Kombinovaná sestava prohrála 1:4 s Neštěmicemi, ve finiši snížil Junek

28. 01. 2024

„A“-muži – Po osmnácti a půl letech se představili na Vyšehradě fotbalisté Neštěmic. V divizní derniéře sezony 2004/05 vyhráli na našem stadionu gólem Stárka 1:0 a úspěšní byli i tentokrát. V přípravném měření sil v neděli 28. ledna nastoupili šemíci s dost kombinovaným týmem a podlehli soupeři z Ústí nad Labem 1:4. Prohru alespoň trochu zmírnil až v úplném závěru utkání svým gólem Tomáš Junek.

Již v úvodní čtvrthodině hry měl na svém kontě dvě střely Kubies, napoprvé zblízka (ale v tísni) těsně minul a napodruhé jeho ostrou ránu zpoza vápna kryl brankář hostí Bernášek. Ve 24. min. sice pohotově zakončoval zblízka Jakl, jenomže trefil jen dobře postaveného gólmana Severočechů.

Jak už je bohužel obvyklé, soupeř byl v koncovce důraznější a hlavně efektivnější. Tři minuty před poločasem při standardce Neštěmic se zachovali domácí zadáci velmi laxně, po rozehrání tak přišel další a zpětný centr od brankové čáry (k němuž nemělo při troše nasazení vůbec dojít) a nikým nepokrytý Lácha načal skóre. 0:1.

Po změně stran se objevil v sestavě mj. Slapnička, jenž se vrátil z půlročního působení v Horšovském Týnu. A po necelé hodině hry mohl vyrovnat, jeho střela z hranice vápna ale mířila těsně nad. Hosté trestali, v 65. min. Barnat zvyšoval na 0:2 a v 74. min. opět Barnat na 0:3. Mezitím Prýmas z přímého kopu (ale ostrého úhlu) těsně minul a M. Krivosheev, po přihrávce od Müllera, trefil z nadějné pozice jen brankáře hostí.

Velkou šanci měl potom Müller, protihráči jej ale stihli zblokovat. Naopak v 83. min. Lácha zvýšil na 0:4. Až v 87. min. Junek převzal míč od Prýmase, prošel zleva před bránu a z ostrého úhlu poslal míč do sítě. Dosáhl tak pro Vyšehrad alespoň čestného úspěchu: 1:4.

V neděli 4. února ve 14 hodin fotbalisté Vyšehradu přivítají v dalším přípravném duelu opět doma tým Kosoře, účastníka středočeské I. A třídy. Obec Kosoř (s necelou tisícovkou obyvatel) se nachází v okrese Praha-západ poblíž Černošic a za její tým hrají dva naši bývalí hráči: z druholigové éry Vyšehradu Milan Černý a také Jan Křemen, který zde působil v dorosteneckém věku.

Slavoj Vyšehrad – Český Lev Neštěmice 1:4 (0:1)

Přípravné utkání, hráno v neděli 28. ledna 2024 na Vyšehradě. Branky: 87. Junek – 42. a 83. Lácha, 65. a 74. Barnat. Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 5:6. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Jindráček – Petříček, M. Klinka. Diváků: 25.

Vyšehrad první poločas: Lisa – Holub, J. Holan, Pryšljuk, Vodička – Kubies, J. Toman, Blín, D. Holan – Linha – Jakl.

Vyšehrad druhý poločas: Švábenický – Borský (66. Prýmas), Škop (72. Borský, 85. Slapnička), Romanishak (75. Škop) – Slapnička (81. Romanishak), J. Klíma ml. – Müller, Kazda, Junek – M. Krivosheev, Dimitrov. Trenér Jaroslav Klíma.

Neštěmice: Bernášek – J. Reischel, Jakub Bubla, Panocha, Lácha, Černý, Pavlíček, Martínek, Al Eraidi, Štorc, Barnat. Na střídání Klaser, rada, Kozel a Jan Bubla. Trenér Jan Deutsch.