FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 15 podlehla v Ústí nad Orlicí 1:2, utrpěla už pátou prohru za sebou

03. 10. 2022

U 15/U 14 – Cestování do dvou nejvzdálenějších destinací skupiny C České divize U 15 a U 14 mají už sice starší žáci Slavoje Vyšehrad v této sezoně za sebou, jenomže… K zápasům před třemi týdny ve Svitavech a naposledy nyní v Ústí nad Orlicí najeli, tam a zpátky, dohromady 750 kilometrů (…což je stejné, jako jet z Aše do Popradu). Takového trmácení se a výsledek?! Žádný, nula bodů. Zatímco 11. září ve Svitavech naše „patnáctka“ a „čtrnáctka“ prohrály 1:4 a 0:4, v sobotu 1. října v Ústí nad Orlicí 1:2 a 0:2.

A právě od zápasu ve Svitavech trvá černá série naší U 15, která nyní vyšla naprázdno už popáté za sebou. Pokaždé to bylo s jediným vstřeleným gólem, součet skóre z těchto pěti utkání je 5:19. Přestože… „Zápas v Ústí nad Orlicí byl po celou dobu v naší režii. Měli jsme dobrý pohyb a sbírali odražené míče, také spoustu šancí, jenomže selháváme jak ve finální, tak už i v předfinální fázi,“ popsal rozpory v herní činnosti svého týmu trenér U 15 Ondra Horák.

V 5. min. střílel z hranice vápna Dostál, trefil ale jen střed domácí brány. Po čtvrthodině hry Dostál zleva odcentroval a Belcou měl na hlavě gólovou šanci, ale z malého vápna minul prázdnou bránu. Následovala ještě řada dalších šancí, ale bez potřebného efektu. V závěru první půle D’Ambrosio trefil tyč. Obranná činnost ale fungovala, takže domácí se do poločasu v podstatě do zakončení nedostali.

„Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním nadále zvyšovat tlak, aby i krajní obranci více podporovali útok, přečíslovali soupeře v krajních prostorech a vytvářeli nebezpečné centry nebo zakončení,“ zmínil trenér Horák.

Jenomže přesně po hodině hry se domácí dostali kombinací na polovinu našeho družstva a A. Štěpánek střelou ze třiceti metrů nachytal gólmana Dřevíkovského: 1:0. Tři minuty nato byl ale faulován před vápnem D'Ambrosio a sám z volného přímého kopu střelou přes zeď vyrovnal: 1:1!

Namísto obratu ve vývoji skóre ale za další tři minuty přišla obrovská individuální chyba, laciná ztráta míče, čehož Orlicko bezezbytku využilo. Přišel centr do pokutového území, domácí Hajzler vyhrál hlavičkový souboj s Kienem, a de facto tím rozhodl celý zápas: 2:1.

Navzdory tomu se ještě Vyšehrad pokusil alespoň vyrovnat, v 79. min. Dostál běžel sám na brankáře Fogla, ale zastavil ho nedovoleným zákrokem Cindr, který tak viděl červenou kartu.

„V tomto utkání bych chtěl pochválit Filipa Mikoláše, který uprostřed zálohy opravdu skvěle pracuje. Ví, kdy si jít pro míč, kdy ho rozdat, kdy hrát jeden na jednoho. Jenom ho zatím limituje menší fyziologický vzrůst, ale i s tím si umí v této soutěži poradit. Na druhou stranu, jsem zklamán z hráčů, od nichž bych očekával, že budou zápasy rozhodovat. Připadalo mi, že nejsou schopni víc se obětovat a hrát chytřeji. Je to prostor pro zlepšení, což také bude téma následujícího týdne. Tak, abychom začali být víc produktivní a současně sami nedostávali laciné branky z neustále stejných a opakujících se chyb. Herní stránka je vcelku dobrá, ale mohli bychom to podpořit i výsledky,“ dodal trenér naší U 15.

Zatímco „patnáctka“ klesla ze devátého na desáté místo tabulky své soutěže, „čtrnáctka“ zůstala nadále jedenáctá. Nadešel čas rázně skoncovat s porážkami a černou sérií: doma proti poslednímu týmu tabulky, kterým je Vysoké Mýto. Hraje se v sobotu 8. října na hřišti v Krči, přičemž utkání patnáctiletých začíná v 10 hodin a pozápas čtrnáctiletých čtvrt hodiny po poledni.

U 15: FK Orlicko – Slavoj Vyšehrad 2:1 (0:0)

7. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 1. října 2022 v Ústí nad Orlicí. Branky: 60. A. Štěpánek, 66. Hajzler – 63. D'Ambrosio. Rozhodčí: Pokorný – Pinkava, Nováček. ŽK: Husička – M. Frank. ČK: 80. Cindr (Orlicko). Diváků: 40.

Orlicko U 15: Fogl – Fišer, Cindr, Husička, Borovička, Pirkl (55. Vacek), Kollert (73. Sedlák), A. Štěpánek, Holub (30. Chaloupka), Hajzler, J. Dostál. Trenéři Vladimír Novák a Tomáš Pinkava.

Vyšehrad U 15: Dřevíkovský – Mustafa Abubakr (75. Forst), M. Frank, M. Štěpánek, Strach – D'Ambrosio (75. Turunč), Timurbek, Nguyen Duc Tiep (72. Grýgera) – D. Dostál, Mikoláš (55. Bílek), Belcou (66. Phung Duc Kien). Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.