U 15 ne a ne chytit dech, podlehla 1:2 Vysokému Mýtu, U 14 vyhrála 2:0

08. 10. 2022

U 15/U 14 – Ne a ne se vymanit z opakujících se výsledkových nezdarů… „Patnáctka“ Slavoje Vyšehrad odehrála za poslední měsíc šest zápasů, bodovat se jí ale nepodařilo v žádném z nich. Ba co hůř, ani doma proti poslednímu družstvu tabulky skupiny C České divize U 15: v sobotu 8. října na hřišti v Krči totiž podlehla Vysokému Mýtu 1:2.

Ještě za stavu 0:0 měl dvě gólové šance Belcou, napoprvé mu zabránil skórovat ležící protihráč a poté jeho střelu odvrátili z brankové čáry. Po půlhodině hry zneškodni velkou šanci hostí gólman Dřevíkovský, jen o minutu později ale kapitán žlutočerných Putnar prošel zleva přes tři hráče Vyšehradu a dal vedoucí gól: 0:1.

Po deseti minutách druhé půle odcentroval před bránu hostí kapitán Vyšehradu Štěpánek, Belcou míč nezasáhl, a tak se k němu dostal Dostál a vyrovnal: 1:1! V 67. min. po dalším trestném kopu Štěpánka a odraženém míči zakončoval Belcou, ale vedoucí gól se mu dát nepodařilo. Naopak soupeři ano. V 77. min. po rohovém kopu svým druhým gólem rozhodl zápas Putnar: 1:2.

V zápase čtrnáctiletých šel tým Vyšehrad od začátku cílevědomě za vítězstvím. V 17. min. po kolmé přihrávce od Minkse vstřelil vedoucí gól Grigar: 1:0! Ještě do poločasu měli vyložené gólové šance, které neproměnili, Skrylov a kapitán Čeněk, zatímco ve druhé půli to byli Vácha a Salivon. Tři minuty před koncem, po přihrávce od Salivona, pojistil výhru střídající Prokop: 2:0!

V neděli 16. října nastoupí naši starší žáci na hřišti Slavie Hradec Králové: patnáctiletí od 10 hodin, čtrnáctiletí od 12 hodin.

U 15: Slavoj Vyšehrad – SK Vysoké Mýto 1:2 (0:1)

8. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 8. října 2022 v Krči. Branky: 51. Dostál – 31. a 77. Putnar. Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:5. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Jeřábek – Prýmas, Pethö. ŽK: Belcou – Putnar, Křížek, Tupec. Diváků: 40.

Vyšehrad U 15: Dřevíkovský – Strach, M. Frank, M. Štěpánek, Mustafa Abubakr – Timurbek (59. Turunč), Mikoláš – Nguyen Duc Tiep (75. Forst), Belcou (74. Phung Duc Kien), Dostál – D'Ambrosio (69. Grýgera). Na lavičce byl ještě připraven brankář Tozbey. Trenér Ondřej Horák.

Vysoké Mýto U 15: Mergl – Pánek (62. Holub), Horáček, Fajfr, Sys – Urbánek – Křížek, Tupec, Grůz (38. Brzybohatý, 79. Vizvári), Mlateček – Putnar. Trenéři Mojmír Grůz a Jiří Křížek.