TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 19 remizovala s Vlašimí 3:3; Dinov se trefil dvakrát, Schrank jednou

27. 01. 2024

U 19 – Navzdory značnému množství absencí hráčů obvyklé základní sestavy odehráli starší dorostenci Slavoje Vyšehrad v sobotu 27. ledna velmi dobrý přípravný zápas s Vlašimí. Ten přinesl několik zvratů: za stavu 0:1 otočil skóre na 2:1 dvěma góly Antoni Dinov, hosté pak kontrovali na 2:3, ale Marek Schrank vyrovnal osm minut před závěrem na konečných 3:3.

Vlašim šla do vedení po čtvrthodině hry, kdy nikým neobsazený Pešek obešel z pravé strany i brankáře Kautského a poslal míč do odkryté brány: 0:1. Šance vyrovnat měli Klinka a Schrank, ale nevyzráli na brankáře hostí. Ti mohli pět minut před poločasem zvýšit, vynikajícím zákrokem jim v tom však zabránil Kautský. Ve 42. min. po přihrávce od Svobody srovnal skóre Dinov: 1:1! Těsně před pauzou mohli jít Vlašimští znovu do vedení, ale jejich vyloženou šanci zblokoval a zmařil Klinka.

Tři minuty po návratu ze šaten získal na hranici vápna odražený míč Dinov a z otočky trefil po zemi přesně ke vzdálenější tyči: 2:1!

V polovině druhé půle Kautský dalším vynikajícím zákrokem zabránil Vlašimi vyrovnat, krátce nato ale beztak musel kapitulovat, a to hned dvakrát v těsném sledu za sebou. V 72. min. po rohovém kopu skóroval exkluzivní střelou z halfvoleje k tyči Jadamus: 2:2. Minutu nato se trefil i jeho spoluhráč J. Dub: 2:3.

Na hřišti byli ve druhé půli většinou hráči z U 18, ale vedli si dobře, protože nedopustili prohru. V 82. min. po přihrávce od Krasikova Schrank nadvakrát propálil brankáře hostí a střelou do šibenice vyrovnal: 3:3!

Již v úterý 30. ledna večer odehrají naši starší dorostenci další přípravný zápas: na Vyšehradě vyzvou tým mužů sousedního SK Nusle, účastníka II. třídy. Výkop utkání je v 18.30 hod.

U 19: Slavoj Vyšehrad – Sellier & Bellot Vlašim 3:3 (1:1)

Přípravné utkání starších dorostenců v sobotu 27. ledna 2024 na Vyšehradě. Branky: 42. a 48. Dinov, 82. Schrank – 15. Pešek, 72. Jadamus, 73. J. Dub. Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 0:4. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Růžička. Diváků: 25.

Vyšehrad U 19: Kautský – Tesař, Šavel, Šíma (84. Trnka), Holý (69. Šťastný) – Trnka (78. Klinka, 87. Holý) – Z. Svoboda (57. Krasikov), Schrank (46. Krejčí), Mohammed (62. Schrank), Klinka (69. Prudký) – Dinov (62. Barčák). Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)