TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

První body zvenku a první vítězství s nulou! U 16 vyhrála na Admiře 3:0

28. 04. 2024

U 17 „B“ – Cenné tři body, které se budou moc hodit do záchranářských počtů, získala na půdě týmu z první poloviny tabulky rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad. V sobotu 27. dubna v Kobylisích vyhrála souboj „šestnáctek“ Admiry a Vyšehradu 3:0. Mladí šemíci šli do vedení vlastním gólem domácích, po změně stran se pak trefili Nazar Uhryn a Marek Vejvoda.

Konečně se tak podařilo prolomit a smazat hned tři černé série najednou (ve třetím případě spíš antisérie), které trvaly od počátku sezony: jednak dosavadní nulovou úspěšnost na hřištích soupeřů a pak také nechopnost odehrát zápas bez inkasované branky. Po osmi porážkách venku naše U 16 konečně zabodovala a také, až na dvacátý pokus, odehrála zápas bez inkasované branky, když čisté konto uhájil Dan Dřevíkovský. A za třetí, poprvé od začátku celého ročníku se konečně podařilo vyhrát alespoň dvě utkání za sebou: před týdnem doma se Střešovicemi a nyní v Kobylisích…

Po dvaceti odehraných kolech Pražského přeboru 17 (šest kol před koncem) jsou nyní čtyři ohrožené celky seřazeny takto: 11. Vyšehrad (18 bodů), 12. Stodůlky (15), 13. ČAFC (14), 14. Praga (11).

První vzájemné utkání n podzim doma sice naše „šestnáctka“ prohrála 1:3, tentokrát ale měla navrch. Už v první půli měli naši hráči asi tak pět vyložených šancí, paradoxně do vedení šli vlastním gólem domácích. Pět minut před poločasem, po přihrávce od Uhryna, šel do souboje před bránou Admiry B Tegelbeckers, bíločerní se nedohodli a Sedlmeier si dal vlastní branku: 0:1!

V 63. min. po centru Tůmy dorážel kapitán Uhryn: 0:2! Také ve druhé půli si Vyšehrad B vypracoval asi tři vyložené šance, které nedal, a tak až v nastaveném čase Vejvoda zvýšil z příhrávky Holečka na 0:3! Bohužel v závěru utkání byl také vyloučen za faul náš záložník Strach (bez předchozí žluté karty).

V sobotu 4. května v 10 hodin naše U 16 přivítá doma na Vyšehradě „sedmnáctku“ Dukly Jižní Město, čtvrtou v tabulce.

U 17: Admira Praha B – Slavoj Vyšehrad B 0:3 (0:1)

20. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 27. dubna 2024 na Admiře (hřiště UMT). Branky: 40. vlastní Sedlmeier, 63. Uhryn, 90. (+1) Vejvoda. Rozhodčí: Petr – Devera, Joska. ŽK: Korbler – Vejvoda, Tůma, Uhryn, Krpeš. ČK: 90. Strach (Vyšehrad B). Diváků: 25.

Admira U 16: Hácha – Stupakov, Sedlmeier, Červenka, Růžička – Smolík, Stach, Hlavatý, Korbler – Khromei, Babický. Na střídání Lano a Dvořák. Trenéři Martin Šeran, Petr Šplíchal a Michal Dvořák.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Phung Duc Kien, Krpeš, M. Frank, Zárybnický – Nguyen Duc Tiep, Uhryn, Strach – Vejvoda, Tůma, Tegelbeckers. Formou hokejového střídání se zspojili do hry také Holeček, Wollner a z U 15 Waller. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Erik Šlechta.