 hodin po utkání v Bohnicích došlo na tři změny v základní sestavě, kde Mohameda Abubakra, Uhryna a D'Ambrosia nahradili Vu Viet Hung, Holubovský a M. Štěpánek. Ten nastoupil na postu Azilinona uprostřed záložní řady.

Hned v první minutě po akci zprava šel balon od Dovrtěla k Sommerovi, ten odcentroval před bránu a Špaček pohotovou střelou z místa penalty propálil míč do sítě: 1:0! V 5. min. po rohovém kopu Vu Viet trefil břevno a v 10. min. Špaček zblízka přestřelil. Nedáš – dostaneš a Ďáblice hned ze své první akce vyrovnaly. Ve 12. min. po rohovém kopu hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Sova: 1:1.

Ve 28. min. utekl Špaček, z úniku ale jen trefil brankáře Zábrodského. Čtyři minuty nato ale dostal míč od Dovrtěla Gumiňski, po samostatné akci napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a parádně trefil přímo do šibenice: 2:1! Ve 38. min. Gumiňski pro změnu dlouhým křížným pasem našel Sommera, ten obešel brankáře hostí a zavěsil: 3:1!

Po změně stran mohl skórovat i Štěpánek, přestřelil. V 55. min. ale po křížném balonu z hloubi vlastní poloviny hřiště přeřadil na vyšší rychlostní stupeň Špaček, přešel přes dva protihráče, ale jeden z nich jej chytil rukou za rukáv. Provinivší se hráč Pěkný tak hned viděl červenou kartu a Ďáblice hrály v oslabení.

Dvě minuty nato ale brankář Hofhansl vynikajícím zákrokem zneškodnil střelu hostujícího Zhnurka. Po hodině hry potom Holubovský zdálky trefil břevno a z dorážky Gumiňski přestřelil. Minutu nato Holubovský našel přihrávkou Dobiaše a ten střelou z pravé strany na vzdálenější tyč zvýšil: 4:1! Ve zbylých 18 minutách hry se už nic podstatného neudálo. Značně prostřídaná sestava bez problémů dotáhla zápas k přesvědčivému vítězství.

Naši U 16 čekají na podzim už jen dva zápasy: v neděli 6. listopadu v 11.30 hod. ve Stodůlkách a nakonec v sobotu 12. listopadu v 10 hodin doma s Pragou.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – SK Ďáblice 4:1 (3:1)

Předehrávka 11. kola Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno ve středu 26. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 1. Špaček, 33.  Gumiňski, 38. Sommer, 62. Dobiaš – 12. Sova. Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 5:3. Soupeřem zblokované střely: 5:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Prýmas – Ducháček, Schuschu. ŽK: Nguyen Tien Hung – Valášek. ČK: 55. Pěkný (Ďáblice). Diváků: 30.

Vyšehrad U 16: Hofhansl (65. Škubal) – Vu Viet Hung (60. Mohamed Abubakr), Holubovský, Gumiňski, Nguyen Tien Hung – Dovrtěl, Son Šíma (60. Tegelbeckers) – Sommer (60. Aslanov), M. Štěpánek (60. Prachař), Dobiaš – Špaček. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Ďáblice U 17: Zábrodský – Smetana, Erlebach, Krejčí, Bernat – Malý, Sova, Oškera, Valášek – Zhmurko, Maleček. Na střídání Pěkný, Radkovský, Tůma, Pešek a Koďousek. Trenér Petr Bernát.