TJ Sokol Nespeky vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání sobota 27.07.2024 10:15 Sokolská ulice, Nespeky (okres Benešov)

Velký tlak ve druhé půli nestačil, U 18 (jen) remizovala v Bohnicích 3:3

26. 10. 2022

U 19 „B“ – Podobně jako v předchozím utkání se Zličínem, také ve středu 26. října v Bohnicích se rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad nedokázala vyvarovat hluchého úseku hry, který ji stál body. Tentokrát nastal již v prvním poločase a po změně stran už ani místy drtivá převaha nevynesla na umělce posledního týmu tabulky víc než jen remízu 3:3. Do sítě domácího Slovanu se trefili Petar Šoškič, Yevhen Romanishak a Dominik Klinka. Naše „osmnáctka“ figuruje aktuálně s 15 body na osmém místě tabulky Pražského přeboru U 19.

V 9. min. po rohovém kopu zůstal neobsazen domácí útočník Šebesta a zblízka hlavou daů první gól zápasu: 1:0. Chvíli nato Bárta těsně minul a v 16. min. zakončil kombinaci domácích střelou k tyči Maňas: 2:0.

Ve 21. min. po akci Klinky a kolmé přihrávce od Romanishaka utekl Šoškič a střelou k tyči podél brankáře snížil: 2:1! Tři minuty nato Vu Hung Khanh odcentroval z levé strany před bránu, jeden z domácích zadáků míč odkopl jen k Romanishakovi a ten se štěstím, díky střele, která před brankářem skočila, vyrovnal: 2:2! Ve 26. min. po další kolmé přihrávce Romanishaka Šoškič těsně minul. Po standardce Kylar hlavičkoval rovněž mimo tři tyče a potom znovu minul Šoškič.

V samotném závěru první půle Blín svedl souboj v rohu velkého čtverce s domácím hráčem Šoustalem, vzápětí sudí zapískal a ukázal na bílý bod. To nebyl jen přísný, to byl doslova drakonický, bizarní verdikt. Těžko říct, proč se tak 18letý rozhodčí rozhodl. Sám Šoustal z této nespravedlivé penalty znovu získal domácím vedení: 3:2.

V poločase učinil trenér Gerža trojnásobné střídání a herní projev šel viditelně nahoru, to ale zejména díky mnohem vyššímu nasazení našich hráčů než v první půli. V 59. min. si vybojoval míč Klinka a střelou zdálky na vzdálenější tyč, dost podobnou té Romanishaka z první půle, vyrovnal: 3:3!

Čtvrtý gól v síti domácích byl doslova na spadnutí, Šancí k tomu si vypracovali naši hráči dost a ještě v 90. min. pálil Schrank z velmi nadějné pozice vedle. V nastaveném čase pronikl do vápna Dimitrov a avizoval faul bránícího protihráče, namísto penalty se ale dočkal žluté karty…

Naši „osmnáctku“ čekají už jen dva podzimní zápasy: v neděli 6. listopadu v 10 hodin doma s Hostivaří a nakonec v sobotu 12. listopadu ve 12.45 hod. na hřišti Pragy ve Vysočanech.

U 19: Slovan Bohnice – Slavoj Vyšehrad B 3:3 (3:2)

Předehrávka 11. kola Pražského přeboru staršího dorostu, hráno ve středu 26. října 2022 v Bohnicích. Branky: 9. Šebesta, 16. Maňas, 45. Šoustal z pen. – 21. Šoškič, 24. Romanishak, 59. Klinka. Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 8:11. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Pauer – Vilhelm, Janoušek. ŽK: Shon, Sobotka – Dat Nguyen Tien, Blín, Schrank, Dimitrov. Diváků: 40.

Bohnice U 19: Tuček – Šomšák, Shon, D. Beringer, Šimpach – Šoustal (46. Penc) – Bárta (89. Čuba), Sobotka (86. A. Beringer), Bříza (86. Carvan) – Maňas (69. Pechoušek), Šebesta. Trenéři Lukáš Mück a Miroslav Kučera.

Vyšehrad U 18: Ženatý – A. Frank (46. I. Procházka), Borský, Kylar, Blín – Burkuš, Klinka, Štěpnička (46. Dat Nguyen Tien), Romanishak (75. Dimitrov) – Šoškič, Vu Hung Khanh (46. Schrank). Na lavičce byl ještě připraven brankář Pihera. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.