FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 sahala v dohrávce na Admiře po výhře, nakonec remizovala 3:3

06. 10. 2022

U 17 – Navzdory nepříznivému vývoji čtvrtečního utkání bylo díky obratu ve skóre premiérové vítězství venku na dosah, nakonec se ale museli naši mladší dorostenci spokojit se ziskem jediného bodu. Dohrávka (předehrávaného) 19. kola České ligy U 17 Admira – Vyšehrad ve čtvrtek 6. října totiž skončila remízou 3:3.

Domácí vedli v poločase 2:0, pak ale střídající Vu Hung Khanh proměnil během čtyř minut dvě penalty a do vedení poslal náš tým Lukáš Gajzler. Kapitán Nicolas Krajíček pak bohužel neproměnil vyloženou šanci a vzápětí černobílí vyrovnali na konečných 3:3.

Naše U 17 i tak dokázala bodovat, tedy neprohrát, v pátém podzimním utkání, což se až dosud podařilo – z dalších týmů Slavoje Vyšehrad – už jenom U 16, tedy béčku mladšího dorostu, které hraje pražský přebor…

Svěřenci trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Allana Kheila se díky zisku jednoho bodu posunuli o stupínek výš (před Viktorii Žižkov) z 16. na 15. místo dvacetičlenné tabulky České ligy U 17. Škoda, protože pokud by vyhráli, šli by na 14. místo i před Kladno…

První poločas byl ze strany Vyšehradu o nezvládnutých obranných standardkách. Hned první rohový kop přinesl čistou gólovou šanci domácího stopera Kubánka, jeho hlavičku ale vyrazil Čepela na další roh. Po jeho rozehrání hlavičkující Formandl zblízka, z malého vápna, pohodlně zakončil: 1:0.

V 8. min. po faulu na „Bobbyho“ Dat Nguyen Tiena Kireev z trestného kopu trefil břevno, od něj se míč odrazil dolů na brankovou čáru a tým v modrých dresech se radoval z vyrovnání na 1:1. Ale předčasně, i když rozhodčí nejprve gól uznal – na upozornění pomezního, že míč nepřekročil brankovou čáru, jej zase odvolal.

Z brejku se o vyrovnání pokusil vyrovnat i Gajzler, gólman Křáp vyrazil na roh. Nic nepřinesl, naopak domácí po tom svém již podruhé udeřili. V 18. min. znovu roh z pravé strany hřiště a centr do vápna, Čepela se marně natahoval po míči a protože ho neodvrátil ani nikdo z jeho spoluhráčů, hlavičkoval zblízka tentokrát Kubánek: 2:0.

Ve 36. min. hlavičkoval těsně vedle domácí brány Dang a jen o dvě minuty později reklamovali hráči Vyšehradu nastřelenou ruku ve vápně od stopera Admiry Dvořáka, ale hrálo se dál. Do zakončení se z brejku protlačil i Šoškič, byl však tísněn a jeho střelu Křáp vyrazil.

Tři minuty po změně stran byl ale faulován ve vápně domácích střídající Svoboda a druhý čerstvý útočník „Kevin“ Vu Hung Khanh z penalty snížil: 2:1! O čtyři minuty později přišel faul na Dat Nguyen Tiena a opět Vu Hung Khanh z penalty vyrovnal: 2:2! V 63. min. Dang Le Truong našel Gajzlera, ten se vydal do brejku po levé straně hřiště a střelou z úhlu dokonal obrat: 2:3!

Zhruba čtvrt hodiny před koncem utkání, po obléhámí a ostřelování domácí brány, centr na vzdálenější tyč našel kapitána Krajíčka, ten ale zblízka zakončením bez přípravy bohužel přestřelil.

V 77. min. Kheil v poslední chvíli zabránil ve skórování Kutílkovi, jenž se ale o dvě minuty později beztak prosadil a po centru z levé strany zasunul míč u vzdálenější tyče zblízka za brankovou čáru: 3:3.

V neděli 9. října čeká naše mladší dorostence další pražské derby a současně další na půdě soupeře: na Meteoru, který je devátý v tabulce. Hraje se v areálu v Bedřichovské ulici s výkopem čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 3:3 (2:0)

Dohrávka 19. kola České ligy mladšího dorostu, hráno ve čtvrtek 6. října 2022 na Admiře (UMT). Branky: 2. Formandl, 18. Kubánek, 79. Kutílek – 49. a 53. Vu Hung Khanh (obě z penalt), 66. Gajzler. Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 1:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Švorc – Zloch, Wagner. ŽK: Bojadžiev (Admira). Diváků: 45.

Admira U 17: Křáp – Procházka, Kubánek (47. Mora), Dvořák, Materna (67. Kohoutek) – Formandl, Bojadžiev – Hladík (77. Smrčina), Shatkovskyi, M. Čepela (67. Blažek) – Schütz (67. Kutílek). Trenéři Petr Mathauser, Sálem Hebousse a Tomáš Mathauser.

Vyšehrad U 17: J. Čepela – Kheil, Krajíček, Tesař, Dang Le Truong (82. Holý) – Pytlíček, Kireev (70. Mohammed), Dat Nguyen Tien – Heřmánek (46. Vu Hung Khanh), Šoškič (46. Svoboda), Gajzler (70. Nosek). Na lavičce byl ještě připraven brankář Pavlíček. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Allan Kheil.